عربستان و عراق یادداشت تفاهم برای اتصال شبکه برق امضا کردند

05/11/1400 07:47:00 ب.ظ

مقامات عراق و عربستان سعودی طی مراسمی تفاهم نامه‌ای را برای اتصال شبکه برق به یکدیگر امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی

مقامات عراق و عربستان سعودی طی مراسمی تفاهم نامه‌ای را برای اتصال شبکه برق به یکدیگر امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی 25.01.

2022 ریاض/خبرگزاری آناتولی تفاهم نامه‌ای بین عراق و عربستان سعودی در حوزه انرژی با هدف اتصال خطوط برق دو کشور طی مراسمی در همایش تجاری عربستان سعودی-عراق که در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار شده‌است، با حضور عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی و حمید الغزی، دبیرکل شورای وزیران عراق به امضا رسید.

سلمان طی سخنانی در این مراسم گفت که اتصال خطوط برق با کشور عراق در خصوص تشکیل یک بازار منطقه‌ای به توسعه بخش برق کمک خواهد کرد. الغزی نیز گفت: اتصال خطوط برق عراق با عربستان سعودی نیازهای کشورمان در این زمینه را تامین خواهد کرد. امیدوارم که این پروژه در مدت کوتاه به پایان برسد.

گفتنی است که عربستان سعودی پیش از عراق که در سال‌های اخیر با کم‌بود انرژی برق دست به گریبان می‌شود، با چند کشور دیگر در این منطقه از جمله مصر توافقنامه همکاری در این زمینه امضا کرده بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هوای پایتخت ناسالم برای همه گروه‌ها/ درخواست وزارت بهداشت برای تشکیل کمیته اضطراررئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هوای پایتخت برای تمام گروه‌ها در شرایط ناسالم است، گفت: با توجه به ادامه پایداری هوا و کیفیت هوا، وزارت بهداشت درخواست تشکیل کمیته اضطرار کرده است.

تلاش برای ثبت‌نام کودکان بی‌شناسنامه در مدارس/ مدیران مدرسه برای ثبت‌نام دانش‌آموزانِ متاهل دست‌شان باز استدر گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ تلاش برای ثبت‌نام کودکان بی‌شناسنامه در مدارس/ مدیران مدرسه برای ثبت‌نام دانش‌آموزانِ متاهل دست‌شان باز است

دیلی‌بیست: ایران وبسایت‌هایی با آگهی جعلی استخدام جاسوس برای «موساد» ساخته استشبکه‌ای از وبسایت‌های تقلبی شغل‌یابی برای «موساد» و دیگر سازمان‌های اطلاعاتی خارجی که توسط ایران هدایت می‌شوند به دنبال کسانی می‌گردند که در ایران، 😁😁😁😁😁

ند پرایس: آمریکا برای انجام مذاکرات مستقیم با ایران آمادگی داردند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد واشینگتن جهت انجام مذاکره مستقیمبا ایران برای احیای توافق هسته‌ای و همچنین بحث درباره سایر ...التماسهای آمریکا برای انداختن توپ درزمین ایران ،وبرون رفت ازمشکلات داخلی دمکراتهاراه به جایی ندارد.قابلِ توجه گاوشیرده سعودی اینکه: اربابان شما به پای ایران التماس می‌کنند ،سعودی پس بااین فرمول برای ایران عددی نیست. سعودی‌ها خوب ببینند: ایران،باارباب آنها آمریکا اینگونه مذاکره میکند،که موجب التماسهای آمریکا برای نشستن رودرو باایران برسرتوافقی پایداراست.پس وقتی اربابتان اینگونه خفت میپذیرد،سعودی گاوشیرده آمریکا کجای بازی است؟!؟🤣👎🏻🤣😂.

وزیر خارجه ایران: پوتین برای نماز رئیسی۱۰ دقیقه در انتظار ماند«آقای پوتین برای استقبال از آقای رئیسی از چند دقیقه قبل در کرملین، در اتاق استقبال از رئیسی، قدم می‌زد و منتظر بود و وقتی آقای رئیسی وارد شدند با شتاب ایشان آمدند به سمت آقای رئیسی.» از تهران تا کرملین:))))))))))))))) ۱۰ دقیقه که چیزی نیست ! کلی دلار عوضش به چنگش میاد احتمال میدم مغزش داشته منفجر میشده که یه کلاس شیشمی ساعت ها وقتشو بگیره ، رفته قهوه بخوره و فرش شه ایشونم فرستاده نمازشو بخونه

ایران برای مذاکره مستقیم با آمریکا شرط گذاشتایران برای مذاکره مستقیم با آمریکا شرط گذاشت دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد تهران تنها در صورتی از روش‌های دیگر برای مذاکره با واشنگتن استفاده خواهد کرد که توافق خوب در دسترس باشد.