فروش کپسول دست‌ساز نخود به عنوان داروی ترک اعتیاد و لاغری!

24/01/1401 06:46 ق.ظ

فروش کپسول دست‌ساز نخود به عنوان داروی ترک اعتیاد و لاغری! سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو نفر که اقدام به تولید کپسول‌های جعلی لاغری، ترک اعتیاد و ... کرده و آن را در چند عطاری توزیع کرده بودند، خبر داد.

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو نفر که اقدام به تولید کپسول‌های جعلی لاغری، ترک اعتیاد و ... کرده و آن را در چند عطاری توزیع کرده بودند، خبر داد. وی ادامه داد: ماموران با حضور در این عطاری‌ها که تعدادشان به چهار باب می‌رسید، متوجه شدند که همگی آنان داروهای تقلبی را از یک کارگاه خانگی دریافت می‌کنند که در همین راستا ضمن برخورد با تخلف عطاری‌های مذکور، ماموران به محل این کارگاه که یک ساختمان...

وی ادامه داد: ماموران با حضور در این عطاری‌ها که تعدادشان به چهار باب می‌رسید، متوجه شدند که همگی آنان داروهای تقلبی را از یک کارگاه خانگی دریافت می‌کنند که در همین راستا ضمن برخورد با تخلف عطاری‌های مذکور، ماموران به محل این کارگاه که یک ساختمان مسکونی فرسوده بود، مراجعه کردند.

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه در محل این ساختمان دو تن دستگیر و به کلانتری منتقل شدند، گفت:‌ همچنین در بازرسی از این محل چندین هزار پوکه خالی کپسول و مقادیر قابل توجهی پودر و برچسب داروهای مختلف کشف و ضبط شد.

بهرامی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت:‌این افراد در اعترافات خود اقرار کردند که با تهیه پوکه خالی کپسول‌های دارویی اقدام به پرکردن آن با پودرها کرده و آن را تحت عناوین کپسول لاغری، کپسول ترک اعتیاد، کپسول افزایش قوای جنسی، کپسول افزایش وزن و ... و با قیمت‌های بالا به عطاری‌ها داده تا به فروش برسانند. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

سفری به تیچینو به دنبال رد پای هرمان هسه، برنده نوبل ادبی | DW | 11.04.2022📸 گزارش تصویری: سفری به تیچینو به دنبال رد پای هرمان هسه، برنده نوبل ادبیات ۱۰۰ سال پیش هرمان هسه، نویسنده نامی آلمانی، به جنوب سوئیس مهاجرت کرد. او ۴۳ سال در کانتون تیچینو زندگی کرد و به نگارش آثار معروف خود پرداخت و سرانجام نیز در همانجا درگذشت.

جن ساکی: در مذاکرات هنوز به مرحله ارائه ضمانت مکتوب به ایران نرسیده‌ایمبا وجود درخواست پیاپی مقامات ایران برای دریافت تضمین مکتوب از آمریکا در مذاکرات هسته‌ای وین، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی گفت، این مذاکرات هنوز به ضمانت هم بدهید دولت بعدی اگر جمهوری خواه باشد احتمالا آن را باطل خواهد کرد، قانون نوشته جمعی از انسانها است و قوانین به مرور زمان می توانند اصلاح یا تغییر پیدا کنند و اگر دولت بعدی به این نتیجه برسد که ضمانت دولت شما را با تغییر قوانین از بین ببرد شک نکنید که این کار را خواهد کرد به درک

منابع اسرائیلی: در 400 حمله به سوريه 300 نظامی و شبه‌نظامی وابسته به ایران کشته شدندمقامات ارتش اسرائیل در مصاحبه با روزنامه «وال استریت ژورنال» با اعلام جزئیات گسترده‌ترین کارزار خود علیه ایران از انجام بیش از 400 حمله هوایی علیه منافع خط پایان تعجب می‌کنم فعالان چرا اینرا لایک و بازنشر نمی‌کنند مگر نه اینکه اسرائیل با شما دشمن است و ما سر کون شما با اسرائیل درگیریم والا نه مرز مشترک با اسرائیل داریم و نه دشمنی

سازمان جهانی بهداشت: تعداد حملات روسیه به مراکز بهداشتی اوکراین به 108 مورد رسیدسازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تعداد حملات روسیه به مراکز بهداشتی در اوکراین به 108 مورد رسیده است. - خبرگزاری آناتولی

مأموران با یورش به خانه نرگس محمدی، او را به زندان بردندتقی رحمانی، شوهر نرگس محمدی در توییتر نوشت: «هجوم مأموران اطلاعات به منزل ما برای بازداشت نرگس و عالیه مطلب‌زاده و تحویل آنها به دادستانی اوین؛ در صورتی که قرار بود آنان به زندان بازگردند.» کاری بابدیهای حکومت ایران ندارم فعلا،نرگس محمدی الان مثل شیرین عبادی!🤣تمام جایزه هاروتوخارج ازکشوردِروکرده!🤣شوهرشم که سالهاست بیرون ازایرانه!داره هی فعالیت سیاسی!🤣میکنه،جوری که انسان ازفعالیت سیاسی متنفرمیشه!خب،بسه دیگه!مگه کم مادرستاربهشتی روبازی داده؟!تااینجااون برنده شده!! 💩💩💩💩🖕🖕🖕🖕 1-چرا با پایان دوره مرخصی هنوز به زندان بازنگشته بودند؟ 2-شما به عنوان شوهر حواس جمع ، چرا فراموش کردید که به آنها یادآوری کنید مرخصی تمام شده و باید برگردید؟ بنظرم میخواستید شو اجرا کنید. 3-ماموران اطلاعات بیکار نیستند که برای بازگرداندن 2مهره سوخته، وقت خود را تلف کنند.

تصاویری از تظاهرات روس زبان‌ها در آلمان؛ اعتراض به «تبعیض» پس از تهاجم روسیه به اوکراینتصاویری از تظاهرات روس زبان‌ها در آلمان؛ اعتراض به «تبعیض» پس از تهاجم روسیه به اوکراین ویدئو را ببینید🔽 روس ها در شرایط يهودی ها در اروپای دهه ۳۰ و ۴۰

سرهنگ رسول بهرامی، در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره گفت: مدتی پیش خبری در خصوص فروش داروهای غیرمجاز و تقلبی در چند عطاری واقع در محدوده خانی آباد نو به ماموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو اطلاع داده شد که درپی آن تحقیقات اولیه انجام و مشخص شد که گزارش واصله صحت دارد. در همین راستا نیز هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی انجام و مجوزهای لازم برای انجام عملیات دریافت شد.

وی ادامه داد: ماموران با حضور در این عطاری‌ها که تعدادشان به چهار باب می‌رسید، متوجه شدند که همگی آنان داروهای تقلبی را از یک کارگاه خانگی دریافت می‌کنند که در همین راستا ضمن برخورد با تخلف عطاری‌های مذکور، ماموران به محل این کارگاه که یک ساختمان مسکونی فرسوده بود، مراجعه کردند.

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه در محل این ساختمان دو تن دستگیر و به کلانتری منتقل شدند، گفت:‌ همچنین در بازرسی از این محل چندین هزار پوکه خالی کپسول و مقادیر قابل توجهی پودر و برچسب داروهای مختلف کشف و ضبط شد.

بهرامی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت:‌این افراد در اعترافات خود اقرار کردند که با تهیه پوکه خالی کپسول‌های دارویی اقدام به پرکردن آن با پودرها کرده و آن را تحت عناوین کپسول لاغری، کپسول ترک اعتیاد، کپسول افزایش قوای جنسی، کپسول افزایش وزن و ... و با قیمت‌های بالا به عطاری‌ها داده تا به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه محتویات داخلی این کپسول‌ها و ترکیبات پودرها برای بررسی بیشتر به آزمایشگاه برده شد، گفت:‌نتایج اولیه نشان می‌دهد که داخل این کپسول‌ها آرد نخود و ... ریخته شده و آنها فاقد هرگونه خاصیت دارویی و درمانی بودند. متاسفانه افراد سودجو با سواستفاده از برچسب داروهای اصلی و چسباندن آن بر روی این کپسول‌ها اقدام به فریب برخی از مشتریان نیز کرده بودند.

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره اینکه این افراد چگونه اقدام به تهیه پوکه خالی کپسول‌ها کرده بودند، نیز گفت: اتفاقا این موضوع در حال بررسی است. چون اساسا پوکه خالی کپسول باید در اختیار شرکت‌های داروسازی باشد و باید دید که این افراد چگونه این اقلام را تهیه کرده‌اند.

بهرامی با بیان اینکه علاوه بر دو متهم دستگیر شده، تعدادی از همدستان آنان نیز مورد شناسایی قرار گرفته و تحت تعقیب هستند، گفت: برای دو متهم دستگیر شده پرونده‌ای تشکیل شده و این افراد به اتهام جعل و تولید داروی غیربهداشتی و تقلبی به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شدند.