فردا یک میلیون دُز دیگر واکسن کرونا وارد می‌شود/ علیرغم واردات و تولید داخلی، واکسیناسیون با سطح ایده‌ال فاصله دارد

19/06/2021 08:48:00 ق.ظ

رییس جمعیت هلال‌احمر در گفت‌وگو #ایلنا: فردا یک میلیون دُز دیگر واکسن کرونا وارد می‌شود/ علیرغم واردات و تولید داخلی، واکسیناسیون با سطح ایده‌ال فاصله دارد

ایلنا, رییس جمعیت هلال احمر

رییس جمعیت هلال‌احمر در گفت‌وگو ایلنا : فردا یک میلیون دُز دیگر واکسن کرونا وارد می‌شود/ علیرغم واردات و تولید داخلی، واکسیناسیون با سطح ایده‌ال فاصله دارد

رییس جمعیت هلال‌احمر از ورود مابقی محموله دو میلیون دُز واکسن کرونا در روز یکشنبه خبر داد و گفت: به زودی با معاونت بهداشت وزارت بهداشت هماهنگ می‌کنیم تا بتوانیم گروه‌های پرخطر اتباع غیرایرانی داخل کشور را واکسینه کنیم.

وی ادامه داد: در پروازی که روز پنجشنبه به کشور انجام شد، یک میلیون دُز واکسن وارد کشور شد و ان‌شاءالله روز یکشنبه یک میلیون دُز بعدی وارد کشور خواهد شد.رییس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: حساسیت‌هایی که ایجاد شده بود را یکی از دوستان وزارت بهداشت با توییتی که زده بود، دامن زد. به نظرم نباید چنین حواشی و اتفاقاتی بیفتد، چرا که کل افرادی که داخل این مجموعه کار می‌کنند تا واکسن وارد شود مجموعه نظام است، حال اسم آن ممکن است هلال احمر باشد یا وزارت بهداشت.

همتی با تاکید براینکه این حساسیتی که ایجاد شده بود بی‌مورد است، خاطرنشان کرد: اصل واکسن دو میلیون دُز است که ان‌شاءالله بخش بعدی آن به همین نسبت خواهد آمد. نکته‌ای که وجود دارد این است، همین پروازی که نتوانسته بود کل محموله را وارد کشور کند ان‌شاءالله یکشنبه مابقی محموله را وارد کشور می‌کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

تزریق بیش از 40 میلیون دوز واکسن کرونا در ترکیهوزیر بهداشت ترکیه از تزریق بیش از 40 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

تزریق بیش از 1 میلیون و 416 هزار دوز واکسن کرونا در ترکیه طی یک روزوزیر بهداشت ترکیه از تزریق 1 میلیون و 416 هزار و 795 دوز واکسن کرونا طی شبانه‌روز گذشته در کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

ورود 2 میلیون دوز جدید واکسن کرونا به ایرانسخنگوی هلال احمر ایران از ورود دو میلیون دوز جدید واکسن کرونا به این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی وزارت‌ بهداشت و گمرک ایران ورود 2 میلیون دوز واکسن کرونا به تهران را تکذیب کردند

ورود چهارمین محموله واکسن کرونا از سوی هلال احمر/یک میلیون دوز دیگر هفته آتی می‌آیدیک میلیون دُز واکسن دیگر هفته آتی می‌آید مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر از ورود چهارمین محموله واکسن کرونا به کشور از سوی این جمعیت خبر داد و گفت: یک‌ میلیون دوز دیگر نیز تا اوایل هفته آینده وارد کشور می‌شود.

کرونا در آلمان؛ ۵ /۱ میلیون روز مرخصی برای نگهداری کودکان | DW | 17.06.2021جمع بزرگی از شاغلان آلمان در موج سوم پاندمی کرونا برای نگهداری از کودکانشان مرخصی استعلاجی گرفته‌اند. بسته بودن مدرسه‌ها و مهدکودک‌ها برای اغلب خانواده‌های آلمانی به یک چالش بزرگ تبدیل شده بود.

سازمان ملل: یک میلیون نفر در میانمار نیازمند به کمک هستند

«کریم همتی» رییس جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره محموله دو میلیون دُز واکسن کرونا گفت: مبلغی برای خرید دو میلیون دُز واکسن پرداخت شده بود و حواله‌ای هم که صادر شده بود برای دو میلیون دُز واکسن بود.وزیر بهداشت ترکیه از تزریق بیش از 40 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور خبر داد.وزیر بهداشت ترکیه از تزریق 1 میلیون و 416 هزار و 795 دوز واکسن کرونا طی شبانه‌روز گذشته در کشور خبر داد.سخنگوی هلال احمر ایران از ورود دو میلیون دوز جدید واکسن کرونا به این کشور خبر داد.

وی ادامه داد: در پروازی که روز پنجشنبه به کشور انجام شد، یک میلیون دُز واکسن وارد کشور شد و ان‌شاءالله روز یکشنبه یک میلیون دُز بعدی وارد کشور خواهد شد. رییس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: حساسیت‌هایی که ایجاد شده بود را یکی از دوستان وزارت بهداشت با توییتی که زده بود، دامن زد.06. به نظرم نباید چنین حواشی و اتفاقاتی بیفتد، چرا که کل افرادی که داخل این مجموعه کار می‌کنند تا واکسن وارد شود مجموعه نظام است، حال اسم آن ممکن است هلال احمر باشد یا وزارت بهداشت.2021 آنکارا/خبرگزاری آناتولی فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه صبح امروز پنجشنبه طی پیامی در حساب توئیتر خود اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته 1 میلیون و 416 هزار و 795 دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. همتی با تاکید براینکه این حساسیتی که ایجاد شده بود بی‌مورد است، خاطرنشان کرد: اصل واکسن دو میلیون دُز است که ان‌شاءالله بخش بعدی آن به همین نسبت خواهد آمد. وزیر بهداشت ترکیه در پیام خود افزود: «این اتفاق می‌افتد که بعضی وقت‌ها کادر درمانی ظرف یک دقیقه به 6 هزار نفر واکسن تزریق کنند. نکته‌ای که وجود دارد این است، همین پروازی که نتوانسته بود کل محموله را وارد کشور کند ان‌شاءالله یکشنبه مابقی محموله را وارد کشور می‌کند. پبشتر نیز مهرداد ارونقی، معاون فنی گمرک ایران هفته گذشته پس از ورود 100 هزار دوز از واکسن کرونای روسی به تهران اعلام کرده بود که که از نیمه بهمن سال گذشته (فوریه 2021) تا به امروز 16 مرحله واکسن از کشورهای مختلف از جمله روسیه، چین، کره و هند وارد ایران شده که مجموع آن به پنج میلیون و 847 هزار و 800 دوز می رسد.

وی ادامه داد: با همه این اوصاف اگر همه تولیدکنندگان داخلی با حداکثر ظرفیت کار کنند و ما هم با همکاری وزارت بهداشت و مجموعه دولت تلاش کنیم باز هم سطح واکسیناسیون با سطح ایده‌الی که مد نظر است، فاصله دارد.» طبق داده‌های وزارت بهداشت تا ساعت 15:57 امروز به 25 میلیون و 739 هزار و 999 نفر دوز اول و به 14 میلیون و 262 هزار و 746 تن نیز دوز دوم واکسن کرونا تزریق شده است.. بنابراین همه باید در ایجاد آرامش کمک کنیم. حمایت روانی در این زمینه نباید دستخوش توییت زدن چند نفر شود. در این میان، مجموع واکسن تزریق شده در استانبول 7 میلیون و 126 هزار و 720 دوز، در آنکارا 3 میلیون و 363 هزار و 313 دوز و در ازمیر نیز به 2 میلیون و 705 هزار و 504 دوز رسیده است. او تصریح کرد" ما هم از وضعیتی که پیش آمده بود گله‌مند هستیم، اما به همه مردم قول می‌دهیم واردات واکسن در یک روال منظمی تا زمانی که نیاز است انجام شود ما هم به عنوان مجری این کار را انجام می‌دهیم. افرادی که پشت‌پرده هستند و کمک می‌کنند واکسن وارد شود غیر از هلال احمر است، اما همه به صورت تیمی با هم کار می‌کنیم.

رییس جمعیت هلال احمر در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره واکسن کرونا برای اتباع غیرایرانی گفت: در خصوص واکسن اتباع یک مبلغی را در اختیار ما قرار دادند که برای بیش از ۲۰۰ هزار نفر از اتباع غیر ایرانی که در کشور داریم واکسن تهیه کنیم در زمینه تهیه واکسن مشکل داریم و باید از همین واکسنی که داخل کشور می‌شود، به اتباع غیرایرانی نیز اختصاص دهیم. همتی تصریح کرد: به زودی با معاونت بهداشت وزارت بهداشت هماهنگ می‌کنیم تا بتوانیم گروه‌های پرخطر اتباع غیرایرانی داخل کشور را واکسینه کنیم. اعتبار این موضوع مشخص شده و پول در اختیار ما است و این کار را به امید خدا انجام خواهیم داد، اما علیرغم اینکه ادعا می‌شود تحریم‌ها تاثیر ندارد، باید بگویم که تحریم‌ها نیز تاثیرگذار است و مانع انجام کار می‌شود و ان‌شاءالله با کاهش تحریم‌‌ها نیز این روند تسریع شود. اما با همین رویه ان‌شاءالله بحث واکسیناسیون اتباع را نیز انجام خواهیم داد. لینک کوتاه .