فشار طالبان برای مبادله زندانیان با آمریکا

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فشار طالبان برای مبادله زندانیان با آمریکا العربيه_فارسى

منابع حقوقی و دیپلماتیک از ایالات متحده و افغانستان به‌طور همزمان جمعه 7 ژانویه به روزنامه «فارین پالیسی» فاش کردند، طالبان به دنبال مبادله «بشیر نورزی» معروف به سلطان مواد مخدر با یک مهندس آمریکایی است.به گفته استیو بروکینگ، یکی مقام سابق آمریکایی، طالبان تهدید کرده است که از تخلیه ده‌ها هزار افغان که تابعیت ایالات متحده دارند یا واجد شرایط اسکان مجدد در ایالات متحده هستند، جلوگیری خواهد کرد.

مارک فریکس، مهندس و کهنه‌سرباز نیروی دریایی ایالات متحده، در ژانویه 2020 هنگام کار بر روی پروژه‌های توسعه در افغانستان ربوده شد. بروکینگ گفت: «طالبان اساساً [به ایالات متحده] گفته‌اند که اگر آنچه ما می‌خواهیم را انجام ندهی، ما به نگهداشتن فریکس ادامه خواهیم داد و همچنین هزاران نفر را که واجد شرایط اسکان مجدد در ایالات متحده هستند، نگه خواهیم داشت.»

خروج ناگهانی و ناموفق آمریکا که منجر به فروپاشی غافلگیرکننده دولت افغانستان شد و هزاران نفر از مردم واجد شرایط زندگی در ایالات متحده و جاهای دیگر را در پشت مرزهای بسته گرفتار کرد، مورد انتقادها زیادی قرار گرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خودروی 'ب ام و' که با فشار دگمه رنگ عوض می‌کند | DW | 06.01.2022شرکت خودروسازی آلمانی 'ب ام و' در نمایشگاه لاس‌وگاس برای اولین بار خودرویی را عرضه کرده که با فشار یک دگمه رنگ آن تغییر می‌کند. تا عرضه این خودرو برای فروش زمان زیادی در پیش است و مسائل حقوقی آن در ابهام است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

محمد شکیب؛ زندانی سابق طالبان در باتلاق سفر قاچاقی به ترکیه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اسلام‌آباد پایان آتش‌بس با طالبان پاکستان را تایید کردسخنگوی ارتش پاکستان با تایید پایان آتش بس یک ماهه با طالبان پاکستان گفت که عملیات علیه این گروه تروریستی ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طالبان: قصد کشتن اشرف غنی را نداشتیمدولت موقت طالبان اعلام کرد که قصد کشتن رئیس جمهور سابق اشرف غنی را نداشتند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درگیری «فرستاده طالبان» با سفیر دولت پیشین افغانستان در رُم به دخالت پلیس ایتالیا منجر شدطالبان برای اغلب نمایندگی‌های دیپلماتیک افغانستان در خارج از کشور سفیران جدیدی تعیین نکرده است. از سوی دیگر دولت تحت رهبری طالبان در افغانستان نیز هنوز توسط هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| طالبان و زنان؛ روایت یک تراژدی📊 اینفوگرافی| طالبان و زنان؛ روایت یک تراژدی 🔹️طالبان بعد از رسیدن به قدرت، ادعا کرد حقوق و احترام زنان را حفظ می‌کند، اما بعد از مدتی معلوم شد طالبان، همان «طالبان» گذشته بوده و فرقی نکرده است. 👈مشاهده تصویر باکیفیت بین‌الملل EtemadOnline
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »