ضعف اقتصادی مردم موجب شد که تاثیر اتفاقات سال ۹۸ ملموس‌تر شود/ باید گوش‌هایی برای شنیدن دغدغه‌های مردم تربیت کنیم

11/01/1399 09:31 ق.ظ

جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌و‌گو با ایلنا: ضعف اقتصادی مردم موجب شد که تاثیر اتفاقات سال ۹۸ ملموس‌تر شود/ باید گوش‌هایی برای شنیدن دغدغه‌های مردم تربیت کنیم

نماینده مردم رشت در مجلس ضمن بیان اینکه گاهی با مردم مهربانانه رفتار نمی‌شود، گفت: برخی مسئولان کشور فکر می‌کنند صحبت کردن یعنی گزارش دادن در صورتی‌ که مردم باید گزارش را در زندگی‌ روزمره‌شان ، سر سفره‌هایشان، در آینده فرزندانشان و در درمانشان ببینند. وی افزود: در مجموع به نظر من سال ۹۸ نیز مانند سال‌های قبل بود اما به دلیل شرایط بدتر اقتصادی که مردم در سال ۹۸ طی کردند و سطح اقتصادی آنها کاهش پیدا کرد و فقیرتر شدند، اثرات این حوادث را بیشتر حس کردیم؛ به عبارت دیگر ضعف اقتصادی مردم باعث شد که...

وی افزود: در مجموع به نظر من سال ۹۸ نیز مانند سال‌های قبل بود اما به دلیل شرایط بدتر اقتصادی که مردم در سال ۹۸ طی کردند و سطح اقتصادی آنها کاهش پیدا کرد و فقیرتر شدند، اثرات این حوادث را بیشتر حس کردیم؛ به عبارت دیگر ضعف اقتصادی مردم باعث شد که اثرات این حوادث ملموس‌تر شود اما در سال ۹۸ اتفاقات خوبی نیز افتاد که ما توانستیم حرکت‌های خوبی نیز انجام دهیم که آنها را نباید انکار کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: البته مردم عادت کرده‌اند که پایان هر سال می‌گویند که سال بدی را پشت سر گذاشتیم در حالی که هر سال تلخی‌ها و شیرینی‌های خاص خود را دارد. جعفرزاده ایمن‌آبادی بیان کرد: ما باید از همه این اتفاقات درس بگیریم و تا زمانی که درس نگیریم و تجربه نیندوزیم و پروتکل‌هایی برای آینده تنظیم نکنیم، تمامی اینها صرفاً هزینه خواهد بود.

وی افزود: واقعیت این است که دیوار اعتماد بین مردم و حاکمیت فرو ریخته است که این موضوع یا اثر تبلیغات سوء رسانه‌های معاند است یا ما نیز در بخش‌هایی از آن دخیل هستیم و بهانه به دست رسانه‌های بیگانه می‌دهیم.

ادامه مطلب:
ilnanews »

کرونا در ۲۴ ساعت گذشته: مرگ ۷۵۶ نفر در ایتالیا و ۲۹۲ نفر در فرانسه\u0637\u0628\u0642 \u0622\u0645\u0627\u0631 \u0631\u0633\u0645\u06cc \u062f\u0631 \u0647\u0645\u06cc\u0646 \u0645\u062f\u062a \u06f1\u06f2\u06f3 \u0646\u0641\u0631 \u0628\u0647 \u0642\u0631\u0628\u0627\u0646\u06cc\u0627\u0646 \u0648\u06cc\u0631\u0648\u0633 \u06a9\u0631\u0648\u0646\u0627 \u062f\u0631 \u0627\u06cc\u0631\u0627\u0646 \u0627\u0641\u0632\u0648\u062f\u0647 \u0634\u062f\u0647 \u0627\u0633\u062a\n ویروس ووووهاااان ن ن،،، با کیت خراب،،، ماسک خراب،،، باید باسخگو باشه،،، حزب اشغالگر کمونیست خداوند همه مبتلایان به کرونا را شفای عاجل نصیبشان گرداند

ترامپ: هری و مگان خودشان باید هزینه تأمین امنیت‌شان در آمریکا را بپردازندشاهزاده هری و همسرش مگان مارکل که پس از چشم‌پوشی از القاب و انساب سلطنتی در بریتانیا به کانادا مهاجرت کرده بودند، هفته پیش با یک هواپیمای جت اختصاصی از کانادا به کالیفرنیا رفتند. اين مردك كسخل داره آمريكا حيف ميشه ! بايد ١٤٠٠ ايران كانديد شه کاملا درست گفته، قرار نیست این قرمزی هر جای دنیا میره چون از خاندان بی بی الیزابته ساز و دهل واسش راه بندازن چقدر نفهم هستن آمریکا که خودش بیشتر آمار مبتلا رو داره لااقل بیان ایران و برن نزد عشایر ها و درون چادر زندگی کنن

سویلو: حدود 95 درصد مردم ترکیه در قرنطینه خانگی هستند

رویایم این بود که در مسابقات بین‌المللی روی سکوی قهرمانی بایستمهانیه_رجبی، ملی‌پوش ووشوی ایران، در گفت‌وگوی ویدئویی با اعتمادآنلاین:رویایم این بود که در مسابقات بین‌المللی روی سکوی قهرمانی بایستم 🔺این گفت‌وگوی ویدئویی را 11 فروردین 99، در اعتمادآنلاین ببینید. مشاهده در سایت👇

مرگ نوزادی با کرونای مثبت در آمریکا؛ تحقیقات در دستور کار قرار گرفتمقام‌های ایالت ایلینوی آمریکا می‌گویند که یک نوزاد زیر یکسال در این ایالت که آزمایش ویروس کرونای وی مثبت اعلام شده بود، جان باخت. کرونا عهد ما با تو این نبود که بار گناهان پدران و مادران ما رو بر دوش کودکان بگذاری!!!! یا خودت رو اصلاح کن یا واکسنت رو پیدا میکنیم 😢😢 هر دم از این باغ بری می رسد :(

پنجمین شورش در زندان‌های ایران طی ده روز؛ اعتراض و درگیری در زندان همدانبعد از زندان‌های خرم‌آباد، الیگودرز، تبریز و سقز، منابع محلی از اعتراض و درگیری در زندان_همدان و فرار شماری از زندانیان خبر دادند. مقام‌های رسمی درگیری و اعتراض در این زندان را تایید کردند و گفتند: «در حال بازگرداندن آرامش به زندان همدان هستند.» این قضیه یک کم مشکوکه. فکر کنم یا هزینه نگه داری‌ رو دیگه ندارن، یا به خاطر مشکلات کروناست. به چند صد هزار زندانی سیاسی مرخصی دادن یا آزادشون کردن، الان هم فرار یه سری زندانی های غیر سیاسی. چطور زندانی ها تا حالا یادشون نبود شورش کنن و فرار کنن؟ بعد یه دفعه همه زندانی های کشور تو زندان های مختلف یهو تصمیم گرفتن با هم فرار کنن؟ مخصوصا دارن زندانی ها رو فراری میدن چون میدونن از پس کرونا بر نمیان و اگه همه زندانی ها به خاطر کرونا بمیرن نظام هیچ رقمه نمیتونه جمعش کنه شایعه و شایعه پراکنی کار همیشگی دشمنان این انقلاب مرگ_بر_اسرائیل مرگ_بر_آمریکا

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص اتفاقات غیرمترقبه سال ۹۸ اظهار کرد: امسال اتفاقاتی رخ داد که برخی از آنها از دست ما خارج بود مانند حوادث غیرمترقبه، دشمنی‌های آمریکا و شهادت سردار سلیمانی و در بعضی دیگر از این اتفاقات ما مقصر بودیم مانند افزایش قیمت بنزین و حوادث آبان ماه که اگر ما بهتر مدیریت می‌کردیم، اتفاقی نمی‌افتاد. همه اینها باید منتج به این شود که ما تجربه‌هایمان را افزایش دهیم که چه در قبال حوادث غیرمترقبه و چه تصمیماتی که می‌گیریم چگونه عاقلانه، مدبرانه و مشفقانه عمل کنیم.

وی افزود: در مجموع به نظر من سال ۹۸ نیز مانند سال‌های قبل بود اما به دلیل شرایط بدتر اقتصادی که مردم در سال ۹۸ طی کردند و سطح اقتصادی آنها کاهش پیدا کرد و فقیرتر شدند، اثرات این حوادث را بیشتر حس کردیم؛ به عبارت دیگر ضعف اقتصادی مردم باعث شد که اثرات این حوادث ملموس‌تر شود اما در سال ۹۸ اتفاقات خوبی نیز افتاد که ما توانستیم حرکت‌های خوبی نیز انجام دهیم که آنها را نباید انکار کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: البته مردم عادت کرده‌اند که پایان هر سال می‌گویند که سال بدی را پشت سر گذاشتیم در حالی که هر سال تلخی‌ها و شیرینی‌های خاص خود را دارد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی بیان کرد: ما باید از همه این اتفاقات درس بگیریم و تا زمانی که درس نگیریم و تجربه نیندوزیم و پروتکل‌هایی برای آینده تنظیم نکنیم، تمامی اینها صرفاً هزینه خواهد بود.

وی افزود: واقعیت این است که دیوار اعتماد بین مردم و حاکمیت فرو ریخته است که این موضوع یا اثر تبلیغات سوء رسانه‌های معاند است یا ما نیز در بخش‌هایی از آن دخیل هستیم و بهانه به دست رسانه‌های بیگانه می‌دهیم. من فکر می‌کنم که باید با مردم صادق‌تر صحبت کرد؛ میزان حرف زدن مسئولان با مردم کم است و نوع صحبت‌ کردن آنها نیز به گونه‌ای است که مردم حس نمی‌کنند که مشکلات آنها را مسئولان متوجه شده‌اند.

وی ادامه داد: مسئولان کشور فکر می‌کنند صحبت کردن یعنی گزارش دادن در صورتی‌ که مردم باید گزارش را در زندگی‌ روزمره روزمره‌شان، سر سفره‌هایشان، در آینده فرزندانشان و در درمانشان ببینند؛ اگر دیدند، گزارش‌های مسئولان را قبول می‌کنند اما اگر این موارد قابل مشاهده نبود، آمار و ارقامی که از سوی مسئولان ارائه می‌شود، غیرقابل قبول است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نوع ادبیات برخی مسئولان ما به گونه‌ای است که احساس می‌شود انگار از مشکلات مردم مطلع نیستند.

وی اظهار کرد: همدلی و همدردی با مردم بسیار کم است؛ من همیشه به رؤسای محترم سه قوه گفته‌ام که درست است که از شما انتظار می‌رود پشت تریبون مسائل بین‌المللی را مطرح کنید و موضع‌گیری‌های خارجی را بیان کنید اما از مشکلات مردم نیز سخن بگویید و برنامه‌هایتان را برای حل مسائل مردم تشریح کنید.

وی ضمن بیان اینکه گاهی با مردم مهربانانه رفتار نمی‌شود، اظهار کرد: این حس را به مردم تلقین کنیم که مسئولان به فکر‌ مردم‌ هستند؛ کسی نمی‌تواند مدعی شود که رؤسای سه قوه به مردم محبت ندارند اما زمانی که این محبت را بیان نمی‌کنند، به مردم حق بدهید که گله‌مند باشند.

جعفرزاده‌ ایمن‌آبادی ادامه داد: یکی دیگر از نکاتی که باید آن را در نظر گرفت این است که تصمیمات برای حل بحران‌ها بسیار دیر اتخاذ می‌شود و باوری که برای مردم به وجود می‌آید این است که عده‌ای ناتوان که از مدیریت سررشته ندارند، مسئولیت برخی امور را بر عهده دارند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: من به عنوان یک شهروند از مسئولان خواهش ‌می‌کنم که در سال ۹۹ این حس را به مردم برسانید که مردم شما برای ما اهمیت دارید. به نظر می‌رسد باید گوش‌هایی برای شنیدن حرف مردم تربیت شود که شنونده دغدغه‌های مردم باشد. در حال حاضر واقعاً ارتباط بین مردم و مسئولان بسیار کم است.