طالبان عامل گلباران سفارت ایران در کابل را بازداشت کرد | DW | 15.04.2022

26/01/1401 05:58:00 ب.ظ

ماموران طالبان رئیس مرکز فرهنگی اجتماعی 'تبیان' در کابل را بازداشت کردند. طالبان در مورد علت این بازداشت توضیحی نداد اما این اقدام پس از آن انجام گرفت که روحانی مسئول تبیان سفارت ایران را گلباران کرد.

ماموران طالبان رئیس مرکز فرهنگی اجتماعی 'تبیان' در کابل را بازداشت کردند. طالبان در مورد علت این بازداشت توضیحی نداد اما این اقدام پس از آن انجام گرفت که روحانی مسئول تبیان سفارت ایران را گلباران کرد. وبسایت شفقا،"پایگاه بین‌المللی همکاری شیعه" با انتشار فیلمی از مراسم تجمع در مقابل سفارت ایران در...

وبسایت شفقا،"پایگاه بین‌المللی همکاری شیعه" با انتشار فیلمی از مراسم تجمع در مقابل سفارت ایران در کابل نوشت "گلباران سفارت ایران" دو روز پس از آن انجام گرفت که افرادی"به درب ورودی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات حمله کردند".

این روحانی"باهدف دلجویی از دیپلمات‌های ایرانی" تجمعی در مقابل سفارت ایران در کابل برگزار و ورودی سفارت را گلباران کرده و در دیدار با سفیر و دیپلمات‌های ایرانی به آنان هدیه داده است. بازداشت یارمحمد رحمتی یک روز پس از اظهارات حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در مورد شرط به رسمیت شناختن دولت طالبان صورت گرفته که گفته بود"شناسایی هیات حاکمه‌ موقت افغانستان را منوط بر تشکیل دولت فراگیر در این کشور" می‌داند.

طالبان اخیرا مسئولان سفارت ایران در کابل را به دلیل"بدرفتاری با مهاجران افغان" احضار کرد. گزارش تصویری: موج اخراج گروهی مهاجران افغان از ایران گزارش تصویری: موج اخراج گروهی مهاجران افغان از ایران گزارش تصویری: موج اخراج گروهی مهاجران افغان از ایران headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بازداشت ۳ ایرانی در مراکش در ارتباط با یک شبکه بین‌المللی قاچاق انسانپلیس مراکش در فرودگاه بین‌المللی محمد پنجم کازابلانکا هفت شهروند خارجی شامل ۳ ایرانی و ۴ بلغار را به اتهام ارتباط با یک شبکه بین‌المللی قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی دستگیر کرد. قاچاق_انسان مراکش

غیرنظامیان در اردوگاه‌های ادلب، ماه رمضان را در فقر می‌گذرانندغیرنظامیان در اردوگاه‌های ادلب، ماه رمضان را در فقر می‌گذرانند غیرنظامیانی که در اردوگاه های استان ادلب در شمال غرب سوریه زندگی می کنند، رمضان دیگری را در فقر و دور از خانه های خود و با هزینه‌های بالای زندگی سپری می‌کنند.

سپاه مدعی توقیف یک کشتی سوخت‌رسان در خلیج و بازداشت خدمه آن شدغلامحسین حسینی، مسئول روابط عمومی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه ایران جمعه 26 فروردین از توقیف یک کشتی حامل سوخت قاچاق در خلیج‌ خبر داد و گفت، از این کشتی بگو خلیج فارس زبونت عادت کنه! بچتو گاییدم مورده کونی بگو خلیج فارس عادت کنی ناموس جنده خلیج_فارس و تمام

نیویورک‌تایمز: ۵۰۰ افسر نظامی حکومت سابق افغانستان در دوره طالبان کشته و یا ناپدید شده‌اندنیویورک‌تایمز با بیان این‌که عفو عمومی طالبان تنها در حرف بوده است، نوشت که تحقیقات آن نتیجه مصاحبه با روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق‌بشر، خانواده‌ها و بازماندگان قربانیان بوده است.

ایتالیا: ترکیه بیشترین تلاش را برای صلح در جنگ اوکراین می‌کندایتالیا: ترکیه بیشترین تلاش را برای صلح در جنگ اوکراین می‌کند وزیر امور خارجه ایتالیا اعلام کرد که ترکیه بیشترین تلاش را برای برقراری صلح در جنگ میان روسیه و اوکراین می‌کند.

سیل در آفریقای جنوبی جان بیش از ۳۰۰ نفر را گرفتسیل در آفریقای جنوبی جان بیش از ۳۰۰ نفر را گرفت. رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی جاری شدن سیل در کشورش را پیامد تغییرات آب و هوایی دانست. وی گفت که این حادثه نشان می‌دهد که تغییرات آب و هوایی «جدی» است.