طومار مسروقهٔ مائو تسه‌تونگ از هنگ‌کنگ سر در آورد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

طومار مسروقهٔ مائو تسه‌تونگ از هنگ‌کنگ سر در آورد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پلیس هنگ‌کنگ اعلام کرد دزدان این طومار کاغذی باریک را که حدوداً سه متر بلند داشته از وسط بریده‌اند ظاهراً چون نشان دادنش به‌مشتری دشوار بوده است. سارقانی که ماه گذشته این طومار را از خانهٔ یک مجموعه‌دار ربوده بودند، آن را به قیمت ناچیزی در بازار آب کرده بودند.

این طومار شامل بندهایی از شعر است که بنیانگذار جمهوری خلق چین با قلم خود خوشنویسی کرده است. صاحب اصلی طومار مدعی است که این اثر ۲۳۰ میلیون پوند می‌ارزد و دو نیمه شدنش قطعاً از قیمت آن می‌کاهد.این طومار فقط بخشی از اشیایی است که در این سرقت کلان ربوده شده. در مجموعهٔ اموال مسروقه مهرهای قدیمی، ‌سکه‌های مسی و نیز دیگر قطعات خوشنویسی‌شده به خط مائو نیز بوده که در مجموع حدود ۵۰۰ میلیون پوند ارزش دارند.

سارقان طومار نصف شده را به ۵۰ پوند به مجموعه‌داری که فکر می‌کرده این اثر تقلبی است می‌فروشند، اما وی وقتی آگهی پلیس را دربارهٔ این سرقت می‌بیند، طومار را تحویل مأموران می‌دهد. تا این جای کار یک مال‌خر و یک فرد مظنون به سرقت، در جریان عملیات پلیس هنگ‌کنگ بازداشت شده‌اند اما از دو مظنون دیگر هنوز خبری نیست.

در سال ۲۰۱۹ نامه‌ای خوشنویسی‌شده با امضای مائو تسه‌تونگ به قیمت ۵۱۹ میلیون پوند در حراجی ساتبی لندن فروش رفت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تظاهرات مخالفان سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول در آرژانتیناین تظاهرات در حالی برگزار شد که هیاتی از صندوق بین‌المللی پول روز سه‌شنبه برای مذاکره بر سر بازپرداخت وام ۴۴ میلیارد دلاری این نهاد، وارد آرژانتین شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد روسیه و سوریه از نقش ترکیه در تشدید مناقشه ناگورنو قره باغبا گذشت ۱۰ روز از آغاز درگیری‌های ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه ناگورنو قره‌باغ، انتقادات برخی از کشورها از نقش ترکیه در تشدید این مناقشه و آوردن شبه‌نظامیان اسلام‌گرا از سوریه به این منطقه در حال افزایش است. با عنایت به ورود اسلام گرایان سوری و تکفیری به جمهوری آذربایجان به نظر می رسد که ادامه سیاست یکی به نعل یکی به میخ از سوی ایران بی منطق شده است باید تعارفات را کنار گذاشت و صراحتا از جمهوری ارمنستان حمایت نمود چرا که مرزهای ایران در خطر است. با باز کردن پای تروریست ها به منطقه، می خواهند سر گربه (ایرانمان) را ببرند؟! هرچی جنگ و خونریزی و جنایت توی دنیا اتفاق می افته غیر ممکنه یا ایران یا ترکیه نقشی در اون نداشته باشن .اگه جنگ هزاران کیلومتر از این دو کشور هم فاصله داشته باشه مطمئنا نقشی در اون دارن حالا چه برسه به قره باغ که بیخ گوششونه.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

توضیح خبری مربوط به جلسه امروز سخنگوی دولتتوضیح خبری مربوط به جلسه امروز سخنگوی دولت: عنوان انتسابی در اخبار برخی از کانال‌های تلگرامی در خصوص مناقشه منطقه قره‌باغ به نقل از دکتر علی ربیعی نادرست است همیشه باید یه گندی بزنید؟ خب اول فکر کنین بعد حرف بزنید؛خیلی سخته؟ بایدتو کلشون مغزباشه تا بتونن فکر کنن وقتیداخل جمجمه دوتا سیم رد شده فقط حرف میزنن و جا برا فکر کردن نمیمونه یک لیدر عاشق کشورش رو میبینید که ویروس چینی رو شکست داده و یک بزدل وطن فروش که نزدیک یکساله مثل موش جرات نداره از سوراخ بیرون بیاد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

تجربه قدرت در ۱۶ سالگی؛ دختر نوجوان برای یک روز «نخست‌وزیر» شدنخست‌وزیر فنلاند در حالی برای یک روز جایش را به یک دختر نوجوان داد که این کشور از نظر برابری جنسیتی یکی از بهترین جایگاه‌ها را در میان کشورهای جهان دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویدئو؛ شهر ارواح «فاماگوستا» در ساحل قبرس شمالی جان می‌گیردتصاویری از شهر ارواح «فاماگوستا» که از زمان اشغال بخش شمالی جزیرهٔ قبرس از سوی ترکیه در سال ۱۹۷۴میلادی به‌ حال خود رها شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

معاون وزیر ورزش: سرمربی استقلال در چند روز آینده انتخاب می‌شودمعاون وزیر ورزش: سرمربی استقلال در چند روز آینده انتخاب می‌شود بعید می‌دانم استقلال بخواهد ٧ میلیارد تومان برای صدور رضایت‌نامه محمود فکری بپردازد شاید اگر کار به پرداخت این پول برسد، آنها به دنبال گزینه دیگری بروند تو بوگو هفت ريال.... 😂😂😂
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »