فروش ۱۱۱ میلیارد دلاری و بی‌سابقه شرکت اپل طی سه ماه | DW | 28.01.2021

09/11/1399 08:35 ب.ظ

کرونا بسیاری از شرکت‌ها را به ورطه ورشکستگی کشانده است اما تاثیر بحران کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی همه جا یکسان نبوده است. به عنوان نمونه، یکی از برندگان این بحران بی‌تردید شرکت اپل است.

کرونا بسیاری از شرکت‌ها را به ورطه ورشکستگی کشانده است. شرکت هواپیماسازی بوئینگ با حدود ۱۲ میلیارد دلار زیان در شمار شرکت‌هایی بوده که در اثر بحران کرونا به شدت آسیب دیده‌اند.شرکت اپل موفق شد فقط در سه‌ماهه آخر سال گذشته میلادی فروشی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار داشته باشد. در تاریخ اقتصاد آمریکا تنها دو شرکت دیگر چنین سطحی از فروش را طی سه‌ماه در تاریخ خود ثبت کرده‌اند. شرکت سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای وال‌مارت و شرکت نفتی اکسان‌موبیل.

شرکت اپل موفق شد فقط در سه‌ماهه آخر سال گذشته میلادی فروشی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار داشته باشد. در تاریخ اقتصاد آمریکا تنها دو شرکت دیگر چنین سطحی از فروش را طی سه‌ماه در تاریخ خود ثبت کرده‌اند. شرکت سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای وال‌مارت و شرکت نفتی اکسان‌موبیل.درآمد ناخالص شرکت اپل در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۱۱ میلیارد دلار اعلام شده است. به این ترتیب، فروش این شرکت در سه‌ماهه آخر سال ۲۰۲۰ حدود ۲۱ درصد بیشتر از مدت زمان مشابه آن در سال ۲۰۱۹ بوده است.

به عنوان نمونه، عرضه آیفون‌۱۲ با توانایی بهره‌وری از نسل پنجم شبکه تلفن همراه یکی از دلایل افزایش فوق‌العاده فروش شرکت اپل اعلام شده است. در این رابطه می‌توان به نارسایی‌های تولید و تحویل در شرکت‌های خودروسازی و همچنین شرکت مایکروسافت اشاره کرد.شیک، گران و موفق

شرکت نفتی آرامکوی عربستان سعودی در بازار سهام جهان، مقام نخست را به شرکت اپل واگذار کرده است. این شرکت نفتی یگانه شرکت گران قیمت جهان است که در حوزه فناوری فعالیت نمی‌کند. ارزش سهام شرکت آرامکو را معادل ۱۸۷۰ میلیارد دلار برآورد می‌کنند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

شرکت اپل از محصولات جدید آی‌مک و آی‌پد رونمایی کردشرکت اپل از محصولات جدید آی‌مک و آی‌پد رونمایی کرد این خبر یکی از بخش‌های برنامه‌ از پیش ضبط شده‌ای بود که به معرفی آی‌مک، آی‌پد، و چند محصول جدید دیگر این‌ شرکت پرداخت.

جف بزوس از مدیرعاملی شرکت بزرگ فروش آنلاین آمازون کناره‌گیری می‌کند♦️ جف بزوس از مدیرعاملی شرکت بزرگ فروش آنلاین آمازون کناره‌گیری می‌کند ▪️آقای بزوس شرکت آمازون را سال ۱۹۹۴ برای فروش آنلاین کتاب راه اندازی کرد و اکنون سرمایه شرکت آمازون از یک تریلیون دلار عبور کرده است. کارگر شرکت خدماتیه راه آهن هستم 5 ماهه حقوق نگرفتم مستاجرم صاحب خونه حکم تخلیه گرفته😔😢اوضاع مالیم خیلی خرابه تورو به خدا وانسانیتتون اگه میتونید کمک کنید 5894631118497619شماره کارتم شرکت پیمانکارحقوق نمیده اعتراضم کردم میگن نیرو زیاده اخراجت میکنیم موندم بااین بی پولی وبدختی 😢

نروژ فروش شرکت وابسته به رولز رویس به روسیه را به دلایل امنیتی متوقف کردبه نوشته رسانه‌های محلی نروژ، این شرکت از جمله سازنده موتور کشتی جاسوسی فوق سری «ماریاتا» نیز بوده است.

نبرد میلیاردر‌ها: اعتراض شرکت موشک‌سازی جف بیزوس به قرارداد جدید ناسا با شرکت اسپیس‌اکس ایلان ماسکصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

جنگ غول‌های فناوری؛ اپل راه را بر تبلیغات فیسبوک می‌بندداضافه شدن یک ویژگی جدید به آیفون و آیپد طی این هفته باعث بروز اختلافی عمده‌ میان دو غول دنیای فناوری آمریکا، اپل و فیسبوک، شده است.

کرونا بسیاری از شرکت‌ها را به ورطه ورشکستگی کشانده است. شرکت هواپیماسازی بوئینگ با حدود ۱۲ میلیارد دلار زیان در شمار شرکت‌هایی بوده که در اثر بحران کرونا به شدت آسیب دیده‌اند.

اما تاثیر بحران کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی همه جا یکسان نبوده است. به عنوان نمونه، یکی از برندگان این بحران بی‌تردید شرکت اپل است.

شرکت اپل موفق شد فقط در سه‌ماهه آخر سال گذشته میلادی فروشی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار داشته باشد. در تاریخ اقتصاد آمریکا تنها دو شرکت دیگر چنین سطحی از فروش را طی سه‌ماه در تاریخ خود ثبت کرده‌اند. شرکت سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای وال‌مارت و شرکت نفتی اکسان‌موبیل.درآمد ناخالص شرکت اپل در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۱۱ میلیارد دلار اعلام شده است. به این ترتیب، فروش این شرکت در سه‌ماهه آخر سال ۲۰۲۰ حدود ۲۱ درصد بیشتر از مدت زمان مشابه آن در سال ۲۰۱۹ بوده است.

مسئولان شرکت اپل حتی اعلام کرده‌اند که سود این شرکت نیز ۲۹ درصد افزایش یافته و طی این دوره زمانی به بیش از ۲۸ میلیارد دلار رسیده است. این میزان سود نیز در تاریخ شرکت اپل پدیده‌ای بی‌سابقه بوده است.گفته می‌شود که به علت دورکاری و همچنین حضور مردم در منازل خود، تقاضا برای تولیدات و محصولات شرکت اپل افزایش چشمگیری داشته است.

به عنوان نمونه، عرضه آیفون‌۱۲ با توانایی بهره‌وری از نسل پنجم شبکه تلفن همراه یکی از دلایل افزایش فوق‌العاده فروش شرکت اپل اعلام شده است.

این در حالی است که تقاضا برای خرید آیپد و همچنین مک‌بوک نیز ظرف همین مدت افزایش آشکاری داشته است. باید یادآور شد که شرکت اپل برای نخستین بار در ماه نوامبر لپ‌تاپ‌هایی را به بازار عرضه کرد که در آن‌ها از تراشه‌های ساخت خود استفاده شده بود.به این ترتیب، اپل از الزام استفاده از تراشه‌های شرکت اینتل فاصله گرفته است. کمبود تراشه‌های شرکت اینتل و شرکت‌های تولید تراشه دیگر باعث شده بود که در سال گذشته بسیاری از شاخه‌های تولیدی موفق به تحویل به موقع سفارش‌های خود نشوند.

در این رابطه می‌توان به نارسایی‌های تولید و تحویل در شرکت‌های خودروسازی و همچنین شرکت مایکروسافت اشاره کرد.شیک، گران و موفق

ارزش شرکت آمریکایی اپل در بازار سهام حدود ۲۳۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. از این منظر، اپل گران‌ قیمت‌ترین شرکت جهان به شمار می‌آید. ارزش سهام این شرکت تنها در سال ۲۰۲۰ رشدی ۸۰ درصدی داشته است. این شرکت فناوری موفق شده است تا شرکت نفت عربستان سعودی، آرامکو را از رتبه نخست جدول گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان به زیر بکشد.روغنی برای به حرکت درآوردن چرخ‌دنده‌های صنعت در جهان!

