عراق حمله توپخانه‌ای ایران به اربیل را محکوم کرد

21/02/1401 10:35:00 ب.ظ

وزارت خارجه عراق نسبت به حمله توپخانه‌ای ایران به منطقه سیدکان اربیل اعتراض کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزارت خارجه عراق نسبت به حمله توپخانه‌ای ایران به منطقه سیدکان اربیل اعتراض کرد. - خبرگزاری آناتولی 11.05.

2022 کرکوک/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه عراق طی بیانیه‌ای تاکید کرد: حمله توپخانه‌ای نیروهای مسلح ایران به روستای بربیزین از توابع منطقه سیدکان اربیل را به شدت محکوم می‌کنیم. در این بیانیه ضمن فراخوان گفت‌وگو به جای چنین حملاتی در مسائل امنیتی، درخواست شد تا با در نظر گرفتن امنیت و حاکمیت عراق گام‌هایی برداشته شود.

احسان چلبی فرماندار ناحیه سیدکان اربیل امروز صبح در گفت‌وگویی با خبرنگاران محلی اظهار داشت: نیروهای مسلح ایران صبح امروز روستای «بربیزین» از توابع این ناحیه مورد هدف حملات توپخانه‌ای قرار داده‌اند. به گفته وی این حملات خسارت جانی در پی نداشته است.

گفتنی است ایران به بهانه حضور نظامی «حزب دموکرات کردستان ایران» در داخل مرزهای عراق، به این منطقه حملات توپخانه‌ای انجام می‌دهد. اعضای این حزب از سال 1991 در اردوگاه‌هایی که توسط «حزب دموکرات کردستان و اتحادیه میهنی کردستان» عراق به آن‌ها اختصاص داده شده است، به سر می‌برند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حمله توپخانه‌ای سپاه به اربیل عراق؛ ۵ عضو یک «تیم تروریستی» در بانه بازداشت شدندبرخی رسانه‌های خبری در ایران روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت (۱۱ مه) از حمله موشکی و توپخانه‌ای نیروی زمینی سپاه پاسداران به شهر اربیل عراق خبر دادند.

حمله توپخانه‌ای سپاه پاسداران به اربیل عراقروز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت، خبرگزاری‌های ایران اعلام کردند نیروی زمینی سپاه_پاسداران صبح امروز مواضعی در اربیل را با حملات توپخانه‌ای هدف قرار داده‌اند. اخبار_ایران

حمله توپخانه‌ای سپاه پاسداران ایران به اقلیم کردستان عراقخبرگزاری ‌ایرنا اعلام کرد پایگاه‌ها و مقرهای مستقر در اقلیم کردستان عراق صبح چهارشنبه 21 اردیبهشت هدف حملات توپخانه‌ای قرارگاه «حمزه سیدالشهدا» وابسته به

حمله دوباره سپاه به خاک عراق؛ توپخانه نیروی زمینی سپاه اربیل را هدف گرفتخبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، روز چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت، از حمله توپخانه‌ای نیروی زمینی سپاه به شهر اربیل در عراق خبر داد.

روسیه: حمله هسته‌ای به اوکراین در حال حاضر مطرح نیستوزارت خارجه روسیه با به کار بردن «زبانی دوپهلو»، تاکید کرد که حمله تاکتیکی هسته‌ای به اوکراین «در حال حاضر مطرح نیست.»به گزارش «خبرگزاری روسیه» وزارت خارجه یعنی اګر روسها زیر فشار بیاید ار حمله اتمی هم دریغ نخواهد کرد ؟

کشته شدن 14 کودک در حمله شورشیان به اردوگاهی در کنگودر نتیجه حمله گروهی از شورشیان به اردوگاه پناهجویان در جمهوری دموکراتیک کنگو 14 کودک کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی