عکس روز: برج مسکونی سبز در میلان | DW | 11.05.2022

21/02/1401 11:51:00 ق.ظ

برج مسکونی سبز در میلان هوای داخل این ساختمان سبز مسکونی در میلان احتمالا در گرمای تابستان دلپذیر و خنک است. زندگی در چنین آپارتمانی اما ارزان نیست: ساکنان باید علاوه بر مخارج عادی، حدود ۱۵۰۰ یورو برای مخارج نگهداری این جنگل چندطبقه بپردازند. عکس روز:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. در آلمانی اصطلاحی است که تقریبا معادل"کسی را دنبال نخودسیاه فرستادن" است.

آلمانی‌ها زمانی که حوصله کسی را ندارند و می‌خواهند او را از سر باز کنند، می‌گویند"برو آنجا که فلفل می‌روید". دلیلش هم این است که فلفل از سرزمین‌های بسیار دور می‌آید؛ مانند اینجا در چین که کشاورز چینی در بوژو در شرق چین در حال کار در مزرعه فلفلش است.

هفته شیراز در میانه بهار وقتی بارقه‌های‌ نور با آسمان تاریک و استادیومی روشن برخورد می‌کنند، تصویری این‌چنین پدید می‌آید. این عکس حاصل شکار یک لحظه از بازی نیمه‌نهایی برگشت لیگ فوتبال کنفرانس اروپا بین تیم‌های المپیک مارسی از فرانسه و فاینورد روتردام از هلند در استادیوم ولودروم مارسی است.

تندیسی به یاد زیباروی هالیوود "هفته طلایی" یکی از محبوبترین تعطیلات رسمی در ژاپن است. این تعطیلات روزهای ۲۹ آوریل و سوم تا پنجم مه را شامل می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

برقراری منع آمد و شد در سری‌لانکا در پی مرگ پنج نفر در تظاهراتدر پی هفته‌ها اعتراض و مرگ دست‌کم پنج نفر در روز دوشنبه، دولت سری‌لانکا روز سه‌شنبه حکم منع آمد و شد اعلام کرد و هزاران نیروی پلیس را برای اجرای این قانون به خیابان‌ها فرستاد.

سفارت ایران: ایرانیان ساکن مولداوی «در اولین فرصت» این کشور را ترک کنندسفارت ایران در اوکراین با انتشار اطلاعیه‌ای نوشت که «با توجه به تداوم جنگ در اوکراین و احتمال گسترش آن به منطقه ترانس دنیستر (ترانس‌نیستریا) در جمهوری مولداوی، از کلیه شهروندان... به امید روزی که پراگم بگن 😂🖕

ده میلیون کودک در افغانستان در معرض خطر گرسنگی هستندصندوق نجات کودکان اعلام کرد که حدود 10 میلیون کودک در افغانستان در معرض خطر گرسنگی قرار دارند. - خبرگزاری آناتولی

شمار جرایم با انگیزه سیاسی در آلمان به بالاترین میزان خود در دو دهه گذشته رسیدوزارت کشور آلمان از افزایش ۲۳ درصدی تعداد جرایم با انگیزه‌های سیاسی در آلمان در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبلش خبر داد.

علت کاهش آمارهای کرونا در ایران / واکسن‌هایی که در ایران استفاده شد، موفق‌تر بودکیفت بالای خدمات پزشکی ایران، علل کاهش آمارهای کرونا در کشور، اهمیت برنامه‌ریزی برای جوانی جمعیت، برقراری بیمه رایگان برای بیش از 5میلیون نفر در کشور، نهایی شدن تعرفه‌های پرستاری پس از 13 سال و ...از جمله مباحثی بود که وزارت بهداشت در آیین رونمایی از کتاب طرح عدالت و تعالی نظام سلامت، به آن پرداخت.

افزایش محسوس دما در برخی مناطق کشور/ خیزش گرد و خاک در بعضی استان‌هاافزایش محسوس دما در برخی مناطق کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از رگبار باران در برخی استان‌ها و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک همچنین افزایش محسوس دما در کشور خبر داد.