فساد در ورزش ایران؛ چتر سپاه و چپاول ستاد اجرایی فرمان امام

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در هفته هجدهم لیگ برتر در سال ۱۳۹۹، سه میلیارد و ۵۴۴ میلیون سود خالص از بلیت فروشی به دست آمد که دو میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان به‌صورت مستقیم وارد حساب شرکتی زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام شد. اطلاع_رسانی گزارش younesipour 👇

پس از انقلاب و متولد شدن حکومتی به نام «جمهوری اسلامی» در ایران، سیاست این نظام به تمامی در تار و پود ورزش کشور نفوذ کرد. نخستین قدم را «علی‌اکبر ولایتی» در سال ۱۹۸۳، در جریان رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جهان در «کی‌یف» شوروی برداشت.

پرسپولیس را مانند تمام اموال علی عبده، مصادره کردند. اموال مصادره‌ای هم به «بنیاد مستضعفان» رسید. بنیاد مهم‌ترین دغدغه‌اش، تغییر نام باشگاه و همین طور تقسیم این مال مصادره‌ای با سازمان وقت تربیت بدنی بود. سیاهه مدیرانی که بر این تیم مدیریت کردند، نشان از آن دارد که این باشگاه باید زیر چتر نظارت امنیتی می‌ماند؛ «عباس انصاری‌فرد» و «محمد حسن انصاری‌فرد» از کارمندان سابق حراست بنیاد مستضعفان، «حبیب کاشانی» سیاست‌مدار اصول‌گرا، «امیر عابدینی» استاندار سابق خراسان، سردار «محمد رویانیان» از فرماندهان نیروی انتظامی کشور و «ایرج عرب» کارمند وزارت اطلاعات و مامور حراست.

«حسین فکری» اولین سرپرست موقت سازمان تربیت بدنی پس از انقلاب بود. او پیشنهاد مصادره باشگاه تاج برای سازمان تربیت بدنی را ارایه و نام استقلال را برای این تیم انتخاب کرد. سایت «عصر ایران» در سال ۱۳۸۸ آقامحمدی را به همراه «محمد شریعتمداری» و آیت‌الله «محمود هاشمی شاهرودی»، سه معتمد دایمی نظام معرفی کرد. او متولد همدان است و در دوران دبیرستان با آیت‌الله «علی خامنه‌ای» در سخنرانی مسجد «ذوالریاستین» آشنا شده بود.

اما فقط استقلال و پرسپولیس زیر نظر سپاه پاسداران یا نهادهای امنیتی اداره نشده‌اند، باشگاه «تراکتور» به عنوان مهم‌ترین باشگاهی که در پایتخت ایران قرار نگرفته نیز زیر نظر سپاه پاسداران اداره شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ارزش بیت‌کوین در پی فرمان اجرایی بایدن افزایش یافت، آیا دلار دیجیتال ایجاد می‌شود؟ارزش بیت‌کوین در پی صدور فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر بررسی مسائل مربوط به رمز ارزها از جمله سود و زیان ایجاد یک دلار دیجیتال توسط بانک مرکزی این کشور افزایش یافت. کجا افزایش یافت؟! 😒🤔 تو ۲۴ ساعت گذشته بیت کویین ۷٪ و اتریوم ۵٪ کاهش پیدا کرد!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مطالبه آزادی زندانیان سیاسی در ایران در روز جهانی زن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار تحقیقات بین‌المللی در مورد حملات روسیه در اوکراین شدرئیس‌جمهوری لهستان نیز با اشاره به حملات روسیه به مدارس و ساختمان‌های مسکونی و غیرنظامی گفت برای او کاملا روشن است که روسیه در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده است. نه که امریکا تو ویتنام و افغانستان و عراق و یمن کم ساختمان مسکونی و غیر نظامی زد ؟؟؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

چرا سریال «خادم ملت» در جهان پربیننده اما در ایران ممنوع شد؟در روزهایی که حمله ویرانگر روسیه به اوکراین ادامه دارد، بسیاری کنجکاوانه سراغ سریال اوکراینی «خادم ملت» با بازی زلنسکی رفته‌اند و تکه‌هایی از آن در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمادگی‌ها در وان برای میزبانی از گردشگران ایرانی در «جشنواره خرید وان»آمادگی‌ها برای میزبانی از گردشگران ایرانی در ایام «جشنواره خرید وان» در عید نوروز ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیا در هر ۵ دقیقه یک کودک در یمن جان می‌دهد؟زنده بمونه چه غلطی میخواد بکنه ؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »