عکس روز: معبد خدایان سفیدپوش شد | DW | 25.01.2022

05/11/1400 01:09:00 ب.ظ

معبد خدایان سفیدپوش شد بنای آکروپلیس در شمال شرقی آتن، نماد ملی یونان است. خدایان اسطوره‌ای یونان این روزها با شگفتی تغییرات اقلیمی را می‌نگرند. بارش برف غیرمترقبه معبد آنان را سفیدپوش کرده است. شهر آتن نیز از سرما غافل‌گیر شده است. عکس روز:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. گردشگری داخلی در ایران پس از دوره‌ای رشد و شکوفایی با شروع همه‌گیری کرونا شاهد افت چشم‌گیری بود. پروژه‌های بوم‌گردی که برای بسیاری ایجاد اشتغال و گردشگران بسیاری را جذب می‌کردند، با بحران روبرو شدند.

اما با نگاهی به شبکه‌های اجتماعی به نظر می‌رسد برخی از این پروژه‌‌ها در تلاش برای آغازی دوباره هستند. شاید موفقیت آنها برای کشتی‌های متروکه، اما زیبای ساحل اروندرود هم کارکرد جدیدی به وجود آورد.

جشن کارناوال در اروگوئه زیر سایه اومیکرون وسط زمستان در آلمان، آن هم در شرایطی که شمار مبتلایان به کرونا مرتب در حال افزایش است، رسیدن فصل گرم آرزوی خیلی‌هاست. هنوز چند ماهی تا تابستان باقی است اما شاید تاثیر دیدن تصویر این دشت آفتابگردان در پارکی در بانکوک، پایتخت تایلند در این شرایط مثبت باشد. حالا پرسش این است که آیا زن حاضر در تصویر لباس خود را برای این پیاده‌روی آگاهانه انتخاب کرده است یا نه؟

تورنتوی سفید‌پوش در روزهای گذشته بخش‌های زیادی از ایران درگیر بارش سنگین برف و باران و کولاک بوده است. در برخی از مناطق مردم با قطع برق و بسته شدن راه‌های ارتباطی مواجه بوده‌اند. ایران پیوسته در معرض این نوسانات جوی و افلیمی بوده است، ولی حالا تغییرات اقلیمی گسترده در سطح جهان هم شاید نوسانات و شدت آنها را فزون‌تر کرده‌اند. عکس گوشه‌ای از سنندج برف‌زده را نشان می‌دهد. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

اعضای هيات داوران «جوایز عکس استانبول 2022» مشخص شداعضای هيات داوران «جوایز عکس استانبول 2022» مشخص شد اسامی هیات داوران مسابقه بین‌المللی «جوایز عکس استانبول 2022» که توسط خبرگزاری آناتولی برای هشتمین سال متوالی برگزار می‌شود، اعلام شد.

بحران اوکراین؛ آماده‌باش ۸۵۰۰ سرباز آمریکایی | DW | 25.01.2022پس از گسیل نیروهای روسیه به مرز اوکراین آمریکا ۸ هزار و ۵۰۰ نیروی نظامی خود را به حال آماده‌باش درآورده است. سخنگوی پنتاگون گفت، این اقدام نشان‌دهنده جدی گرفتن تعهد آمریکا به ناتوست.

شاخص ابتلا به کرونا در آلمان باز هم رکورد شکست | DW | 25.01.2022شاخص ابتلا به کرونا در آلمان باز هم رکورد زده و به بیش از ۸۹۴ رسیده است. در طول شبانه‌روز گذشته ۲۱۴ نفر دیگر در این کشور قربانی ویروس کرونا شده‌اند.

سردار آزمون در مسیر 'علی دایی' شدن؟ | DW | 25.01.2022شباهت نسبی مسیر فوتبالی سردار آزمون و عملکرد او در تیم ملی ایران باعث شده تا بسیاری از او به عنوان 'علی دایی' جدید خط حمله تیم ملی یاد ‌کنند. پیوستن آزمون به بایر لورکوزن جهشی مهم در فعالیت حرفه‌ای این ملی‌پوش است.

یک روز پرهیجان در پیست اسکی دیزین به روایت تصویر | DW | 24.01.2022پیست اسکی دیزین برای طرفداران تفریحات زمستانی در ایران نامی آشنا است. این پیست که از قدیمی‌ترین پیست‌های ایران است در ارتفاعات رشته‌ کوه‌های البرز واقع شده است. عکس‌های خبرگزاری آلمان از یک روز پرهیجان در دیزین:

حمله حوثی‌ها به ابوظبی؛ فعالیت هر نوع پهپادی در امارات ممنوع شد | DW | 23.01.2022به دنبال حمله مرگبار پهپادی و موشکی حوثی‌های یمن به ابوظبی، مقامات امارات اعلام کردند به مدت یک ماه کاربرد هر نوع پهپاد بر فراز خاک این کشور ممنوع است. حمله حوثی‌ها به مخازن نفتی امارات ۳ کشته و ۶ مجروح برجای گذارد. امریکا حوثی های رافضه را دهان و دست بسته زیر تیغ شیخان اماراتی و سعودی میاندازد.فردا که امریکا پوستین چپه بپوشد تمام رافضه را در جان اهل سنه میاندازد که مکه و مدینه و ریاض و دوبی دریای خون جاری خواهد شد.این را شیخ های وهابی درک نمی کنند.این بازی ها یمنی ها را کم و زیاد نمی کند. کسی که خانه اش شیشه ایست به خانه کس دیگری سنگ پرت نمی کند! امارات يمن یمن_مظلوم_مقتدر