عقب‌نشینی تهران در مذاکرات هسته‌ای؛ تعدیل مواضع با «مشورت روسیه و چین» و «تعامل و انعطاف» در وین

12/10/1400 05:20:00 ب.ظ

در حالی که رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران به طور ضمنی درستی گزارش‌های مربوط به متقاعد کردن ایران توسط روسیه و چین برای کنار گذاشتن خواسته‌های حداکثری در مذاکرات را تایید کرده است، خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز می‌‌گوید که ایران «با تعامل و انعطاف» در وین گفت‌وگو می‌کند.

در حالی که رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران به طور ضمنی درستی گزارش‌های مربوط به متقاعد کردن ایران توسط روسیه و چین برای کنار گذاشتن خواسته‌های حداکثری در مذاکرات را تایید کرده است، خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز می‌‌گوید که ایران «با تعامل و انعطاف» در وین گفت‌وگو می‌کند. فارن پالسی از قول این مقام روس عنوان کرد که ایرانی‌ها در نهایت موافقت کردند که مذاکرات را بر اساس پیش‌نویسی که در بهار گذشته توسط دولت قبلی ایران تنظیم شده بود، آغاز کنند.

وب‌سایت نورنیوز روز یک‌شنبه ۱۲ دی در گزارشی با اشاره به این سخنان اولیانوف، نوشت: «مطلب مذکور گرچه درست است، اما با ادبیاتی ارائه می‌شود که مخاطب را دچار اشتباه برداشت می‌کند.»

بنا بر ادعای نورنیوز، جمهوری اسلامی ایران پیشنهادهای خود را بر اساس «مشورت روسیه و چین» تعدیل کرده و معنی این «تن دادن مطلق» به نظرات این دو کشور نیست. هم‌زمان، خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، در گزارشی نوشت: «هیئت اعزامی ایران با تعامل و انعطاف در وین گفت‌وگو می‌کند و به دنبال توافقی جامع است. توافقی که جمهوری اسلامی ایران و مردم بتوانند از مزایای اقتصادی آن استفاده کنند.»

ایرنا با استناد به اظهارات مقامات وزارت خارجه جمهوری اسلامی نوشت: «ایران نه چیزی کمتر از برجام را می‌پذیرد و نه چیزی بیشتر از برجام تعهد می‌دهد» و «تحریم‌های ناسازگار با برجام به هر نحو باید برچیده شود.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

تف تو قبر پدرت خامنه ای

انتقادها و کنایه‌ها به نقش روسیه در مذاکرات احیای برجام | DW | 01.01.2022میدان‌داری روسیه در مذاکرات احیای برجام در فضای مجازی و رسانه‌های داخل ایران با انتقاد و کنایه‌های زیادی روبرو شده است. این انتقادها پس از دیدار مستقل نمایندگان روسیه و آمریکا پیش از توقف موقت مذاکرات افزایش یافته است.

تنش مسکو با غرب؛ یک سرباز اوکراین در درگیری با جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه کشته شدکی‌یف‌، از سال ۲۰۱۴ علیه جدایی‌طلبانی که از حمایت روسیه برخوردارند و بخش‌هایی از قلمرو شرق اوکراین در دنباس را در کنترل خود دارند در حال جنگ است.

پرتاب موشک‌های مافوق صوت توسط روسیه در میانه تنش‌های اوکرایندر میانه تنش‌های روسیه با ناتو و اروپا درباره مناقشه اوکراین، خبرگزاری اینترفکس این کشور از پرتاب آزمایشی ۱۲ موشک کروز توسط نیروهای دریایی روسیه خبر داده است. شوروی با بمب اتمی چه غلطی کرد که پوتین بخواهد بکند

آمریکا: ناتو آماده مذاکره با روسیه در موضوع اوکراین استوزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که به همراه دبیرکل ناتو، روسیه را تشویق به مشارکت معنی‌دار در گفت‌وگوهای امنیتی راهبردی شورای ناتو-‌روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا می‌کند. برعکس گفتی. روسیه ناتو را وادار به اطاعت کرده. این دیپلماتها عشقشون جلسه است.دیوثها میگن ومیخورن و حقوق میگیرند.پوتین با ناو کریمه را گرفت ما خودش کرد بعد رید توش آنوقت تو میگی با وراجی ...شیق

دو غیرنظامی طی حمله هوایی روسیه در ادلب کشته شدنددر حمله هوایی جنگنده‌ روسی به روستایی در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه دو غیرنظامی جان باخته و 10 نفر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

یک منبع ایرانی عقب‌نشینی تهران از برخی خواسته‌هایش در مذاکرات وین را تایید کردپایگاه خبری نور نیوز، نزدیک‌به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، در گزارشی نوشته است که اخبار مربوط به اینکه «روسیه و چین، ایران را متقاعد کرده‌اند برخی خواسته‌های حداکثری خود [در... تــــــــــــــوپ تــــانک فشفشه ملت خـــــاموش کــــوسکشه نـــه شیخ خوبه نــــــــــه ملا بریــــــــــــن به ایت اللــــــه ملای خـــــوب ملای مردس دستها توکون غیرتها بیرون حکومت واژگــــــــــــــون سیدلی گه پدر💩💩 تواسلامت میرینیم ایرانو پس میگیریم ایرانی خفته یتکــون این منبع اسم نداشت