فیسبوک اخبار جعلی درباره واکسن ویروس کرونا را از پلتفرم‌هایش حذف می‌کند

21/11/1399 02:10 ب.ظ

فیسبوک اخبار جعلی درباره واکسن ویروس کرونا را از پلتفرم‌هایش حذف می‌کند العربية

سایت فیسبوک روز دوشنبه 8 فوریه اعلام کرد، برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست در باره واکسن‌های شبکه اجتماعی فیسبوک تاکید کرد که این سیاست جدید را با هدف محافظت از میلیارد‌ها کاربر در قبال انتشار محتوای نادرست درباره‌ واکسن ویروس کرونا که بزرگترین دغدغه برای بسیاری مردم در سراسر جهان است اتخاذ کرده است.

اقدامات جدید فیسبوک شامل ممنوع کردن گروه‌هایی که به طور کلی اطلاعات نادرست در مورد ویروس و واکسن‌ها منتشر می کنند. ماه‌هاست که فیسبوک در تلاش است اطلاعات نادرست درباره COVID-19 را حذف کند و از طرف سازمان‌های معتبر توصیه‌های بهداشتی را ارتقا دهد.

این شبکه اجتماعی پر هوادار روز دوشنبه اعلام کرد که رویکرد منع نشر حقایق را افزایش خواهد داد. این شرکت فناوری پیشتر اقدام نیز به حذف تبلیغاتی یا اخباری که از نظر این شرکت محتوایی از اطلاعات گمراه کننده داشته است، اقدام کرده بود. headtopics.com

اما اکنون در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرده که اطلاعات نادرست درباره واکسن‌ها یا روند واکسیناسیون و نتایج و پیامدهای آن را حذف خواهد کرد. فیسبوک اعلام کرده که منع اخبار نادرست درباره واکسن یا ویروس کرونا را با هماهنگی کامل با سازمان جهانی بهاشت انجام خواهد داد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

فیس‌بوک انتشار اخبار از منابع دولتی استرالیا را مسدود می‌کند | DW | 18.02.2021فیس بوک اعلام کرد که دیگر اجازه انتشار اخبار از سایت‌های دولتی استرالیا را در صفحاتش نمی‌دهد. بدین ترتیب کاربران فیس بوک هشدارهای مربوط به سیل و آتش سوزی در جنگل را نمی‌توانند دریافت کنند.

ویروس کرونا عمدتا از طریق هوا پخش می‌شود نه سطوح!- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimکرونا عمدتا از طریق هوا پخش می‌شود نه سطوح! محققان نشریه لنست: کرونا بیشتر از طریق هوا و توسط افرادی که در حال صحبت و تنفس قطرات بزرگ و ذرات کوچک هستند منتقل می‌شود انتقال ویروس از روی سطوح اگر چه قابل قبول است، اما نادر است هنوز هم با استفاده از شواهدی مبنی بر شناسایی ویروس کووید19 در مجاورت افراد آلوده, 'fomites' به عنوان یک روش انتقال, ممکن تلقی می‌شود. ـ fomites چیست؟ دقیقا 🤗🤗

آغاز واکسیناسیون کارکنان بهشت زهرا علیه کرونا از امروز- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimآغاز واکسیناسیون کارکنان بهشت زهرا (سلام الله علیها) واکسیناسیون کارکنان سازمان بهشت زهرا (سلام الله علیها) بر اساس اولویت‌بندی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت آغاز شد

184 میلیون تردد جاده‌ای از 26 اسفند تا 10 فروردین- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimافزایش ۸۹ درصدی تردد بین جاده‌ای در نوروز سخنگوی نیروی انتظامی: از ابتدای طرح نوروزی پلیس (۲۶ اسفند) تاکنون ۱۸۴ میلیون تردد صورت گرفته است ترددهای بین جاده‌ای در کشور طی نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۹ درصد افزایش یافته است

سینماها از فردا به کار خود ادامه می‌دهند- اخبار سینما و تئاتر - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnimسینما‌ها از فردا باز می‌شوند دبیر انجمن سینماداران ایران: با پیگیر‌های رئیس سازمان سینمایی و همکاری ستاد ملی کرونا و وزارت کشور سالن‌های سینما‌ها از دوازدهم فروردین ماه به فعالیت خود ادامه می‌دهند سینما رئیس شواری صنفی نمایش: سینماها برای اولین‌بار از گروه سه مشاغل به گروه دو منتقل شدند مگر تعطیل بودند که باز بشند!

کرونا و افزایش انتشار واقعیت‌ها تلاش‌های خود را تشدید خواهد کرد.

شبکه اجتماعی فیسبوک تاکید کرد که این سیاست جدید را با هدف محافظت از میلیارد‌ها کاربر در قبال انتشار محتوای نادرست درباره‌ واکسن ویروس کرونا که بزرگترین دغدغه برای بسیاری مردم در سراسر جهان است اتخاذ کرده است.

اقدامات جدید فیسبوک شامل ممنوع کردن گروه‌هایی که به طور کلی اطلاعات نادرست در مورد ویروس و واکسن‌ها منتشر می کنند.

ماه‌هاست که فیسبوک در تلاش است اطلاعات نادرست درباره COVID-19 را حذف کند و از طرف سازمان‌های معتبر توصیه‌های بهداشتی را ارتقا دهد.

این شبکه اجتماعی پر هوادار روز دوشنبه اعلام کرد که رویکرد منع نشر حقایق را افزایش خواهد داد.

این شرکت فناوری پیشتر اقدام نیز به حذف تبلیغاتی یا اخباری که از نظر این شرکت محتوایی از اطلاعات گمراه کننده داشته است، اقدام کرده بود.

اما اکنون در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرده که اطلاعات نادرست درباره واکسن‌ها یا روند واکسیناسیون و نتایج و پیامدهای آن را حذف خواهد کرد.

فیسبوک اعلام کرده که منع اخبار نادرست درباره واکسن یا ویروس کرونا را با هماهنگی کامل با سازمان جهانی بهاشت انجام خواهد داد.

لیست اطلاعاتی که نشر آن در فیسبوک ممنوع اعلام شده است شامل ادعاهایی از قبیل این نظریه که ویروس کرونا توسط افرادی یا دولت‌هایی ساخته شده یا اینکه ابتلا به آن از زدن واکسن بهتر است یا اینکه واکسن‌ها سمی هستند و باعث اوتیسم می‌شوند را می‌شود.

گای روزن ، معاون رئیس شرک فیسبوک در بخش امور صداقت کاربری در فیسبوک، به گروه‌هایی که اطلاعات غلطی در مورد واکسن‌ها می دهند هشدار داد که ممکن حساب‌های کاربری آنان را برای همیشه مسدود خواهد کرد.

فیسبوک در بیانیه خود اعلام کرد که 50 میلیون نفر در نظرسنجی ای که سال گذشته در مورد Covid-19 انجام داد، شرکت کردند و اغلب آنها بر ضرورت گذاشتن ماسک‌ها و دسترسی به خدمات بهداشتی برای مبتلایان تاکید کردند بنابرین جایی برای شک و تردیک و نشر اطلاعات غلط نمی‌ماند.