قیمت خانه در هر منطقه تهران چند؟

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

قیمت خانه در هر منطقه تهران چند؟ با توجه به اینکه تازه‌ترین آمار حاکی از تداوم افزایش قیمت و البته کاهش تعداد معاملات مسکن در تهران طی بهمن ماه است، در این ماه قیمت خانه در ۵ منطقه تهران کاهشی و در ۱۷ منطقه دیگر افزایشی بوده است.

به گزارش ایسنا، براساس آخرین آمارها متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران طی بهمن ماه به ۳۳ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۴ و ۱۶.۴ درصد افزایش یافته است.

همچنین، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود ۸.۵ هزار فقره بوده که در مقایسه با ماه قبل ۱۳.۱ درصد کم شده است که در این بین، بررسی جزئیات متوسط قیمت هر متر خانه و تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان می‌دهد که بیشترین قیمت هر متر خانه ۷۰ میلیون و ۲۵۹ هزار تومان در منطقه ١ و کمترین آن با ۱۵ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است. علاوه براین، در بهمن ماه امسال در مناطق ۱ و ۱۸ تهران به ترتیب معادل ۳۲۲ و ۲۵۳ فقره خانه معامله شده که نسبت به ماه قبل با کاهش مواجه شده است.

از سوی دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در بهمن ماه نسبت به دی ماه سال جاری بیانگر این است که ۱۷ منطقه از تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند. علاوه براین، مسکن در بهمن ماه سال جاری در پنج منطقه دیگر از تهران نسبت به دی ماه کاهش قیمت داشته‌ که شامل مناطق ۲، ۶، ۱۴، ۱۵، ۱۷ می‌شود.

از سوی دیگر، تعداد معاملات مسکن در بهمن ماه سال جاری نسبت به دی ماه در ۲۱ مناطق تهران کاهشی بوده و فقط در منطقه ۶ افزایشی بوده که کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه ۱۹ با ۶۴ معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق ۵، ۱۰، ۴ و ۲ مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب ۱۲۶۲، ۸۵۷، ۷۲۷ و ۶۴۴ معامله مسکن داشته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد کارشناسان ایرانی از مواضع تهران در قبال مداخله نظامی روسیه در اوکراینکارشناسان سیاست خارجی ایران در پی مداخله نظامی روسیه در اوکراین و بالا گرفتن تنش از مواضع کشورشان در قبال این بحران انتقاد کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه سنگ‌پراکنی به خودروها در اتوبان‌های تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سفیر ایران در لندن برکنار و به تهران فراخوانده شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شعار «مرگ بر پوتین» بر دیوار سفارت روسیه در تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

«مرگ بر پوتین و حامیانش»؛ تجمع مقابل سفارت اوکراین در تهرانلطفا اطلاع رساني كنيد فراخوان ملي و صلح طلبانه جهت حمايت از مردم اوكراين و مبارزه با اقدامات جنايتكارانه روسيه تجمع در مقابل سفارت روسيه زمان يكشنبه ٨ اسفند ١٤٠٠ زمان ساعت ٤ تا ٧ بعدازظهر آدرس: تهران، خيابان نوفل لوشاتو، مقابل سفارت روسيه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف اروپا علیه روسیه و در حمایت از اوکراینمعترضان به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین روز پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در خیابان‌های چندین شهر اروپایی دست به تظاهرات زدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »