قالیباف: یک راه کاهش هزینه‌ها اصلاح سیاست‌های مالیاتی است

رییس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اداره کشور بدون اتکاء به نفت تاکید کرد.

02/06/2020 11:36:00 ق.ظ

قالیباف: *ممکن است بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته باشیم *منکر زحمات دولت نیستیم *باید از امکان نفت که ابزار فشار علیه ما است رهایی پیدا کنیم *اگر دشمن ما چنین تصمیمی گرفته این برای ما فرصت است نه تهدید

رییس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اداره کشور بدون اتکاء به نفت تاکید کرد.

وی ادامه داد: نقد دوستان ما شاید این باشد که چرا یک برنامه مشخص و مدون با راهکار مشخص برای عبور از مشکلات نداریم. مثلا در بودجه سال ۱۳۹۹ بحث این است که ممکن است بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته باشیم؛ چه‌طور از این رهایی پیدا کنیم؟ من معتقدم روش‌هایی وجود دارد. متاسفانه صحبت از کاهش هزینه‌ها نشد؛ در حالی که یک مسیر کاهش هزینه است و بخش دیگر اصلاح سیاست‌های مالیاتی است. ما در شرایطی که کرونا هم برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده از چند میلیون نفر کمتر از پنج – شش هزار میلیارد تومان مالیات می‌گیریم ولی آنهایی که باید مالیات اساسی بدهند به خاطر نداشتن سیستم منظم یا نخواستن به هر دلیل مالیات نمی‌دهند.

مجسمه کریستوف کلمب در بالتیمور به دست معترضان آمریکایی تخریب شد گفتگو با مریم روحانی، مشهورترین دختر ترمیم‌کنندۀ رنگ خودرو در ایران سیمبا، بچه شیر زجرکشیده اکنون بازیگوشی می‌کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی و دولت باید دست به  دست هم دهند و باید باورمان شود که کشور را در درآمد و هزینه بدون نفت اداره کنیم؛ این خواسته همه ملت و دولت قبل از تحریم نفت بوده و توقع ما از دولت این است که راهکارها را ارائه کند؛ اگر هم مانعی سر راه است ما برای برداشتن آن در خدمت دولت هستیم.

قالیباف با اعلام آمادگی نسبت به پرداختن به این موضوعات در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ساختار بودجه بحث مهمی است؛ با این ساختار امکان ادامه راه به شکل درست وجود ندارد. دولت باید این مسیر را شروع کند و به این سمت پیش برویم. این‌که یک لیست پروژه بگذاریم و ببینیم کدام یک رو به انتهاست و آن را تکمیل کنیم و بگوییم این اقتصاد مقاومتی است به نظر اشکال دارد. ما در بحث هدایت نقدینگی، جلوگیری از رشد نقدینگی و انگیزه دادن به بخش خصوصی باید سیاست جبرانی بگذاریم که به سمت تکمیل پروژه‌های دولت توسط نقدینگی و سرمایه‌های سرگردان برویم. بانک مرکزی و شبکه‌های بانکی شروع به رصد تراکنش‌ها کردند که باید با سرعت در این زمینه پیش برویم و در رابطه با بورس و سهام عدالت نیز می‌توانیم با همفکری به روش‌های اجرایی بهتر دست پیدا کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشکالات ایجاد شده در زمینه‌ی ارز کالاهای اساسی، ادامه داد: ما ظرفیت ارز ۴۲۰۰ تومانی را داریم و کالا وارد شد. در نوع تخصیص اولویت‌بندی، توزیع و کنترل آن دچار مشکل و نقصان بودیم؛ امیدوارم با رویکرد جدید و دست به دست هم بپذیریم که اداره کشور بدون نفت اولویت اصلی ماست و بهترین راه و بهینه‌ترین راه را انتخاب کنیم.

قالیباف با اعلام آمادگی برای پذیرش پیشنهاد رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص برگزاری جلسات کارشناسی مشترک، مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: ان‌شاءالله کمیسیون‌ها در چند روز آینده شکل می‌گیرند و با همکاری دولت می‌توانیم سروسامانی به وضعیت اقتصادی و معیشتی خصوصا محرومین بدهیم، چرا که اولویت مجلس یازدهم ساماندهی معیشت، اشتغال مردم و وضعیت کشور است.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

بلا به دور. آقای گاز انبری را و این حرفها. در کجای ممالک دمکراتیک این عالم یک مقام ارشد نظامی بر مسند مجلس قانون گزاری نشسته است جز حکومتهای دیکتاتوری که بخاطر حفظ ظاهر نمایش دموکراسی میدهند. تخصص ایشان جز لوله کردن و البته اختلاس چیست؟ پولهایی که در زمان شهردار بودنت بالا کشیدی🤮اونا رو برگردون خالیباف مشنگ💩

همشو از جیب مردم انشاالله قشنگ در میارید از فرصت استفاده كنيد پس چرا آقاى ظريف و روحانى و باقى از تحريمها مينالن؟ چرا درخواست وام از بانك جهانى كردن؟ 👌 ✌🇮🇷👏

راه حل فورد برای از بین بردن کرونا: یک ربع، ۵۶ درجهاین هفته در جهان خودرو: سیستم جدید فورد برای ضدعفونی ماشین‌های پلیس در آمریکا، برنامه‌ جدید نیسان، رنو و میتسوبیشی برای همکاری مشترک، بازسازی عکس‌های مشهور پورشه با آجرهای لگو و قمار دو میلیارد یورویی فولکس‌واگن در بازار خودروهای الکتریکی چین.

نتیجه یک نظرسنجی: پیشتازی بایدن و شور و شوق بیشتر هواداران ترامپانتظار می‌رود که دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پس از برگزاری کنوانسیون‌های دو حزب در سه مناظره انتخاباتی یکدیگر را به چالش بکشند. الان ترامپ پرستا وحشی میشن حمله میکنن بایدن کودن این بازی و میبازه😎 داسلام او جهاد د یو ستر شخصيت د محبوب فرزند مولوي محمد یعقوب مجاهد حفظه الله په لومړي غژیږه وینا خپل ایماني اوجهادي احساسات مو پرې اوپالئ غلیمان د خبرشي او ود ډار شي مرعبوب دشي روحیه د ماته شي حق ته د تسلیم شي . . .

امسال ۱۰۰ شرکت به بورس می‌روند/ عرضه هفته‌ای یک شرکت تولیدیمعاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: می‌خواهیم هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس عرضه اولیه یا انتشار اوراق داشته باشد و هدف‌گذاری برای ورود ۱۰۰ شرکت به بورس تا پایان امسال انجام شده است. اینکاراشون یکم بو داره..... طمع گرگ بی غرض نیست 😐 بازار بورس آخرین تلاش رژیم قبل سرنگونی، بزهایی که پولشان را در ابن بازار میزارن بیچاره میشن، مثل تمامی برنامه های رژیم هدف فقط دزدی از جیب ملت هست، به جیب اخوندها نگاه کنید پر نمیشه، تنها راه سیری آنها پر کردن دهانشان با خاک هست همین و بس دولت با تمام قوا داره در واپسین ماههای عمر باقی مانده آخرین تپه ها رو آباد میکنه. ریدن واسه رییس جمهوری بعدی.

مدیرعامل خبرگزاری ایسنا به دلیل انتشار یک مصاحبه مجرم شناخته شد

حرکت ترکیه در راستای تبدیل شدن به یک قدرت پهپادی جدید | DW | 31.05.2020ترکیه می‌خواهد از نظر تجهیزات جنگی خودکفا شود. در این راستا به طور فزاینده‌ای در زمینه تولید پهپاد در حال پیشرفت است. داماد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، یکی از شخصیت‌های کلیدی در توسعه پهپاد است. 🇹🇷 پهباد را فقط برای پشتیبانی از داعش به کار می‌گیرد. مراقب سرقت اطلاعات باشید.

عذرخواهی وزیر دفاع اسرائیل برای کشته شدن یک جوان فلسطینینزدیکان ایاد حلاق به رسانه‌ها گفته‌اند که وی مبتلا به بیماری اوتیسم بود و هنگام عزیمت به مدرسه‌ای ویژه برای افراد دارای بیماری‌های خاص، هدف گلوله سربازان اسرائیلی قرار گرفت و کشته شد. KickEcosystem لعنت به حكومت اسرائيل و وزير دفاع آن عذرخواهی فایده نداره، بهش بگید بره شنا یاد بگیره