قیس الخزعلی پیش از مرگ سلیمانی و المهندس به آنها خیانت کرده بود

16/10/1398 03:39 ب.ظ

قیس الخزعلی پیش از مرگ سلیمانی و المهندس به آنها خیانت کرده بود العربية

قیس الخزعلی، فرمانده شبه‌نظامیان عصائب اهل‌الحق که این روزهای دائما در حال تکرار تهدیدهای مختلف برای او که از سال 2007 تا 2010 در بازداشت نیروهای آمریکایی بود، در بازجویی‌ها پرده از اطلاعات حساسی درباره مهم‌ترین بازوی نظامی ایران در عراق برداشت.

براساس اسناد محرمانه که سنتکام، فرماندهی مرکزی نیروهای نظامی آمریکا در سال 2018 از رده‌بندی خارج و منتشر کرد الخزعلی به اتهام رهبری یک گروه شبه‌نظامی مخالف آمریکا در عراق بازداشت شد. او همچنین متهم به قاچاق اسلحه از ایران به عراق و کشتار غیرقانونی بود. حمله به مجلس استان کربلا در سال 2007 نیز از دیگر اتهامات قیس الخزعلی بود.

اسناد منتشر شده نشان می‌دهد الخزعلی همکاری مناسبی با نیروهای سنتکام داشته و در بازجویی‌های اولیه اطلاعات مهمی درباره چگونگی ارتباط گروه‌های شبه‌نظامی شیعه عراق با سپاه پاسداران، شیوه‌های قاچاق اسلحه، متدهای آموزشی و همچنین نام افسران ایرانی را در اختیار طرف آمریکایی قرار داد.

او همچنین در آن زمان فاش کرد که اعضای جیش المهدی به رهبری مقتدی صدر و گردان‌های حزب‌الله در ایران آموزش نظامی دیده و از سوی این کشور پشتیبانی تسلیحاتی می‌شود. او همچنین از آموزش دیدن برخی اعضای سازمان بدر در ایران نیز خبر داد. headtopics.com

هر کاری هم بکنی وهابیون نماینده آمریکا در منطقه هستند ، ما عربستان و آمریکا را از هم جدا نمی‌بینیم.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

Pendar30 یهودا اسخر یوطی این دروغها تون دیگه رنگی نداره بعد ار آمریکا عربستان فتح خواهد شد

به کمتر از اخراج آمریکایی‌ها از عراق راضی نمی‌شویمرهبر گروه عصائب اهل الحق عراق تاکید کرد که این گروه بر اخراج کامل نظامیان آمریکایی تاکید دارد و به کمتر از آن راضی نخواهد شد.

اینفوگرافی| جزئیات ترور سردار شهید قاسم سلیمانیبر اساس اخبار منتشرشده، ارتش آمریکا با یک پهپاد MQ-9 و موشک ضد زره «هل‌فایر» سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را بامداد جمعه ترور کرده و به شهادت رساند.

حزب‌الله لبنان: پاسخ تروریسم آمریکا، سخت خواهد بودواکنش حزب‌الله لبنان به ترور سردار سلیمانی: دولت آمریکا پیامدهای آن خون‌هایی را که در عراق به زمین ریخته است، متحمل خواهد شد و پاسخ این اقدام سخت خواهد بود 🤣🤣

امیر دریادار سیاری:سردار شهید سلیمانی متعلق به همه بودامیر دریادار سیاری: سردار شهید سلیمانی متعلق همه بود جبهه مقاومت ازاین پس به برکت خون این شهید بزرگوار و دیگر شهدا با صلابت هرچه تمامتر و اقتدار بیشتر در مقابل سلطه طلبی استکبار در منطقه ظاهر خواهد شد 'متعلق به' مغزتون رو گاییدم ک ی متن ساده هم نمی‌تونید بنویسید...فاصله و نیم‌فاصله هم ک سرش گرده دیگه!!!!

اعلام سه روز عزای عمومی در عراق در پی جنایت اخیر آمریکادر پی شهادت جمعی از رزمندگان حشد الشعبی عراق و همرزمان ایرانی آنها از جمله سردار سلیمانی، نخست‌وزیر این کشور سه روز عزای عمومی اعلام کرد. مردم عراقم‌ کتلت دوس ندارن پس به شومبول سردار قسم نابودمون کرد با این حرکت

سفر وزیر خارجه انگلیس به واشنگتن برای گفت‌وگو درباره شهادت سردار سلیمانیسفر وزیر خارجه انگلیس به واشنگتن برای گفت‌وگو درباره شهادت سردار سلیمانی دومینیک راب، وزیر امورخارجه انگلیس برای گفت‌وگو درباره حمله آمریکا به سردار قاسم سلیمانی و همراهانش در بغداد که به شهادت آنها منجر شد به واشنگتن سفر می‌کند. درمورد نوع حمله میخوان توافق کنن بدبختا