فرمانده هوافضای سپاه: توقیف نفتکش بریتانیایی به خواست خامنه‌ای صورت گرفت

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران روز پنج‌شنبه 29 آگوست 2019 گفت که توقیف

به گزارش خبرگزاری تسنیم حاجی‌زاده توقیف نفتکش بریتانیایی در تنگه هرمز را «نسخه صادر شده» از سوی رهبر ایران توصیف کرد که «دقیق اجرا شد».

در 19 ژوئیه 2019 سپاه پاسداران یک نفتکش بریتانیایی به نام «ستینا امپیرو» را که در اختیار شرکت کشتیرانی سوئدی «ستینا پالک» بود، در تنگه هرمز توقیف کرد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه در این‌باره گفت: «زمانیکه آقا گفت ما به دشمن سیلی می زنیم چهار ساعت بعد نیروهای موشکی مقرهای داعش را از بین می برند. زمانیکه ایشان می گویند اقدام انگلیس بی جواب نمی ماند تنها 48 ساعت بعد کشتی انگلیس توقیف می شود. اینها نسخه هایی است که رهبر انقلاب صادر کردند و دقیق اجرا شد. همین نسخه ها در رابطه با سایر بخش ها هم صادر شده است.»

توقیف نفتکش بریتانیایی پس از آن صورت گرفت که مقامات جبل‌الطارق یک نفتکش ایرانی به نام گریس1 را توقیف کردند. خوسه بوریل، وزیر امور خارجه اسپانیا، روز پنج‌شنبه 4 ژوئیه 2019 اعلام کرد که توقیف یک نفت‌کش ایران که در حال گذر از تنگه جبل‌الطارق بود و گمان می‌رفت علیرغم تحریم‌ها در حال انتقال نفت به سوریه است، به درخواست ایالات متحده آمریکا انجام شد.

پس از توقیف نفتکش ایرانی، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز سه‌شنبه 16 ژوئیه توقیف این نفتکش در جبل‌الطارق را «دزدی دریایی» توصیف کرد و با تهدید به اقدام متقابل گفته بود: « جمهوری اسلامی و عناصر مؤمن نظام، این خباثت‌ها را بی‌جواب نمی‌گذارند و در فرصت خود و جای خود پاسخ خواهند داد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک فرمانده سپاه: پایگاه‌های آمریکا در قطر و امارات را هدف‌ گرفته بودیمامیرعلی حاجی زاده می‌گوید سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست، به تهران هشدار داده بودند که آمریکا می‌خواهد به ایران حمله کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سردار حاجی‌زاده: سرنگونی پهپاد آمریکایی سایه جنگ را برطرف کردتهران-ایرنا- فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به سرنگونی پهپاد آمریکایی گفت: عملیات روانی گسترده ای به راه انداختند که قرار است جنگ علیه ما به راه بیفتد اما ما می دانستیم که این اتفاق نمی افتد و زمانی این سایه جنگ برطرف شد که پهپاد آمریکایی سرنگون شد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

جانشین فرمانده کل سپاه: عظمت جمهوری اسلامی به اذعان دشمنان هر روز بیشتر می‌شودجانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌با تاکید بر این‌که عظمت جمهوری اسلامی به اذعان دشمنان هر روز بیشتر می‌شود، گفت: عظمت انقلاب اسلامی هر روز ابعاد و جغرافیای جدیدی پیدا می‌کند ‌که این امر به برکت مجاهدت‌های شهدا و رزمندگان اسلام محقق شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بمب‌های اسرائیل آدم را منطقی می‌کند | DW | 28.08.2019حملات منظم و ویران کننده اسرائیل به پایگاه‌های فرامرزی سپاه قدس، انبارهای موشکی حشدالشعبی و مقرهای حزب‌الله و سپاه در سوریه، می‌تواند همه معادله‌های خاورمیانه را جابه‌جا کند. تحلیلی از فرزانه روستایی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فرمانده ارتش: ائتلاف دریایی آمریکا به ضرر کشورهایی است که به نفت خلیج فارس وابسته‌اند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimفرمانده ارتش: *ائتلاف دریایی آمریکا به ضرر کشورهایی است که به نفت خلیج_فارس وابسته‌اند *ائتلاف دریایی آمریکا قطعا ناامنی را به دنبال خود خواهد آورد *نیروهای مسلح در صورت لزوم پاسخ پشیمان‌کننده و همه جانبه به متجاوزان خواهند داد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سرنگونی پهپاد آمریکایی سایه جنگ را برطرف کردفرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست از احتمال حمله به ایران خبر می‌دادند اما ما می‌دانستیم که این اتفاق نمی‌افتد، این حربه‌ای بود تا ما پای میز مذاکره بر‌گردیم، زمانی که پهپاد آمریکایی ساقط شد،‌ حربه جنگ از کار افتاد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »