قوانین ضد دگرباشی جنسیِ دولت مجارستان؛ ۱۶ رهبر اتحادیه اروپا واکنش مشترک نشان دادند

03/04/1400 01:31:00 ب.ظ

قوانین ضد دگرباشی جنسیِ دولت مجارستان؛ ۱۶ رهبر اتحادیه اروپا واکنش مشترک نشان دادند جزئیات بیشتر🔽

شانزده تن از رهبران اروپایی در آستانه نشست بروکسل، نامه‌ای مشترک خطاب به روسای نهادهای اروپایی منتشر کردند. در این نامه رهبران می خواهند تا نسبت به تامین حقوق همه شهروندان اروپایی از جمله دگرباشان جنسی در سراسر اروپا التزام و پایبندی وجود داشته باشد. شانزده نفر از رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا با خطاب قراردادن مقام‌های عالی رتبه نهادهای اروپایی، کمیسیون و پارلمان و شورا، در یک نامه مشترک از آنها خواستند تا تمام تلاش خود را برای «احترام به حقوق همه دگرباشان جنسی ساکن در سراسر قاره» بکار...

شانزده نفر از رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا با خطاب قراردادن مقام‌های عالی رتبه نهادهای اروپایی، کمیسیون و پارلمان و شورا، در یک نامه مشترک از آنها خواستند تا تمام تلاش خود را برای «احترام به حقوق همه دگرباشان جنسی ساکن در سراسر قاره» بکار ببندند. این نامه در واکنش به تصویب قوانین ضد دگرباشی جنسی در مجارستان منتشر شد. مجارستان به رهبری ویکتور اوربان یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا است.

در این نامه بدون این که نامی از ویکتور اوربان، رهبر راستگرای افراطی مجارستان آورده شود، می‌خوانیم:« حزن‌انگیز است که همچنان در اروپا حقوق اساسی شهروندان به سخره گرفته می‌شود و افرادی به دلیل گرایشات جنسی متفاوت مورد تبعیض قرار می‌گیرند.» این رهبران در این نامه با اشاره به ماده دوم پیمان اتحادیه اروپا نوشته‌اند:«تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا ناگزیر باید به حقوق اولیه و اساسی تمام شهروندان پایبند باشند.»

اعتراض مدافعان حقوق بشر به عمادالدین باقی؛ وقتی همجنسگرایان با قاتلان مقایسه می‌شوند این نامه در آستانه نشست دو روزه رهبران اروپایی در بروکسل منتشر شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

کووید ۱۹؛ نگرانی‌ها درباره شیوع گونه «دلتا» در اروپا و اسرائیلشیوع گونه‌ای جدید از ویروس کرونا که تحت عنوان «دلتا» شناخته می‌شود موجب افزایش نگرانی‌ها در برخی کشورها به ویژه در اروپا و اسرائیل شده است.

۵ سال پس از همه‌پرسی در بریتانیا نظر شهروندان اتحادیه اروپا درباره برکسیت چیست؟نتیجه نظرسنجی یورونیوز نشان می‌دهد که شهروندان چهار کشور عضو اتحادیه اروپا آماده‌اند تا در صورت موفقیت بریتانیا در دوران پسابرکسیت خروج کشورشان از اتحادیه اروپا را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرند.

رکورد بی‌سابقه عدم مشارکت فرانسوی‌ها در انتخابات/ تمرکز تحریم‌طلبان انتخابات در تهران؛ نتیجه در پاریس!- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimرکورد بی‌سابقه عدم مشارکت فرانسوی‌ها در انتخابات تمرکز تحریم‌طلبان انتخابات در تهران؛ نتیجه در پاریس! انتخابات شوراهای منطقه‌ای و شهری در فرانسه در فضایی سرد و با عدم مشارکت بیش از ۶۸درصدی واجدان شرایط شرکت در انتخابات برگزار شد ElectionsRegionales2021 1hoseim هار هار هار خندیدیم 1hoseim گمشووو

گران‌ترین و ارزان‌ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تامین سبد مصرفی خانوارهاخانوارهای ساکن در دانمارک به طور متوسط کالاها و خدمات مصرفی خود را ۴۱ درصد بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا تامین می‌کنند؛ در حالی که مردم رومانی همین مایحتاج روزانه را نصف میانگین اتحادیه خریداری می‌کنند.

ایتالیا نگران موج گسترده مهاجرت به اروپا پس از خروج ناتو از افغانستان استماریو دراگی، نخست‌وزیر ایتالیا در برابر نمایندگان پارلمان این کشور گفت که ورود پناهجویان افغان به قاره اروپا «مشکلی» است که «جدی و جدی‌تر می‌شود». میرید میرینید تو کشور ها بعد ابراز نگرانی میکنید که قراره مهاجرت کنن افعانستان را به خرابه تبدیل کردند و بیگناهان را کشتند حالا نگران اند که اش پخته خودشان را بخورند یکی از منفعت های غربی ها بدست میآورند مهاجرت است.

تبریک رئیس‌جمهور اتریش به آیت‌الله رئیسی- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimتبریک رئیس‌جمهور اتریش به آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور اتریش در پیامی انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران را به وی تبریک گفت اروپایی ها هم یواش یواش دارن سر عقل میان