شرکت نفتی آرامکوی عربستان سعودی در بازار سهام جهان، مقام نخست را به شرکت اپل واگذار کرده است. این شرکت نفتی یگانه شرکت گران قیمت جهان است که در حوزه فناوری فعالیت نمی‌کند. ارزش سهام شرکت آرامکو را معادل ۱۸۷۰ میلیارد دلار برآورد می‌کنند. به این ترتیب آرامکو در رده دوم گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان قرار دارد.در جست‌وجوی طلا در دنیای فن‌آوری

به استثنای شرکت آرامکوی عربستان و دو شرکت چینی تنسنت و علی‌بابا، مابقی رده‌های جدول گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان در اختیار شرکت‌های فن‌آوری آمریکایی است. شرکت مایکروسافت آمریکا با ارزشی معادل ۱۶۹۰ میلیارد دلار در بازار سهام، سومین شرکت گران‌قیمت جهان به شمار می‌آید.پرواز آسمانی ارزش یک شرکت

آمازون شرکت دادوستد و حمل‌ونقل آمریکا نیز با ارزشی معادل ۱۶۷۰ میلیارد دلار، در بازارهای بورس جهان در رتبه چهارم قرار دارد. از جف بیزوس، صاحب این شرکت به عنوان ثروتمندترین مرد جهان یاد می‌شود.عضویت در کلوب بیلیونرها

شرکت آلفابت، شرکت مادر کمپانی آمریکایی گوگل پول خود را از اینترنت به دست می‌آورد. آلفابت نیز با ارزش سهامی معادل ۱۱۹۰ میلیارد دلار در رده پنجم قرار دارد. در بین ده شرکت گران‌قیمت جهان، شرکت آلفابت آخرین شرکتی به شمار می‌آید که ارزشی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دلار دارد و متعلق به کلوب بیلیونرها است.با دستان آزاد در جاده سبقت!

شرکت فناوری و خودرو سازی تسلا با ارزش سهامی معادل ۶۳۱ میلیارد دلار پس از سه شرکت فیسبوک، تنسنت و علی‌بابا در رده نهم قرار دارد. این شرکت اکنون به فضانوردی نیز روی آورده است. شرکت تسلا توانسته تنها ظرف یک سال ۱۴۳ پله در بین شرکت‌های گران‌قیمت جهان جایگاه خود را بهبود بخشیده و در بین ده شرکت گران‌قیمت جهان قرار گیرد. تسلا برخلاف آرامکو با نفت کاری ندارد و درآمدش را از برق کسب می‌کند.برترین شرکت آلمان

در بین ده شرکت گران‌قیمت جهان، نامی از آلمان نیست اما در بین ۱۰۰ شرکت گران‌قیمت جهان، شرکت نرم‌افزار ساپ آلمان قرار دارد. این شرکت با ۱۶۰ میلیارد دلار ارزش در رده ۷۱ قرار دارد.شرکت فولکس‌واگن آلمان

برای قرار گرفتن در رده ۱۲۹ گران‌قیمت‌ترین شرکت‌های جهان، ارزش سهامی معادل ۱۰۰ میلیارد دلار لازم است و این ارزش شرکت آلمانی فولکس‌واگن است. این در حالی است که این شرکت از منظر مالی سال خوبی را پشت سر گذاشته است.بنز پایین تر از فولکس واگن

به‌رغم سرعت زیادتر خودروهای شرکت مرسدس بنز در قیاس با خودروهای شرکت فولکس‌واگن در اتوبان‌های آلمان، ارزش سهام این شرکت کمتر از شرکت فولکس‌واگن است. بنز با ۷۶ میلیارد دلار ارزش سهام در بازار بورس جهان در رده ۱۸۲ قرار دارد.