عادل برکم در گفتگو با یورونیوز: اصولا در ایران آموزش و پرورش رایگان محض وجود ندارد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یکی از مهم ترین موضوعاتی که به نظر می‌رسد در انتخابات ریاست جمهوری ایران غافل مانده آموزش و پرورش است. گزارش نیما قدکپور GhadakpourN در گفت‌وگو با عادل برکم AdelBarkam معلم و کارشناس آموزشی درباره اوضاع کنونی و آینده آموزش و پرورش ایران را بخوانید 🔽

وضعیت کیفیت و عدالت در نظام آموزشی ایران در سالهای اخیر مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و دغدغه‌مندان قرار گرفته است.

اما اینکه در دولت آقای روحانی اینکه اعتراضات و کنش بیشتری نسبت به این مسائل دیده شد چند نکته اساسی وجود دارد. عادل برکم: « البته در برنامه های درازمدت جمهوری اسلامی خصوصی سازی آموزشی قرار گرفته است. در مبانی نظری از حضور بازار در حوزه آموزش و پرورش حمایت شده است. طبق این برنامه قرار است تا ۱۴۰۴، ۲۵ درصد مدارس در ایران خصوصی شوند. اسناد توسعه جمهوری اسلامی، در سند ششم، در یکی از پیوست ها آمده است که دست کم ۱۵ درصد از دانش آموزان تا پایان ۱۴۰۰ در مدارس خصوصی تحصیل کنند. در حالی که مثلا در آمریکا این عدد بین ۷ تا ۱۰ درصد است.

ظاهرا تنها قضاوتی که روی عملکرد مدارس می شود نتایج «کنکور و المپیادهای علمی» است. به گفته آقای برکم در این زمینه مدارس خاص، غیردولتی ها، و مدارس سمپاد نتایج بهتری می گیرند. با این حال او معتقد است براساس معیارهای جهانی حوزه آموزش، « مدارس خصوصی و غیردولتی مهمترین معضلی که دارند افزایش تبعیض های متعدد قومی و مذهبی و طبقاتی هستند.»

با این در حال به گفته این معلم در میان نامزدهای ردصلاحیت شده، افرادی چون پزشکیان و آخوندی بودند که «دغدغه های آموزشی را مطرح» کرده اند و در میان نامزدهایی که صلاحیت آنها تایید شد دیدیم که آقای همتی و مهرعلیزاده چیزهایی را مطرح کرده اند. عادل برکم می گوید اما اغلب این نامزدها نهایتا «سیاست های را مدنظر داشتند که یا در حال اجرا هستند و یا اینکه اگر اجرایی بشوند با توجه به تجربه جهانی وضع بدتر از این هم خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

GhadakpourN AdelBarkam تعارض‌هایی که اکثرا تا پایان عمر در وجود آدم‌ها می‌ماند و به اشکال مختلفی همچون اظطراب خودش رو بعدا نشون می‌دهد. این مشکلاتی که ریشه‌شون در تحصیل در مدارس جمهوری اسلامی هست را به وضوح میشه در بسیاری از نسل‌های بعد از انقلاب ردیابی کرد.

GhadakpourN AdelBarkam گزارش بسیار خوب و مهم، ولی چیزی که بهش پرداخته نشده تاثیر آموزش‌های افراطی اسلامی بر روی ذهن بچه‌هاست، چیزی که بعدها در سن بلوغ و مواجهه بیشتر با جهان مدرن منجر به تعارض در بسیاری موارد می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محمد خاتمی در پیامی کوتاه و گنگ مردم ایران را به مشارکت در انتخابات دعوت کردمحمد خاتمی، رئیس جمهوری اسبق ایران با صدور بیانیه‌ای کوتاه با نامیدن عرصه انتخابات به «عرصه سرنوشت»، خواستار مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو شد. خاتمی_گوه_خورد خاتمی حرامزاده خاتمی گوه زیاد خورده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

همراهی میرحسین موسوی با تحریم‌کنندگان انتخابات ریاست جمهوری در ایرانمیرحسین موسوی، نامزد انتخابات سال 88 که هم اکنون در حبس و حصر خانگی بسر می‌برد با تاکید بر «تحقیرآمیز و مهندسی‌‌شده‌ بودن» انتخابات در جمهوری اسلامی همراهی نه به اصل و کلیت جمهوری اسلامی .. sabaazarpeik در انتخابات ریاست‌جمهوری عربستان سعودی به چه کسی رأی می‌دهید؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کرونا جان ۱۱۵ نفر دیگر را در ایران گرفت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

احمدی‌نژاد: رئیس میز اسرائیل در وزارت اطلاعات ایران، خود جاسوس تل‌آویو استمحمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران و نامزد رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری، در ادامه افشاگیری‌های اخیر خود، در یک گفت‌وگو درباره «باند فاسد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سومین و آخرین مناظره انتخاباتی ایران در غیاب «دغدغه‌های مردمی» برگزار شدسومین مناظره از سری مناظرات انتخابات ریاست‌جمهوری ایران روز شنبه 22 خرداد 1400 با حضور هفت نامزد انتخاباتی برگزار شد. بنابر اعلام قبلی قرار بود در این اصلا مردم مهم نیستند !
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رضایی: در دولت اقدام و تحول، ایران به کارگاه بزرگ اقتصادی تبدیل می‌شودمحسن رضایی گفت: همان طور که در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همه مردم و اقوام وارد صحنه شدند، در دولت اقدام و تحول نیز همه مردم وارد صحنه می‌شوند و تمام ایران به کارگاه‌های بزرگ اقتصادی تبدیل خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »