عربستان در سودای تسخیر بازارهای برق و گاز منطقه/ ایران باید از صفر شروع کند؟

20/11/1400 09:35:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا تشریح شد: عربستان در سودای تسخیر بازارهای برق و گاز منطقه/ ایران باید از صفر شروع کند؟

یک کارشناس حوزه انرژی گفت: اکنون ما کشوری هستیم که بابت عدم تامین گاز صنایع و پتروشیمی‌ها میلیون‌ها دلار ضرر می ‌کنیم، درحالی که در بازار پرتقاضای گاز برای تامین داخل هم چالش داریم و ممکن است یک تازه وارد مثل عربستان براحتی بتواند به بازارهایی که روزی ما در فکر ورود به آنها بودیم وارد شود. اگر در این عرصه رقابتی همچنان غفلت کنیم، باید دوباره از صفر شروع کنیم تا بازارهایمان را بازگردانیم. وی با اشاره به برنامه عربستان برای ایجاد شهر الکترونیکی افزود: این موضاعات بیانگر این است که عربستان روی منابع دیگری غیر از نفت و گاز تمرکز کرده و پروژه‌های بزرگی در دست اجرا دارد.

این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: سعودی‌ها غیر از تولید و صادرات نفت روی پروژه‌های پتروشیمی نیز برای مصرف داخل بخصوص بازار صادرات برنامه‌های جامعی دارند که در این راستا استفاده از میعانات را در برنامه‌های خود تعریف کرده‌اند، به این ترتیب با برنامه‌هایی که در حوزه تجدیدپذیرها دنبال می‌کنند امکان صادرات منابع سوختی را که به مصرف نیروگا‌ها می‌رسد برای خود فراهم کرده‌اند. بنابراین ۱۰ سال آینده روی انرژی پاک حساب کرده تا منابع گازی و فسیلی خود را برای صادرات آزاد کند.

وی گفت: عربستان کشور ثروتمندی است، اگرچه میلیاردها دلار برای جنگ‌های منطقه‌ای از جمله یمن هزینه می‌کند اما ذخیره عظیم ارزی از جمله مزیت‌ها برای به سرانجام رساندن هر پروژه‌ای است که در سر می‌پروراند، کشور پهناوری است که در منطقه حاره واقع شده و زمستان‌های سختی ندارد و در عین حال جمعیت زیادی هم ندارد، بنابراین مصرف داخلی گاز ندارد ‌و در حد معقولی از آن استفاده می‌کند بنابراین تمرکز خود را برای تامین انرژی روی انرژی خورشیدی قرار داده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

دو صدای انفجار در ابوظبی؛ نیروهای امدادی می‌گویند انفجار سیلندر گاز بودسه‌شنبه شب ۱۹ بهمن دو صدای انفجار توجه‌ها را در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی به خود جلب کرد. چند ساعت بعد از این صدای انفجار، خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات امدادی پایتخت امارات نوشت آتش‌سوزی در طبقه بالای یک ساختمان ناشی از انفجار سیلندر گاز بود و خسارت جانی نداشت. سیلندر گاز تو …… آدم دروغگو😂😂😂 ان شاالله که گربه است! اون بالا سیلندر گاز چکار میکنه؟!

القاصی‌مهر: باید جلوی فضاسازی در زندان‌ها را گرفت | DW | 08.02.2022یک روز پس از هک شدن سامانه زندان قزلحصار، رئیس دادگستری استان تهران زندان‌ها را 'کانون اهداف دشمن' نامید. او در مراسم معارفه رئیس کل زندان‌های استان خواهان نظارت بیشتر بازداشتگاه‌ها برای پیشگیری از تهدیدها و آسیب‌ها شد.

ویدئوی دیوید بکام در تورنمنت فوتبال آماتور زنان در قطرحضور ملی پوش سابق تیم ملی انگلیس در این تورنمنت که مسابقات آن در استادیوم بزرگ شهرک آموزش برگزار می‌شود مشوقی برای فوتبالیست‌های زن قطری بود.

انفجار در ابوظبی و هشدار سفارت آمریکا در امارات | DW | 09.02.2022امارات می‌گوید، حریق در ساختمانی در مرکز ابوظبی که بسیاری در شبکه‌های اجتماعی آن را حمله‌ای جدید قلمداد کردند ناشی از انفجار یک سیلندر گاز بوده است. سفارت آمریکا به شهروندان خود هشدار داده است. chawshin_83 همیشه فکر میکردم خبرات موثقه SHIBA 🚀❤️💙🚀shibaswap 🚀🚀shibainu 💙💙leash ❤️❤️shibabone 🚀🌺 shibacoin 🚀🚀🚀🚀 Oshiverse 🚀 shibarmy❤️🚀🚀❤️ Shibarium 🚀🚀🚀 shib ❤️🚀🚀 shibarmystrong 🚀🚀❤️ bone 🍖🍖 باور کنیم آمریکایی ها بخاطر انفجار یک کپسول گاز ،به شهروندانش هشدار می‌دهد!!!!

بایدن: ناتو در حالت آماده‌باش در صورت حمله روسیه به اوکراین استرئیس جمهور آمریکا اعلام کرد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در حالت آماده‌باش در صورت اشغال اوکراین از سوی روسیه قرار دارد. - خبرگزاری آناتولی بایدن: در صورت حمله روسیه (به اوکراین) که معنی آن عبور تانک‌ها و سربازان از مرز اوکراین است، خط لوله گاز جریان شمالی-2 را متوقف خواهیم کرد ناتو خیلی ناتوعه کیر روسیه هم نمیتونن بخورن روسیه دو برابر آمریکا بمب اتم و موشک قاره پیما و پهباد و موشک های مختلف و تانک و... داره آمریکا بوغ و تبلیغش زیاده حالا بعد جنگ بهت میگم که تو یه هفته اوکراین و شخم میزنه میگیره و امریکا و ناتو کیرشم نمیتونن بخورن

پوتین در کنفرانس مطبوعاتی با ماکرون در مسکو: جنگ روسیه و ناتو برنده‌ای نخواهد داشتامانوئل ماکرون هم گفت که به همتای روس خود پیشنهاد داده است که «ضمانت‌های امنیتی ملموس» برای همه کشورهای درگیر در بحران اوکراین ایجاد کند. لقد رأى محمد قاسم العديد من الرؤى حول مستقبل البشرية ، وأحلامه تحتوي على تفاصيل دقيقة لما سيحدث ، وقد تحقق الكثيرمنها بالفعل. والكثيرون يعتقدون أن محمد قاسم قد يكون هو الإمام المهدي, تعرف على الحقيقه هنا. نمی‌خواهین در مورد انفجار در فلسطین اشغالی خبر بدن خاک بر سرت مکرون که پوتین این طوری تحقیرت میکنه با این پوتین بیشرف باید با زبان خودش حرف زد