طرح کمیسیون اروپا برای مقابله با گسترش نفوذ شرکت‌های چینی در کشورهای عضو

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

طرح کمیسیون اروپا برای مقابله با گسترش نفوذ شرکت‌های چینی در کشورهای عضو بیشتر بخوانید🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

چین با این که دومین شریک تجاری اتحادیه اروپا پس از آمریکا محسوب می‌شود اما بروکسل به دنبال ایجاد توازن در رابطه اقتصادی و تجاری با این کشور است.

این در حالی است که در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز رویکرد یکسانی در قبال پکن مشاهده نمی‌شود. از یک سو آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا به دنبال حفظ روابط تجاری خود با چین است تا یکی از مهمترین بازارها برای صادرات کالاهای خود را از دست ندهد. از سوی دیگر برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از رقابت «ناعادلانه» برخی از شرکت‌های چینی که از اعتبارات دولتی بهره می‌برند در بازارهای داخلی خود ناخرسند هستند.تنش‌ها بین چین و اتحادیه اروپا تنها به عرصه اقتصادی محدود نمی‌شود.

کمیسیون اتحادیه اروپا در حالی این طرح را پیشنهاد کرده است که بروکسل در پایان ماه دسامبر سال گذشته با چین به توافق سرمایه گذاری دست یافت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

با این سوسول بازی ها ... پس این اژدهای سیری ناپذیر بر نمیان ... !!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دو سناتور جمهوری‌خواه طرح نیکلاس مادورو برای دستکاری در نظام انتخاباتی ونزوئلا را «نامشروع» خواندندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حوثی‌ها طرح سازمان ملل و آمریکا برای پایان دادن به بحران یمن را رد می‌کنندمحمد عبدالسلام، سخنگوی رسمی شبه‌نظامیان حوثی و رئیس هیئت مذاکره‌کننده این گروه، روز سه‌شنبه 14 اردیبهشت، فاش کرد که رایزنی‌های این گروه در مسقط با مارتین
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نامه 'زالی' به 'نمکی' درباره استفاده از ظرفیت سایر بخش‌ها در اجرای طرح واکسیناسیون کرونافرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران در نامه ای از وزیر بهداشت خواستار استفاده از ظرفیت سایر بخش‌ها نظیر آموزش و پرورش و شهرداری برای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد فاطمه هاشمی از طرح ممنوعیت غربالگری/ بیماران سرطانی سریعتر واکسینه شوندرئیس بنیاد بیماریهای خاص با انتقاد از طرح ممنوعیت غربالگری گفت: هیچ وقت اجباری در سقط جنین وجود نداشته و فقط در غربالگری اجبار وجود داشته است تا زوجین نسبت به بیماری‌های خودشان آگاه باشد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

‏عضو هیات‌رئیسه مجلس ایران: 3 تقاضا برای تحقیق و تفحص از فایل صوتی ظریف طرح شده استاحمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس ایران اعلام کرد 3 گروه از نمایندگان مجلس درخواست کرده‌اند درباره انتشار فایل صوتی وزیر امورخارجه این کشور تحقیق و تفحص شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »