علت انفجار در شهرستان کارون در خوزستان «در دست بررسی است»

13/03/1401 10:51:00 ب.ظ

سعید کعبی فلاحیه، فرماندار کارون، به ایرنا گفت که انفجار بامداد جمعه ۱۳ خرداد در «محل دپوی زباله» در روستای قلعه کوچک کارون رخ داد و علت آن «فعلاً در دست بررسی است».

سعید کعبی فلاحیه، فرماندار کارون، به ایرنا گفت که انفجار بامداد جمعه ۱۳ خرداد در «محل دپوی زباله» در روستای قلعه کوچک کارون رخ داد و علت آن «فعلاً در دست بررسی است». دیدار نفتالی بنت با عبدالفتاح السیسی در سال ۲۰۲۱ رسانه‌های اسرائیل خبر می‌دهند که دولت نفتالی بنت با ترتیبات امنیتی جدیدی موافقت کرده که به مصر امکان می‌دهد تا کنترل دو جزیره صنافیر و تیران در تنگه تیران در دریای سرخ را به عربستان سعودی واگذار کند.

جروزالم پست روز جمعه، ۱۳ خرداد، افزود که این ترتیبات امنیتی جدید در سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه در پایان ماه میلادی ژوئن اعلام خواهد شد. سایت اکسیوس ماه گذشته برای نخستین بار در این زمینه گزارش داد که دولت بایدن برای دستیابی اسرائیل، عربستان و مصر به توافق در زمینه دو جزیره تلاش کرده است.

دهانه دریای سرخ که تنها مسیر کشتیرانی به سوی بندر ایلات در جنوب اسرائیل است، برای این کشور اهمیت راهبردی دارد. مصر از حدود ۷۰ سال پیش کنترل دو جزیره در این دهانه را در دست داشت. دستور جمال عبدالناصر، رهبر وقت مصر برای بستن تنگه تیران به بروز جنگ سال ۱۹۶۷ منجر شد. headtopics.com

اسرائیل در جنگ ۵۵ سال پیش دو جزیره را تصرف کرد، اما پس از ۱۵ سال، آنها را به مصر پس داد. اما با وجود خروج اسرائیل از دو جزیره، این کشور به عنوان بخشی از ترتیبات امنیتی و نظامی مربوط به آن‌ها باقی ماند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

نکونام در پاسخ به نیمکت استقلال: پیشنهادی در کار نیست و در فولاد خوشحالمنکونام در پاسخ به نیمکت استقلال: *پیشنهادی در کار نیست و در فولاد خوشحالم *من پارسال هم با استقلال صحبت کردم *من شرایطم در فوتبال عالی است و مشکلات جای دیگر است *آرزوی هر مربی است که سرمربی استقلال یا تیم ملی باشد

منشأ صدای مهیب در شهرستان کارون چه بود؟- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimمنشأ صدای مهیب در شهرستان کارون چه بود؟ فرماندار شهرستان کارون: موضوع صدای شنیده شده، در حال بررسی است. این اتفاق در فاصله دور از منازل مسکونی رخ داده است و هیچ آسیبی و مشکلی هم به دنبال نداشته است فرماندار شهرستان کارون: تاکنون هیچ‌کس نمی‌تواندباقاطعیت نظر دهد و حتی فیلمی که در فضای مجازی در این خصوص منتشرشده رانمی‌توانیم تایید یا رد کنیم مردم منطقه می‌گویند صداازسمت منطقه قلعه کنعان آمده است وقدرت و شدت صدابسیار زیاد بود به نحوی که درکل منطقه شنیده شدوصدا مانند انفجار بود در منطقه ای اسرائیل کون نظام گذاشته و اینها داره ماله کشی و سانسور میکنن خودتون بیایید واضح بگید تا ایران اینترنشنال و بی بی سی چرت و پرت برای این خبر عنوان نکنن شفاف_سازی

صدایی مهیب در کارون مردم را روانه خیابان‌ها کرد | DW | 03.06.2022فرماندار کارون می‌گوید، صدای مهیبی که سحرگاه ۱۳ خرداد مردم را وحشت‌زده کرد ممکن است ناشی از انفجار خمپاره باقی‌مانده از جنگ ایران و عراق باشد، اما هنوز با قاطعیت منشاء آن روشن نشده است.

تیراندازی در یک مرکز بهداشتی در اکلاهمای آمریکا ۴ کشته به جا گذاشتفرد مهاجم که هویت وی هنوز اعلام نشده با ورود به یک ساختمان پزشکی در شهر تالسا اقدام به تیراندازی کرد و به گفته منابع پلیس سپس با شلیک به سوی خود در محل کشته شد.

اوکراین در آستانه هم‌گروه شدن با ایران در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ | DW | 02.06.2022تیم ملی فوتبال اوکراین شامگاه ۱۱ خرداد (اول ژوئن) با پیروزی ۳ بر ۱ مقابل ملی‌پوشان اسکاتلند به فینال پلی‌آف اروپا صعود کرد. اوکراین در صورت موفقیت در پیکار پلی‌آف مقابل ولز، هم‌گروه ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ خواهد شد.

تیراندازی در بیمارستانی در آمریکا 3 کشته به‌جا گذاشتدر پی تیراندازی در بیمارستانی در شهر تولسا در ایالت اوکلاهاما در آمریکا 3 نفر جان باختند. - خبرگزاری آناتولی