عدم صادرات گاز به پاکستان خارج از اراده ما بود/ از تهاتر نفت استقبال می‌کنیم/ صنعت گاز و پتروشیمی محصول جمهوری اسلامی است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

زنگنه:عدم صادرات گاز به پاکستان خارج از اراده ما بود/ از تهاتر نفت استقبال می‌کنیم/ صنعت گاز و پتروشیمی محصول جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، بیژن نامدار زنگنه در جلسه علنی مجلس در گزارشی به تشریح اقدامات این وزارتخانه پرداخت و اظهار داشت: امروز ما در جنگ تمام عیار اقتصادی تحمیل شده از سوی آمریکا و همکاری صهیونیست‌ها و منافقین علیه مردم ایران هستیم و ضرورت دارد مثل دوران دفاع مقدس تمام ارکان نظام به صورت یکپارچه عمل کنند.

وی تصریح کرد: همچنین صادرات فرآورده‌های نفتی ما نسبت به سال 91 چهار برابر شده است یعنی توانسته‌ایم در راستای موضوع دوری از خام فروشی و دور زدن تحریم‌ها گام‌های بزرگی برداریم. همچنین تولید بنزین ما به 98 میلیون لیتر رسیده است. وی در مورد تحریم‌های نفتی نیز اظهار داشت: ما برای دور زدن تحریم‌ها از هر کسی که می‌توانستیم کمک گرفتیم و حتما از مجلس محترم درخواست داریم از ظرفیت خود در راستای دیپلماسی بین مجالس استفاده کند. ما درگیر جنگ نابرابر علیه ملت ایران هستیم و ما نیز در خط مقدم حضور داریم بنابراین خواستاریم متناسب با شرایط موجود برخورد شود. با در نظر داشتن شرایط ما از فروش نفت به داخل و خارج و همچنین تهاتر آن استقبال می‌کنیم.

وزیر نفت درباره سوال نمایندگان در خصوص صادرات گاز نیز اظهار کرد: همه باید کمک کنیم مشکلات با همدلی حل شود. ترکمنستان چهار بار گاز را به روی ما قطع کرد و هر بار به دنبال گرفتن امتیاز از ما بود. من به داوری نرفتم، آنها رفتند و البته امتیاز کمی هم گرفتند. آیا ما باید به این خاطر تنبیه شویم؟زنگنه درباره صادرات گاز به عمان نیز بیان کرد: تمام اختیارات برای احداث خط لوله به قرارگاه خاتم داده شده است. در این پروژه خط لوله باید در آب احداث شود که عمق آن بیش از 1000 کیلومتر است.

وزیر نفت همچنین گفت: تامین خوراک پالایشگاه‌های کوچک از جمله اولویت‌های ما است و هرکس که نفت خام بخواهد هم به صورت جداگانه و هم از طریق بورس تحویل خواهیم داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمار مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی به بیش از 648 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تعداد جان باختگان از کرونا در ایران به 23 هزار 157 نفر رسیدتعداد جان باختگان از کرونا در ایران به 23 هزار 157 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه ادامه می‌یابدتهران – ایرنا – دیوان بین‌المللی دادگستری خبر داد که در ادامه روند رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا به اتهام نقض پیمان مودت، مخالفت مقدماتی واشنگتن با شکایت یاد شده از فردا (دوشنبه 24 شهریور) بررسی خواهد شد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

وزیر مسکن اسرائیل در اعتراض به قرنطینه و جلوگیری از مراسم مذهبی استعفا کردبه اعتقاد این وزیر اسرائیلی، محدودیت‌هایی که در پی اجرای قرنطینه دوم به وجود می آید از برگزاری مراسم مذهبی در آخر این ماه جلوگیری می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

از قرنطینه تا فساد؛ معترضان در پایتخت آرژانتین به خیابان آمدنددر این میان گروه‌های مختلف اپوزیسیون خواسته‌های دیگری را نیز از جمله استقلال دستگاه قضایی و پیش‌برد روند مبارزه با فساد و رسیدگی جدی به پرونده اتهام‌های فساد معاون رئیس جمهوری آرژانتین مطرح کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گروسی: از سایت دوم مشکوک به فعالیت هسته‌ای در ایران بزودی بازدید می‌شود - BBC News فارسیرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته که بازرسان این آژانس 'در چند روز آینده' از دومین سایت هسته‌ای در ایران، که احتمالا فعالیت‌های گزارش‌نشده هسته‌ای در آن در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی صورت گرفته است، بازدید خواهند کرد. امتناع ایران از اجازه دسترسی بازرسان این آژانس به دو سایت باعث بروز اختلافات دیپلماتیک در ماه‌های اخیر شده بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »