فراخوان آمریکا از ترکیه و یونان برای حل مشکلات از طرق دیپلماتیک

04/03/1401 11:37:00 ق.ظ

وزارت امور خارجه آمریکا از ترکیه و یونان خواست مشکلات خود را از طرق دیپلماتیک حل کنند. - خبرگزاری آناتولی

وزارت امور خارجه آمریکا از ترکیه و یونان خواست مشکلات خود را از طرق دیپلماتیک حل کنند. - خبرگزاری آناتولی 25.05.2022 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه خود گفت که واشنگتن خواهان آن است که ترکیه و یونان برای حل دیپلماتیک اختلافات در منطقه و حفظ امنیت منطقه با یکدیگر همکاری کنند.

وی گفت: «ما به تشویق متحدان خود در ناتو از جمله یونان و ترکیه برای همکاری به منظور حفظ صلح و امنیت در منطقه و حل و فصل دیپلماتیک اختلافات ادامه می‌دهیم». پرایس اظهار داشت: «یونان و ترکیه شریک ضروری و متحد مهم ناتو برای ایالات متحده هستند و ما می‌خواهیم شاهد همکاری شرکایمان برای حفظ صلح و امنیت در منطقه باشیم».

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر مخالفت ترکیه با عضویت سوئد و فنلاند در ناتو به دلیل حضور گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ در این کشورها گفت: «این موضوع یک موضوع دوجانبه بین ترکیه و آمریکا نیست. این موضوع در حال حاضر بین ترکیه و شرکای سوئدی و فنلاندی ما مطرح است». headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

«آلودگی هوا» را از طریق مذاکره با کشورهای همسایه حل کنیدرئیس جمهور با اشاره به افزایش آلودگی هوا، سلامتی مردم را موضوعی حیاتی عنوان کرد و اظهار داشت: مردم نمی‌توانند هر روز شاهد چنین وضعیتی باشند و لذا از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و وزیر خارجه می‌خواهم که بدون فوت وقت در مذاکره با کشورهای همسایه که منشا این آلاینده‌ها هستند، موضوع را حل و فصل کنند.

کارگردان «عنکبوت مقدس»: از حجاب نه، باید از نان صحبت کرد«علی عباسی»، کارگردان فیلم «عنکبوت_مقدس» در نشست مطبوعاتی فیلم خود در جشنواره_کن، به سختی‌های معیشت مردم ایران اشاره کرد و گفت به جای حجاب «باید درباره نان صحبت کرد.» اطلاع_رسانی

یک فرمانده سپاه: ۴ هزار نفر از فرزندان مسئولان در خارج از کشور زندگی می‌کنندمرتضی میریان، رئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران، در یک برنامه تلویزیونی گفته است که این افراد باید «رصد» شوند تا در آینده، هیچ پست مدیریتی در جمهوری اسلامی به آن‌ها داده نشود. بایدهای زیادی وجود داره اما در عمل برعکسش اتفاق میفته آنها از آگاه شدن جامعه میترسن.میترسن علیه خودشان قیام کنند.کم نبودن کسانی که درخارج کشور بودن اما هنگام جنگ امدن وکمک کردن. همانجا که هستند بمانند و به دلالی برای حکومت ملایان ادامه دهند.

مجمع جهانی اقتصاد؛ «بدتر از سال‌ گذشته، بهتر از سال آینده»زمان برگزاری اجلاس و حضور کم‌‌رنگ آمریکا و به‌خصوص غیبت کم‌سابقه نمایندگان روسیه و چین تنها مواردی نیستند که اجلاس جاری داووس را به‌نسبتِ سال‌های گذشته متفاوت می‌کنند.

اسرائیل از «تصمیم بایدن برای عدم حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی» استقبال کردنفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، شامگاه سه‌شنبه از «تصمیم دولت ایالات متحده برای عدم حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی» استقبال کرد. بنت🖕🖕🖕 این موضوع هرگز با توافق هسته‌ای ارتباط نداشته. مترسک شیعی‌ آمریکا می‌خواست آنرا به این توافق پیوند دهد تا مذاکرات وین منتفی شود.

بایدن: آمریکا آماده است برای دفاع از تایوان در برابر چین از نیروی نظامی استفاده کنداظهارات جو بایدن تغییر لحن آشکاری در سیاست دو پهلو ایالات متحده آمریکا در قبال تایوان است.