قوانین ضد دگرباشی جنسیِ دولت مجارستان؛ ۱۶ رهبر اتحادیه اروپا واکنش مشترک نشان دادند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

قوانین ضد دگرباشی جنسیِ دولت مجارستان؛ ۱۶ رهبر اتحادیه اروپا واکنش مشترک نشان دادند جزئیات بیشتر🔽

شانزده نفر از رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا با خطاب قراردادن مقام‌های عالی رتبه نهادهای اروپایی، کمیسیون و پارلمان و شورا، در یک نامه مشترک از آنها خواستند تا تمام تلاش خود را برای «احترام به حقوق همه دگرباشان جنسی ساکن در سراسر قاره» بکار ببندند. این نامه در واکنش به تصویب قوانین ضد دگرباشی جنسی در مجارستان منتشر شد. مجارستان به رهبری ویکتور اوربان یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا است.

در این نامه بدون این که نامی از ویکتور اوربان، رهبر راستگرای افراطی مجارستان آورده شود، می‌خوانیم:« حزن‌انگیز است که همچنان در اروپا حقوق اساسی شهروندان به سخره گرفته می‌شود و افرادی به دلیل گرایشات جنسی متفاوت مورد تبعیض قرار می‌گیرند.» این رهبران در این نامه با اشاره به ماده دوم پیمان اتحادیه اروپا نوشته‌اند:«تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا ناگزیر باید به حقوق اولیه و اساسی تمام شهروندان پایبند باشند.»این نامه در آستانه نشست دو روزه رهبران اروپایی در بروکسل منتشر شد.

تصویب قانون ضد دگرباشی جنسی پیشنهاد شده توسط دولت ویکتور اوربان در پارلمان مجارستان با واکنش‌های منفی زیادی روبرو شده است. از جمله این که اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا، روز گذشته در یک کنفرانس خبری تاکید کرد:«نهادهای اروپایی همه تلاش خود را بکار می بندند تا اجازه تبعیض شهروندان به هر دلیل از جمله گرایشات جنسی را ندهند.»

چهارشنبه شب نیز مسئولان فدراسیون فوتبال آلمان تصمیم گرفتند تا استادیوم آریانزآرنا، میزبان بازی آلمان و مجارستان در چارچوب رقابت‌های یورو۲۰۲۰ را به نمادهای رنگین کمانی دگرباشان جنسی مزین کنند که البته یوفا، فدراسیون فوتبال اروپا، به دلیل «حساسیت های سیاسی» اجازه این کار را نداد؛ اقدامی که با انتقاد آلمان و فرانسه مواجه شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ایران و‌ کل دنیا با مجارستان هست نه با شما ابنه های لواطی

قضیه اتحادیه اروپا شده یک اصل در روانشناسی.وقتی یک نرمال بیوفته بین صد تا آبنرمال،اون نرماله که آبنرمال فرض میشه.اروپایی ها اینقدر از بیماری های مختلف روحی و روانی رنج میبرن که دیگه سلامت روانی براشون غیر قابل تحمل شده.گذشت دورانی که عده ای بیمار روانی برای یک دنیا تصمیم میگرفتن

خاک تو سرشون که بدیهی ترین انحراف بشر رو یا نمیفهمن یا عمدا پافشاری میکنن...

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کووید ۱۹؛ نگرانی‌ها درباره شیوع گونه «دلتا» در اروپا و اسرائیلشیوع گونه‌ای جدید از ویروس کرونا که تحت عنوان «دلتا» شناخته می‌شود موجب افزایش نگرانی‌ها در برخی کشورها به ویژه در اروپا و اسرائیل شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

۵ سال پس از همه‌پرسی در بریتانیا نظر شهروندان اتحادیه اروپا درباره برکسیت چیست؟نتیجه نظرسنجی یورونیوز نشان می‌دهد که شهروندان چهار کشور عضو اتحادیه اروپا آماده‌اند تا در صورت موفقیت بریتانیا در دوران پسابرکسیت خروج کشورشان از اتحادیه اروپا را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رکورد بی‌سابقه عدم مشارکت فرانسوی‌ها در انتخابات/ تمرکز تحریم‌طلبان انتخابات در تهران؛ نتیجه در پاریس!- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimرکورد بی‌سابقه عدم مشارکت فرانسوی‌ها در انتخابات تمرکز تحریم‌طلبان انتخابات در تهران؛ نتیجه در پاریس! انتخابات شوراهای منطقه‌ای و شهری در فرانسه در فضایی سرد و با عدم مشارکت بیش از ۶۸درصدی واجدان شرایط شرکت در انتخابات برگزار شد ElectionsRegionales2021 1hoseim هار هار هار خندیدیم 1hoseim گمشووو
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

گران‌ترین و ارزان‌ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تامین سبد مصرفی خانوارهاخانوارهای ساکن در دانمارک به طور متوسط کالاها و خدمات مصرفی خود را ۴۱ درصد بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا تامین می‌کنند؛ در حالی که مردم رومانی همین مایحتاج روزانه را نصف میانگین اتحادیه خریداری می‌کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایتالیا نگران موج گسترده مهاجرت به اروپا پس از خروج ناتو از افغانستان استماریو دراگی، نخست‌وزیر ایتالیا در برابر نمایندگان پارلمان این کشور گفت که ورود پناهجویان افغان به قاره اروپا «مشکلی» است که «جدی و جدی‌تر می‌شود». میرید میرینید تو کشور ها بعد ابراز نگرانی میکنید که قراره مهاجرت کنن افعانستان را به خرابه تبدیل کردند و بیگناهان را کشتند حالا نگران اند که اش پخته خودشان را بخورند یکی از منفعت های غربی ها بدست میآورند مهاجرت است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تبریک رئیس‌جمهور اتریش به آیت‌الله رئیسی- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimتبریک رئیس‌جمهور اتریش به آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور اتریش در پیامی انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران را به وی تبریک گفت اروپایی ها هم یواش یواش دارن سر عقل میان
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »