طرح ایران برای ایجاد خط قایقرانی با داغستان روسیه- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim

19/08/2019 08:06:00 ق.ظ

تهران در حال مذاکره با مسکو در مورد طرحی برای ایجاد یک سرویس حمل و نقل با قایق در عرض دریای خزر است که ایران را به داغستان روسیه متصل می‌کند.

دریای_خزر, کشور روسیه

«طرح ایران برای ایجاد خط قایقرانی با داغستان روسیه» تهران در حال مذاکره با مسکو در مورد طرحی برای ایجاد یک سرویس حمل و نقل با قایق در عرض دریای_خزر است که ایران را به داغستان روسیه متصل می‌کند

تهران در حال مذاکره با مسکو در مورد طرحی برای ایجاد یک سرویس حمل و نقل با قایق در عرض دریای خزر است که ایران را به داغستان روسیه متصل می‌کند.

 در بین مسائل مورد بحث طرحی بود برای برقراری یک خط قایقرانی مستقیم بین دو کشور. ولادمیر واسیلیف، رئیس جمهور داغستان در مورد این طرح بسیار خوشبین است.واسیلیف به روزنامه نگاران گفت:« دربند تهران را مانند یک آهنربا جذب می‌کند و طرح خط قایقرانی موثر خواهد بود. تهران آماده ایجاد خط قایقرانی با ماست و ما آماده همکاری هستیم».

 او گفت که جامعه تجاری ایران به داغستان علاقه مند شده است مخصوصاً به دربند. چندین پروژه بین المللی در حال اجراست و قرار است این منطقه را تغییر دهد.واسیلیف اظهار داشت:«پروژه های بین المللی در دربند در حال اجرا هستند. راه حل های بسیار جالبی وجود دارد. این شهر در گذشته درآمد سالانه میلیارد روبلی داشت  ولی حالا 4 میلیارد دلار از سرمایه گذاران دریافت می کند».

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

استارت وزارت علوم برای مقابله با تخلفات علمی/تشکیل کارگروه اخلاق در پژوهش در اسرع وقتاستارت وزارت علوم برای مقابله با تخلفات علمی نخستین جلسه هماهنگی برای اجرایی شدن آئین نامه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی باحضور وزیر علوم و تعدادی از معاونان و مدیران این وزارت تشکیل شد

«باید برای حضور زنان در ورزشگاه با مراجع قم رایزنی کنیم» | DW | 17.08.2019رئیس کمیته ملی المپیک علت مخالفت برخی مراجع تقلید با ورود زنان به ورزشگاه را ارائه گزارش نادقیق به آنها عنوان کرد. او می‌گوید باید 'دغدغه بزرگان و مراجع' را رفع کرد. رضا صالحی امیری همچنین از قصد خود برای سفر به قم و گفت‌وگو با آن‌ها خبر داد.

کشتی هپینس با اسکورت نیروی دریایی ایران وارد کشور شد/ دوران بزن دررویی برای دشمنان در منطقه تمام شده است/ توان ساخت ناوشکن‌ و زیردریایی‌های مدرن در ایرانفرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: امروز شاهد آن هستیم که دزدان دریایی واقعی یعنی آمریکا و انگلیس تجهیزات خود، ناوهای هوایی و دریایی را به دلیل هراس از ایران 300 مایل دورتر از آبهای ایران مستقر کردند.

فساد در ایران| این‌بار یک نماینده مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی گفتپس از انتشار اخباری درباره بازداشت تعدادی از مدیران شرکت سایپا و ممنوع الخروجی مدیرعامل این شرکت این بار سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی خبرداده است.\r\n خبرگزاری ایسنا

مستند 'در جستجوی فریده' نماینده ایران در اسکار شدبرای نخستین بار فیلم مستندی به نام 'در جستجوی فریده' به عنوان نماینده ایران در رقابت سینمایی اسکار انتخاب شد. - خبرگزاری آناتولی

'در جستجوی فریده' نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰نماینده سینمای ایران برای شرکت در نودودومین دوره مراسم اسکار معرفی شد.

مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه قبلا وارد دربند شده بود تا در مورد توسعه روابط بین ایران و جمهوری داغستان روسیه گفتگو کند.به گزارش ایسنا، در این جلسه مقرر شد کارگروه وزارتی اخلاق در پژوهش در اسرع وقت تشکیل و شیوه نامه های اجرایی مرتبط با آن نیز سریعاً تهیه و تدوین شود.ایران «باید برای حضور زنان در ورزشگاه با مراجع قم رایزنی کنیم» رئیس کمیته ملی المپیک علت مخالفت برخی مراجع تقلید با ورود زنان به ورزشگاه را ارائه گزارش نادقیق به آنها عنوان کرد.به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، امیرحسن خانزادی در مراسم گرامیداشت روز دریانور و روز جهانی دریانوردی با تاکید بر اینکه ملتی که در آن شهادت ارزش است هیچ هراسی از دشمن ندارد و دشمن نمی‌تواند در آن ناامنی ایجاد کند، گفت: در طول چند سال اخیر شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه صنعت دریایی بوده‌ایم و حمل و نقل کالا و تجارت و ترانزیت از دریا در حال گسترش بوده است.

طی این دیدار، هر دو طرف در مورد مسئله افزایش حمل و نقل بار از طریق بندر تجاری ماخاچ قلعه و برقراری پروازهای مستقیم مسافری و باری بین ماخاچ قلعه و تهران مذاکره کردند.  در بین مسائل مورد بحث طرحی بود برای برقراری یک خط قایقرانی مستقیم بین دو کشور. انتهای پیام. ولادمیر واسیلیف، رئیس جمهور داغستان در مورد این طرح بسیار خوشبین است. وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کنونی کمیته ملی المپیک در این گفت‌وگو عدم حضور زنان در ورزشگاه‌های جمهوری اسلامی را"تحقیر نیمی از جامعه" خوانده است. واسیلیف به روزنامه نگاران گفت:« دربند تهران را مانند یک آهنربا جذب می‌کند و طرح خط قایقرانی موثر خواهد بود. تهران آماده ایجاد خط قایقرانی با ماست و ما آماده همکاری هستیم». فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه اسکورت این کشتی به دلیل مصون ماندن از دزدان دریایی منطقه نبوده است، اظهار داشت: اسکورت این کشتی برای حفاظت آن از دزدان دریایی واقعی که آمریکا و انگلیس در راس آن هستند بوده است.

 او گفت که جامعه تجاری ایران به داغستان علاقه مند شده است مخصوصاً به دربند. معنی ندارد ما مدعی عدالت باشیم اما عدالت جنسیتی را به رسمیت نشناسیم. چندین پروژه بین المللی در حال اجراست و قرار است این منطقه را تغییر دهد. واسیلیف اظهار داشت:«پروژه های بین المللی در دربند در حال اجرا هستند. راه حل های بسیار جالبی وجود دارد. مخالفت برخی مراجع تقلید شیعیان در قم "اعتماد آنلاین" به تازگی نظر آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعیان در قم را درباره مسئله حضور زنان در ورزشگاه‌ها را جویا شده و پاسخ او را ۱۵ مرداد منتشر کرده است. این شهر در گذشته درآمد سالانه میلیارد روبلی داشت  ولی حالا 4 میلیارد دلار از سرمایه گذاران دریافت می کند». امنیت در تمام آب‌های تحت مالکیت ایران برقرار است امیرخانزادی با تاکید بر اینکه آن چیزی که استکبار به دروغ از وضعیت دریایی کشورمان نشان می‌دهد تا خلیج فارس، تنگه هرمز را ناامن نشان دهد سراسر کذب است، گفت: امروز امنیت در تمام آب‌های تحت مالکیت ایران برقرار است و در کنار این تلاش شبانه‌روزی حضور نیروهای سایر مجموعه‌ها در گشت‌های دریایی و سایر مجموعه‌‌ها مجموعه اطلاعاتی، موشکی، جنگ الکترونیکی به صورت شبانه‌روزی باعث شد تا هیچ مشکلی در منطقه به وجود نیاید و زنجیره امنتی تکمیل شود.

 گزارشات قبلی در مورد همکاری بین داغستان و جمهوری اسلامی به طرحهایی برای افزایش معاملات بین دو طرف اشاره داشت، مخصوصاً تقویت صادرات گوشت بره به ایران از 4000 تن فعلی به 6000 تن تا پایان سال میلادی جاری. در حال حاضر، مقدار تجارت بین ایران و جمهوری های شمال قفقاز 54 میلیون دلار تخمین زده می‌شود. پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون زنان مجلس زمانی به نقل از مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفته بود: «این موضوع نیازمند تصمیم‌گیری کلان در سطح نظام است. .