طوفان «اتا» در آمریکای مرکزی تاکنون دست کم ۵۷ کشته برجای گذاشته است

06/11/2020 07:32:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Newsletter, طوفان اتا

طوفان «اتا» در آمریکای مرکزی تاکنون دست کم ۵۷ کشته برجای گذاشته است به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بسیاری از مناطق آمریکای مرکزی در حالت آماده باش هستند و پیش بینی شده که از این طوفان به سمت کوبا و احتمالا خلیج مکزیک پیش رود.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageامدادگران روز پنج‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ در هندوراس یک زن باردار را از یک منطقه سیل‌زده بیرون می‌برند. (عکس از اسوشیتدپرس)باران‌های شدید و وقوع طوفان «اِتا» تاکنون دست کم ۵۷ کشته در آمریکای مرکزی بر جای گذاشته است. سازمان‌های امدادی پیشتر هشدار داده بودند که بر اثر این بارش‌ها احتمال وقوع سیل و رانش زمین وجود دارد که ممکن است موجب یک فاجعه انسانی در سراسر منطقه شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بسیاری از مناطق آمریکای مرکزی در حالت آماده باش هستند و پیش بینی شده که از این طوفان به سمت کوبا و احتمالا خلیج مکزیک پیش رود.الخاندرو جیاماتی، رئیس جمهوری گواتمالا، بعدازظهر پنجشنبه در این‌باره گفت بارش شدید باران در بخش مرکزی این کشور موجب سرازیر شدن سیل در شهر «سن کریستوبال وراپاز» و تخریب خانه‌ها شد. به گفته آقای جیاماتی در این حادثه تاکنون دست کم ۲۵ نفر جان‌شان را از دست دادند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

خدای دی په طوفان کی نوره هم برکت زیاد کری وقتي سردمداران امريكايي ىر كاخ سياه بريده اى درد مردم فقير امريكا مشغول توطئه عليه ملتهاي جهان هستند عاقبت جز اين نخواهد بود .

مایک پمپئو: واضح است روسیه در حملات سایبری اخیر در آمریکا دست داشته است🔺مایک پمپئو: واضح است روسیه در حملات سایبری اخیر در آمریکا دست داشته است ⚡️وزیر خارجه ایالات متحده روسیه را مسئول حملات سایبری گسترده اخیر به سامانه‌های کامپیوتری دولت آمریکا دانست و گفت: «کاملا واضح است که روس‌ها در این فعالیت‌ها دست داشتند. رئیس باند (ترامپ) سعی در کمرنگ و کم اثر بودن حملات سایبری به نهادهای دولتی امریکا دارد و روسیه را هم تطهیر می کند! در حالیکه وزیر خارجه باند (پومپئو) آنرا به روسیه نسبت می دهد!😇😅 لااقل بگویید این دو ابله با هم هماهنگ کنند!!😇😅

روزهای سختی در پیش است/تخت‌های بیمارستان‌ها در حال پر شدن استوزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی به شدت نگرانند چرا که بیمارانشان در حال افزایش و تخت‌های بیمارستان ها در حال پر شدن است.

رشد جمعیت در ایالات متحده در پایین ترین نرخ در دست کم ۱۲۰ سال گذشته استرشد جمعیت در ایالات متحده در پایین ترین نرخ در دست کم ۱۲۰ سال گذشته است ایالت های آیداهو، آریزونا، نوادا، یوتا و تگزاس رشد اندک جمعیتی داشتند، اما شانزده ایالت شامل کالیفرنیا، نیویورک، ایلینوی، هاوایی، ویرجینیای غربی ومیسیسیپی با کاهش جمعیت روبرو بوده اند من هاوایی رو برای کمک به رشد جمعیت آمریکا انتخاب میکنم !!!! کی بیام ؟!! 😂 نگران نباشید اون توله آخوندهای نایاکی که در چند سال گذشته وارد آمریکا شدند جبران می کنند، چنان تولید مثلی بکنند که جمعیت آمریکا رو به یک میلیارد برسونند. خودشون اکثرا محصول تولید مثل انبوه تو حجره های حوزه علیمه هستند و به طور غریزی با هر پستانداری جفتگیری می کنند NIACouncil ما حاضریم بیایم نمودار رشد جمعیتتون رو شارپی ببریم بالا، بچه اول رایگان (جهت نمونه) بچه دوم به بعد توافقی

دیدگاه | محور مقاومت در سوریه در برابر اسرائیل در هم شکسته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. زارت خواهی دید یعنی محور شکسته اینقدر ترس داشت که جو بمبارانش کرد؟نکنه پمپئو با تمام مشنگیش راست گفت که امیدوارم بیابان رو بمباران نکرده باشند اسرائیل مگر وجود دارد ؟

توفان توییتری در دفاع از محمد نوری‌زاد که جانش در زندان در خطر است

Share via Email Print this page امدادگران روز پنج‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ در هندوراس یک زن باردار را از یک منطقه سیل‌زده بیرون می‌برند.مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده روسیه را مسئول حملات سایبری گسترده اخیر به سامانه‌های کامپیوتری دولت آمریکا دانست و گفت: «کاملا واضح است که روس‌ها در این فعالیت‌ها دست داشتند.به گزارش ایلنا، سعید نمکی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: ویروس سرکش انگلیسی از راه رسید، خوزستان را گرفتار کرد، شبانه روز تلاش نمودیم تا در آن استان که بیشتر از سه پیک کشوری قبلی گرفتارمان کرد مهارش کنیم.بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ نرخ رشد جمعیت در ایالات متحده از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ در پایین ترین سطح طی دست کم ۱۲۰ سال گذشته قرار دارد.

(عکس از اسوشیتدپرس) باران‌های شدید و وقوع طوفان «اِتا» تاکنون دست کم ۵۷ کشته در آمریکای مرکزی بر جای گذاشته است. سازمان‌های امدادی پیشتر هشدار داده بودند که بر اثر این بارش‌ها احتمال وقوع سیل و رانش زمین وجود دارد که ممکن است موجب یک فاجعه انسانی در سراسر منطقه شود. اما کافی است که بگوییم تلاش عمده‌ای برای بکارگیری یک نرم‌افزار ثالث برای درج کدهایی در داخل سامانه‌های دولتی ایالات متحده صورت گرفته و ظاهرا سامانه‌های شرکت‌های خصوصی و همچنین دولت‌ها و شرکت‌های سراسر جهان. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بسیاری از مناطق آمریکای مرکزی در حالت آماده باش هستند و پیش بینی شده که از این طوفان به سمت کوبا و احتمالا خلیج مکزیک پیش رود.  نوشتیم…گفتیم…التماس کردیم…قسم دادیم که دو تا سه هفته صبوری کنید، مهلت بدهید، تا مثل سال قبل از فرصت تعطیلات سال نو استفاده کنیم و با تشدید بیماریابی در طرح شهید سلیمانی خانه به خانه شعله‌های کوچک را شناسایی و مهار نماییم تا به هم نپیوندند و آتش دامن پهنه‌ی کشورمان را نگیرد. الخاندرو جیاماتی، رئیس جمهوری گواتمالا، بعدازظهر پنجشنبه در این‌باره گفت بارش شدید باران در بخش مرکزی این کشور موجب سرازیر شدن سیل در شهر «سن کریستوبال وراپاز» و تخریب خانه‌ها شد.» جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده نیز دراین باره گفته بود: «ما امنیت سایبری را به عنوان یک ضرورت در کل دولت ارتقا خواهیم داد و مشارکت با بخش خصوصی را بیش از پیش تقویت خواهیم کرد و سرمایه‌گذاری مان در زیرساخت و منابع انسانی که برای دفاع در مقابل حملات سایبری شرورانه نیاز داریم را گسترش خواهیم داد. به گفته آقای جیاماتی در این حادثه تاکنون دست کم ۲۵ نفر جان‌شان را از دست دادند.۳۵ درصد بوده است که افزایشی ۱.

او افزود که در دو منطقه دیگر نیز دست کم ۱۲ نفر کشته شدند. خبرهای دیگر .  گفتیم: می‌دانیم تاب آوری مردم مهم است ولی تاب آوری مدافعین خسته‌ی سلامت پس از چهارده ماه کار بی‌وقفه و جان فشانی برای مدیریت پیک‌های پیوسته نیز مهم است. از سوی دیگر، سخنگوی سازمان ملی حوادث گواتمالا هم از ناپدید شدن ۵۰ نفر بر اثر این طوفان خبر داده است. این در حالی است که در اوایل روز پنجشنبه مقامات از کشته شدن دست کم ۵ نفر در گواتمالا خبر داده بودند.. به گزارش اسوشیتدپرس، این طوفان در هندوراس ۱۳ کشته و در نیکاراگوئه نیز ۲ کشته بر جای گذاشته است.  شاید بدین دلیل باور نکردند که اولا وزن ویروس موتاسیون یافته را در محاسبات اپیدمیولوژیک ما نمی‌شناختند و ثانیا سه پیک سنگین قبلی را آرام، بی‌صدا و مظلومانه همکارانمان مدیریت کردند و گروهی فکر کردند که فراز و فرود منحنی‌ها شاید به شیوه‌ی فوتوشاپ است!  در روزهای گذشته با روسای خسته و دل شکسته‌ی دانشگاه‌های علوم پزشکی تماس داشتم. همزمان مقامات پاناما اعلام کرده‌اند که هشت نفر دیگر در این طوفان مفقود شده‌اند. ایالت های آیداهو، آریزونا، نوادا، یوتا و تگزاس رشد اندک جمعیتی داشتند، اما شانزده ایالت شامل کالیفرنیا، نیویورک، ایلینوی، هاوایی، ویرجینیای غربی و میسیسیپی با کاهش جمعیت روبرو بوده اند.

خبرهای دیگر .. ضمن آنکه میدانند در این‌خیز جدید اولا زنجیر مهار غول سرکش بیماری با ویروس جدید گسسته‌تر است و ثانیا خود و سربازان مدافعشان خسته تر.. .