قول وزیر تحقیقات آلمان: واکسن کرونا در اختیار همه قرار می‌گیرد | DW | 26.07.2020

05/05/1399 02:48 ب.ظ

وزیر تحقیقات آلمان وعده داده است که به محض تهیه واکسن کرونا، همه به یکسان از آن بهره‌مند خواهند شد. به گفته آنیا کارلیچک، انتظار می‌رود که واکسن کرونا تا اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی برای مصرف همگان آماده شود.

آلمان فدرال قصد دارد به محض تهیه واکسن کرونا، آن را در اختیار همه شهروندان قرار دهد.آنیا کارلیچک، وزیر تحقیقات آلمان، در گفت‌وگویی با"بیلد ام زونتاگ" گفت، هرگاه واکسن کرونا تهیه شود، حتما هر شهروندی که مایل باشد، آن را دریافت خواهد کرد.خانم کارلیچک همچنین خبر داد: «ما بر آنیم که ظرفیت تولید واکسن را در آلمان بالا ببریم.»

آنیا کارلیچک، وزیر تحقیقات آلمان، در گفت‌وگویی با"بیلد ام زونتاگ" گفت، هرگاه واکسن کرونا تهیه شود، حتما هر شهروندی که مایل باشد، آن را دریافت خواهد کرد. خانم کارلیچک همچنین خبر داد: «ما بر آنیم که ظرفیت تولید واکسن را در آلمان بالا ببریم.»

در سراسر جهان کارشناسان و پژوهشگران بی‌شماری برای تهیه واکسنی کارآمد برای ویروس کرونا در تلاش هستند. وزیر تحقیقات آلمان تأکید کرد: «یک واکسن مجاز که برای عموم مردم مناسب باشد، به احتمال قوی در اواسط سال آینده به بازار عرضه می‌شود.»

او گفت که در تهیه واکسنی چنین پراهمیت همیشه عوامل بازدارنده وجود دارد. دانشمندان و کارشناسان در کشورهای گوناگون برای تهیه واکسن بیماری کووید۱۹ تلاش می‌کنند و هنوز روشن نیست که این رقابت کی و کجا به سرانجام می‌رسد. headtopics.com

تاکنون از برخی محافل علمی نتایجی امیدبخش منتشر شده است.در آلمان تاکنون دو نهاد علوم آزمایشگاهی از بنیاد پاول ارلیش، نهاد سراسری برای داروهای واکسنی و بیوپزشکی، مجوز تست دریافت کرده‌اند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

وزیر خارجه آلمان درباره وضعیت هنگ‌کنگ به چین هشدار داد | DW | 25.07.2020وزیر خارجه آلمان گفت چین باید بداند قانون امنیتی که بر هنگ‌کنگ وضع کرده، بر مناسبات دو کشور تأثیر می‌گذارد. پیش از این آمریکا، کانادا و بریتانیا به خاطر وضع قانون امنیتی برای هنگ‌کنگ به جمهوری خلق چین اعتراض کرده‌اند.

معاون وزیر بهداشت ایران: وضعیت اصلا خوب نیست؛ تهران منبع پخش بیماری به کل کشور استهشدارهای مقامات بهداشتی ایران نسبت به گسترش مجدد ابتلا به کرونا همچنان ادامه دارد و امروز ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران گفته است که 'تقریبا کل کشور وضعیت قرمز دارد' و 'وضعیت اصلا خوب نیست' و تهران را منبع پخش کرونا در کل کشور خواند.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات ایران به کرونا مبتلا شدیک نمانیده مجلس ایران از ابتلای محمدجواد آذری جهرمی به بیماری کووید-19 خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 7104 نفر رسید

واکنش غریب‌آبادی به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimواکنش غریب‌آبادی به تعرض جنگنده‌های آمریکا به هواپیمای ایرانی: اقدامات جنایتکارانه آمریکا در تهدید جان مردم عادی از طریق تروریسم اقتصادی گرفته تا تروریسم هوایی، تمامی ندارد تهدید مردم عادی برای حصول به اهداف سیاسی، کثیف ترین نوع سیاست است ماهان

ناسا بالونی به اندازه «زمین فوتبال» به جو می‌فرستدسازمان فضایی آمریکا، ناسا، قصد دارد به منظور انجام مطالعات فضایی یک تلسکوپ پیشرفته را به همراه یک بالون غول‌پیکر به جو زمین بفرستد.

آلمان فدرال قصد دارد به محض تهیه واکسن کرونا، آن را در اختیار همه شهروندان قرار دهد.

آنیا کارلیچک، وزیر تحقیقات آلمان، در گفت‌وگویی با"بیلد ام زونتاگ" گفت، هرگاه واکسن کرونا تهیه شود، حتما هر شهروندی که مایل باشد، آن را دریافت خواهد کرد.

خانم کارلیچک همچنین خبر داد: «ما بر آنیم که ظرفیت تولید واکسن را در آلمان بالا ببریم.»

در سراسر جهان کارشناسان و پژوهشگران بی‌شماری برای تهیه واکسنی کارآمد برای ویروس کرونا در تلاش هستند.

وزیر تحقیقات آلمان تأکید کرد: «یک واکسن مجاز که برای عموم مردم مناسب باشد، به احتمال قوی در اواسط سال آینده به بازار عرضه می‌شود.»

او گفت که در تهیه واکسنی چنین پراهمیت همیشه عوامل بازدارنده وجود دارد.

دانشمندان و کارشناسان در کشورهای گوناگون برای تهیه واکسن بیماری کووید۱۹ تلاش می‌کنند و هنوز روشن نیست که این رقابت کی و کجا به سرانجام می‌رسد.

تاکنون از برخی محافل علمی نتایجی امیدبخش منتشر شده است.در آلمان تاکنون دو نهاد علوم آزمایشگاهی از بنیاد پاول ارلیش، نهاد سراسری برای داروهای واکسنی و بیوپزشکی، مجوز تست دریافت کرده‌اند.

ایالات متحده تاکنون به دو کنسرن داروسازی آلمانی و آمریکایی، صد میلیون بسته واکسن کرونا سفارش داده است.