غریب آبادی: تدابیر فوری برای از بین بردن پیامدهای منفی تحریم‌ها ضروری است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

سفیر و نماینده دائم کشورمان، در نشست مشترک سفرای گروه 77 کشور در حال توسعه و چین با مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل با اشاره به اینکه 'ماموریت کنونی دفتر مقابله، به ویژه برای کشورهای در حال توسعه بسیار حیاتی است'، افزود: با توجه به ماهیت و مقیاس چالش‌های پیش روی کشورهای در حال توسعه از جمله در حوزه‌های مواد مخدر، تروریسم و جرائم سایبری، این دفتر و اعضای گروه 77 باید دست در دست هم به سمت شکل دهی و اجرای یک رویکرد جامع و متحد برای پشتیبانی از یکدیگر به منظور پرداختن به چالش‌های جدی کنونی کار کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی، در ادامه با اشاره به اینکه پیامدهای کرونا از کشور به کشوری دیگر فرق داشته و احتمالا سبب افزایش بی ثباتی، فقر، جرائم و نابرابری در مقیاس جهانی می‌شود، بر نیاز به از خود گذشتگی و اتحاد، جهت عبور از چالش‌ها تأکید کرد.

این دیپلمات ارشد کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اهمیت کمک به کشورهای در حال توسعه جهت درک و اتخاذ تدابیر مناسب درخصوص چالش‌ها و فرصت‌های برآمده از فناوری‌های جدید و تهدیدات در حال ظهور، تاکید کرد: دفتر مقابله باید کارآمدی برنامه کمک‌ها و فعالیت‌های فنی خود را در رایزنی نزدیک با دولت‌های عضو، ارتقاء دهد.

وی افزود: در این چارچوب، ما بر اهمیت در دسترس بودن منابع و بودجه کافی، قابل پیش بینی و پایدار برای تقویت ارائه کمک‌های فنی به کشورهای در حال توسعه تأکید می‌کنیم. نماینده دائم کشورمان همچنین با تأکید بر اینکه اتخاذ و اعمال اقدامات قهری غیرقانونی و غیرانسانی یکجانبه، که در نقض آشکار حقوق بین‌الملل، حقوق بین‌الملل حقوق بشر و اصول مندرج در منشور سازمان ملل متحد است و تأثیرات نگران کننده‌ای بر همکاری‌های اساسی بین‌المللی و همبستگی در میان ملت‌ها خصوصاً در طول بیماری همه گیر کرونا دارد، این اقدامات را مانعی جدی در برابر دولت‌ها برای پاسخگویی کارآمد، و مبارزه مناسب با مواد مخدر و جرم به ویژه در زمینه تخصیص منابع کافی و دستیابی به فناوری‌ها و تجهیزات فنی مهم...

غریب‌آبادی در پایان از جامعه بین‌المللی، از جمله دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل و کشورهای عضو خواست تا استفاده از اقدامات قهری یکجانبه را علیه کشورهای در حال توسعه که در حال مبارزه با جرم و مواد مخدر هستند، محکوم و یک چارچوب حقوقی و عملی را جهت اتخاذ تدابیر فوری برای از بین بردن پیامدهای منفی تحریم‌ها بر کشورهای هدف، طراحی و اجراء کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازگشت محدودیت‌ها در گوترزلو آلمان برای مقابله با شیوع کرونا | DW | 23.06.2020آرمین لاشت، رئیس دولت ایالتی نوردراین وستفالن آلمان، امروز سه‌شنبه سوم تیر (۲۳ ژوئن) از وضع محدودیت‌های برخاسته از شیوع ویروس کرونا در شهر گوترزلو خبر داد. این شهر که ۳۷۰ هزار نفر جمعیت دارد، ظرف روزهای گذشته شاهد شیوع گسترده ویروس کرونا بوده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هشدار گوترش نسبت به عواقب تک‌روی کشورها در مقابله با کرونا | DW | 24.06.2020دبیرکل سازمان ملل با انتقاد از عدم هماهنگی بین‌المللی در مقابله با کرونا هشدار داد این وضع شرایط را کنترل‌ناپذیر می‌کند. او می‌گوید با این روند هر لحظه ممکن است موج دوم همه‌گیری بیماری کووید۱۹ آغاز شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

«عکس با گربه در اپلیکیشن دوستیابی جذابیت مردان را در نظر زنان کم می‌کند»آنان اضافه کرده اند در این فرهنگ زنان عموما مردانی را با «ژن خوب» قلمداد می کنند که رفتار مردانه تری از خود نشان دهند. این آزمایش به وضوح نشان می دهد که حضور یک گربه باعث ضربه به شانس مردان علاقه مند به ایجاد رابطه شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک فعال مدنی در گفتگو با صدای آمریکا: بدون اجازه دفاع در دادگاه محکوم شدمیک فعال مدنی در گفتگو با صدای آمریکا: بدون اجازه دفاع در دادگاه محکوم شدم رضا مظاهری، فعال مدنی، می‌‌گوید در دادگاهی به ریاست ‌قاضی مقیسه در حالی که فرصت صحبت کردن به او داده نشده و قاضی حتی تفاوت پیامک و توئیت را نمی‌دانسته، به زندان محکوم شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دریاچه‌ای در هندوستان به گونه‌ای اسرارآمیز به رنگ صورتی درآمددریاچه‌ای در هندوستان به گونه‌ای اسرارآمیز به رنگ صورتی درآمد به گزارش سایت شبکه خبری «فاکس» رنگ دریاچه لونار در ایالت غربی-مرکزی ماهاراشتار، در عرض چند روز از سبز به صورتی تغییر کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پوتین در رژه «روز پیروزی» در میدان سرخ در آستانه همه‌پرسی قانون اساسیولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در مراسم «روز پیروزی» در میدان سرخ مسکو حاضر شد. به باور منتقدان برگزاری این مراسم در آستانه همه‌پرسی قانون اساسی که می‌تواند دوران ریاست جمهوری او را تا سال ۲۰۳۶ تمدید کند، نمایش تبلیغاتی میهن‌پرستی است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »