طوفان در فیلیپین: بیش از ۲۰۰ کشته و ۳۰۰ هزار آواره | DW | 20.12.2021

29/09/1400 11:46:00 ق.ظ

طوفان 'رای' در فیلیپین بیش از آنچه تصور می‌شد، خسارت بر جای گذاشته است. پلیس از کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر و آوارگی ۳۰۰ هزار تن خبر داده است. بیش از ۵۰ نفر مفقود هستند.

طوفان 'رای' در فیلیپین بیش از آنچه تصور می‌شد، خسارت بر جای گذاشته است. پلیس از کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر و آوارگی ۳۰۰ هزار تن خبر داده است. بیش از ۵۰ نفر مفقود هستند. طوفان"رای" در فیلیپین بیش از آنچه تصور می‌شد، خسارت بر جای گذاشته است. پلیس از کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر و آوارگی ۳۰۰ هزار تن خبر داده است. بیش از ۵۰ نفر مفقود هستند.

بیش از ۳۰۰ هزار نفر باید منطقه را ترک می‌کردند و بسیاری از آنها امکان بازگشت به خانه‌هایشان را ندارند. سقف بسیاری از خانه‌ها خراب شده، برق و تلفن قطع است و چندین روستا دچار آب‌گرفتگی شده‌اند. بیمارستان‌ها نیز آسیب دیده‌اند.

مسئول اطلاع‌رسانی درباره حادثه در این منطقه به خبرگزاری فرانسه گفته است: «من به چشم خود دیدم که چگونه طوفان مرکز استان را تکه به تکه ویران کرد... میزهای بزرگ اندازه یک آدم در هوا پرواز می‌کردند.» انتقال توریست‌ها از جزیره

عکس‌ها و فیلم‌های هوایی که توسط ارتش گرفته شده نشان می‌دهد که در مهمترین بخش جزیره"جنرال لونا" خانه‌های زیادی تخریب شده‌اند. دولت ورشکسته و تقاضای کمک به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید طوفان"رای" که توسط مردم محلی"اودته" نامیده می‌شود، روز پنج‌شنبه با وزش بادهایی به سرعت ۱۹۵ کیلومتر در ساعت آغاز شد. این طوفان در رده پنج و با عنوان"ابرطوفان" در آمریکا رده‌بندی شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شمار قربانیان طوفان «رای» در فیلیپین به بیش از ۱۴۰ نفر رسیدبنا بر اعلام دولت فیلیپین، ٧٨٠ هزار شهروند تحت تاثیر این طوفان قرار گرفته‌اند و از این تعداد، بیش از ٣٠٠ هزار نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.

اتهام عکسبرداری از مناطق ممنوعه به چه معنا است؟

شکایت طلاب قمی از بازیگران زن؛ لباس و حجاب بازیگران زن تحریک‌کننده استاینا اخوندهای مفلوک و اون زن نماهایی که ازشون تقلید می‌کنند ، از شدت پوکی مغز ، حسادت و اثر گرفتن پول مفت دچار بحران روانی و جنسی شدند ، اینا باید قطع نسل بشن که بشریت به ویژه زن‌ها از گزند شون نجات پیدا کنند .

هشدار کارشناسان امنیت ملی آمریکا به بایدن: ایران از خط قرمز عبور کرده استشماری از کارشناسان بلندپایه آمریکایی با هشدار درباره عبور برنامه اتمی ایران از «خط قرمز»، از دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته‌اند که سیاست *جمهوری اسهالی اميدوارم جو خابالو از خواب غفلت بيدارشه وگرنه خيلي دير ميشه واسه خيلي چيزا

از سفرهای غیرضروری پرهیزکنید/ ضرورت استفاده از زنجیر چرخ در چالوس و آزادراه تهران-شمالرییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تاکید کرد که تردد با زنجیرچرخ در آزادراه تهران-شمال و جاده چالوس ضروری است.

آغاز بررسی فنی و امنیتی دوربین‌ها پیش از نصب در کرج از امروزسخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ایران از امروز فرایند بررسی‌های فنی و امنیتی دوربین‌ها پیش از نصب در کرج را آغاز می‌کند. وَ لَا تَقُوْلُوْا لِمَنْ یُّقْتَلُ فِیْ سَبِیْلِ اللّٰهِ اَمْوَاتٌؕ-بَلْ اَحْیَآءٌ وَّ لٰكِنْ لَّا تَشْعُرُوْنَ Say not of those who are slain in the way of Allah (doing Jihad) 'they are dead.' they are living, though you perceive (it) not. Al-Baqara 154