طوفان در فیلیپین: بیش از ۲۰۰ کشته و ۳۰۰ هزار آواره | DW | 20.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

طوفان 'رای' در فیلیپین بیش از آنچه تصور می‌شد، خسارت بر جای گذاشته است. پلیس از کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر و آوارگی ۳۰۰ هزار تن خبر داده است. بیش از ۵۰ نفر مفقود هستند.

طوفان"رای" در فیلیپین بیش از آنچه تصور می‌شد، خسارت بر جای گذاشته است. پلیس از کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر و آوارگی ۳۰۰ هزار تن خبر داده است. بیش از ۵۰ نفر مفقود هستند.

بیش از ۳۰۰ هزار نفر باید منطقه را ترک می‌کردند و بسیاری از آنها امکان بازگشت به خانه‌هایشان را ندارند. سقف بسیاری از خانه‌ها خراب شده، برق و تلفن قطع است و چندین روستا دچار آب‌گرفتگی شده‌اند. بیمارستان‌ها نیز آسیب دیده‌اند. مسئول اطلاع‌رسانی درباره حادثه در این منطقه به خبرگزاری فرانسه گفته است: «من به چشم خود دیدم که چگونه طوفان مرکز استان را تکه به تکه ویران کرد... میزهای بزرگ اندازه یک آدم در هوا پرواز می‌کردند.»

عکس‌ها و فیلم‌های هوایی که توسط ارتش گرفته شده نشان می‌دهد که در مهمترین بخش جزیره"جنرال لونا" خانه‌های زیادی تخریب شده‌اند.رودریگو دوترته، رییس جمهوری فیلیپین روز شنبه از مناطقی که به شدت آسیب دیده‌اند بازدید کرد و با جمع‌آوری پول برای کمک به بازماندگان موافقت کرد. او در عین حال اعتراف کرد که دولتش ورشکسته است.رییس صلیب سرخ جهانی در فیلیپین گفت که بازسازی این مناطق پروسه‌ای سخت و طولانی برای مردم خواهد بود. او از سازمان‌های کمک‌رسانی درخواست ۱۹ میلیون یورو کمک مالی برای فیلیپین کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار قربانیان طوفان «رای» در فیلیپین به بیش از ۱۴۰ نفر رسیدبنا بر اعلام دولت فیلیپین، ٧٨٠ هزار شهروند تحت تاثیر این طوفان قرار گرفته‌اند و از این تعداد، بیش از ٣٠٠ هزار نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اتهام عکسبرداری از مناطق ممنوعه به چه معنا است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شکایت طلاب قمی از بازیگران زن؛ لباس و حجاب بازیگران زن تحریک‌کننده استاینا اخوندهای مفلوک و اون زن نماهایی که ازشون تقلید می‌کنند ، از شدت پوکی مغز ، حسادت و اثر گرفتن پول مفت دچار بحران روانی و جنسی شدند ، اینا باید قطع نسل بشن که بشریت به ویژه زن‌ها از گزند شون نجات پیدا کنند .
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

هشدار کارشناسان امنیت ملی آمریکا به بایدن: ایران از خط قرمز عبور کرده استشماری از کارشناسان بلندپایه آمریکایی با هشدار درباره عبور برنامه اتمی ایران از «خط قرمز»، از دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته‌اند که سیاست *جمهوری اسهالی اميدوارم جو خابالو از خواب غفلت بيدارشه وگرنه خيلي دير ميشه واسه خيلي چيزا
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

از سفرهای غیرضروری پرهیزکنید/ ضرورت استفاده از زنجیر چرخ در چالوس و آزادراه تهران-شمالرییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تاکید کرد که تردد با زنجیرچرخ در آزادراه تهران-شمال و جاده چالوس ضروری است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز بررسی فنی و امنیتی دوربین‌ها پیش از نصب در کرج از امروزسخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ایران از امروز فرایند بررسی‌های فنی و امنیتی دوربین‌ها پیش از نصب در کرج را آغاز می‌کند. وَ لَا تَقُوْلُوْا لِمَنْ یُّقْتَلُ فِیْ سَبِیْلِ اللّٰهِ اَمْوَاتٌؕ-بَلْ اَحْیَآءٌ وَّ لٰكِنْ لَّا تَشْعُرُوْنَ Say not of those who are slain in the way of Allah (doing Jihad) 'they are dead.' they are living, though you perceive (it) not. Al-Baqara 154
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »