عکس روز: گل در برابر اسلحه | DW | 08.06.2022

18/03/1401 12:19:00 ب.ظ

عکس روز:‌ ۴۵ هزار و ۲۲۲ دسته گل به تعداد قربانیان تیراندازی در آمریکا در سال ۲۰۲۰. دسته گل‌های نارنجی نماد تعداد کشته‌شدگان این سال نسبت به سال ۲۰۱۹ است که با گل‌های سفید نمایان شده‌اند.

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. هفتم ژوئن در آمریکا روز بستنی شکلاتی نام‌گذاری شده است. هدف از تعیین روزی برای این شیرینی خوش‌رنگ و خنک‌کننده، بالا بردن فروش این گونه بستنی بوده است. منجمدکردن شکلات داغ، اختراع ایتالیایی‌هاست که نخستین بار در سال ۱۶۹۲ روانه بازار شد.

بر اساس برخی نظرسنجی‌ها بستنی وانیلی محبوب‌ترین بستنی آمریکایی‌ها به‌شمار می‌رود.

جشن ملکه الیزابت لندن را نورباران کرد گالاپاگوس؛ لاک‌پشت غول پیکری که در خطر انقراض قرار دارد در باغ وحش سرویون سوییس بچه‌دار شد. این بچه لاک‌پشت اما به زالی (بی‌رنگی) مبتلاست. اولین بار است که یک بچه لاک پشت زال از گونه گالاپاگوس به دنیا می‌آید. این گونه در خطر انقراض است و تنها سه باغ وحش دیگر در دنیا توانسته‌اند آن را بارور کنند. تخمین زده می‌شود که در جزایر گالاپاگوس در اکوادور حدود ۲۳ هزار لاک‌پشت از این نوع وجود داشته باشد.

پیام روشن دانمارکی‌ها به پوتین امروزه در تمامی زمینه‌ها مسابقه و رقابت برای کسب عنوان"برترین"،"بزرگترین" و ... وجود دارد. اما به نظر می‌رسد مسابقه‌ای که در نیکاراگوئه دنبال می‌شود، یکی از عجیب‌ترین این"ترین"‌ها باشد؛ شکم‌ چه کسی در دوران بارداری بزرگ‌تر است. دور شکم برنده امسال، ۵۷ سانتی‌متر در ۳۹ امین هفته بارداری بود. این شکم بزرگ، برای برنده جوایزی از جمله پول به ارمغان آورد. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

حداقل سن ورزشکاران برای شرکت در رقابت‌های اسکی روی یخ بزرگسالان به ۱۷ سال افزایش یافتاین تصمیم واکنشی بود به جنجال‌های روی داده در این رشته ورزشی در جریان برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی پکن و رسوایی دوپینگ برخی ورزشکاران از جمله کامیلا والیوا، ورزشکار ۱۵ سالۀ اهل روسیه.

بربوک در پاکستان: کمک به افغانستان باید منوط به شروط سخت باشد | DW | 07.06.2022در سفر آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان به پاکستان مسئله وضعیت حاکم بر افغانستان موضوع کانونی گفت‌وگوها با مقامات اسلام‌آباد بود. آلمان همچنان در تلاش برای خروج همکاران سابق افغان است. خانم بربوک به کرونا مبتلا شد.

عامل حمله مرگبار به سه آخوند در مشهد به اعدام محکوم شدسخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه، ۱۷ خرداد، از صدور حکم اعدام عبداللطیف مرادی، عامل حمله مرگبار به سه آخوند شیعه در صحن حرم امام هشتم شیعیان، خبر داد. درود بر شرفش. خداونددر بهشت برین انشاله برایش مسکن دهداجراکم عنداالله شبیه ریکی پویچ ه

نابودی کلنی‌های زنبور عسل در سراسر جهان در پی آلودگی به یک ویروس کشندهاین ویروس در حالی زندگی زنبورهای عسل را بطور جدی به خطر انداخته که جمعیت زنبورها پیش از این نیز به دلیل تخریب زیستگاه‌های آنها، استفاده از آفت کش‌ها و تغییرات آب و هوایی بطور قابل توجهی کاهش یافته بود. این دیگه بسیار وحشتناکه!

عامل حمله به سه روحانی در مشهد به اعدام محکوم شدمسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی، از صدور حکم اعدام عبداللطیف مرادی، عامل حمله به سه روحانی شیعه مشهد خبر داد.به‌ گزارش خبرگزاری «ایسنا»، روحانى؟؟؟؟؟؟؟

رویترز: روسیه در واکنش به تحریم‌‌های اروپا مسیر صادرات غرب به شرق را تغییر می‌دهدبه گفته خبرگزاری رویترز روسیه به‌منظور دفع تحریم‌های اروپا و تأمین نیاز مشتریان آسیایی خود، صادرات نفت از بندر کازمینو در شرق این کشور را بیست در صد افزایش داده است.