صف طولانی کامیون‌های ورودی از اروپا؛ بریتانیا آغاز کنترل‌های مرزی را به تعویق انداخت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت لندن گفته است که همه‌گیری کرونا زنجیره تامین در بریتانیا و سراسر اروپا را تحت تأثیر قرار داده و به ویژه بخش کشاورزی و مواد غذایی در این کشور آسیب دیده است.

به گفته لرد فراست، دولت بریتانیا «در حال ایجاد سامانه‌های جدید و زیرساخت‌ها و منابع مورد نیاز» برای انجام کنترل‌های گمرکی مرزی است.

بر پایه توافق برکسیت، بریتانیا روز یکم ژانویه سال جاری میلادی عملا از اتحادیه اروپا خارج شد، اما این خروج هرگز برای این کشور بدون مشکل نبود.اکنون صف طولانی کامیون‌های منتظر کنترل گمرکی در مرز میان فرانسه و بریتانیا ایجاد شده است. این تأخیرها به ویژه برای محصولات فاسدشدنی زیان‌بار است و تاکنون سبب شده که قفسه‌های بسیاری از فروشگاه‌ها در بریتانیا خالی بماند.

در دوران قرنطینه کرونایی و تعطیلی‌های مربوط به آن که به ایجاد اختلال در زنجیره‌های تأمین جهانی منجر شد. همچنین به دلیل کمبود کارگر در بریتانیا در پی خروج بسیاری از شهروندان اتحادیه اروپا و ممنوعیت‌های مسافرتی کرونایی، مشکلات مربوط به دوران پسابرکسیت در این کشور افزایش یافت. بانک مرکزی بریتانیا در اوایل ماه جاری گزارش داد که شمار افراد جویای کار با سرعت بی‌پیشینه‌ای در حال کاهش است و بسیاری از کارفرمایان به دنبال افرادی برای پر کردن پست‌های شغلی خالی مورد نیاز خود می‌گردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چرا مرگِ کارگران عادی شده؟ / تشکل‌ها را قوی کنید و بازرسی کار را به آن‌ها بسپاریدواقعیت این است که نیروی کار چه از جنس خبرنگار باشد و چه کارگر ساده، همه قربانیِ بی‌مسئولیتی و سهل‌انگاری و البته نگاه‌های سودمحور می‌شود. نگاهی که تمام هم و غمش گرفتن بیشترین سود و بهره از هر موقعیت و هر فردی باشد، چیزی بیش از این ارزانی نخواهد کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بریتانیا بزرگترین طرح آزمایش خون جهان برای تشخیص زودرس سرطان را آغاز کردسازمان ملی بهداشت بریتانیا گفته قصد دارد به صورت تصادفی و کنترل شده از ۱۴۰ هزار شهروند داوطلب در انگلیس آزمایش بگیرد تا دریابد که این آزمایش تا چه حد کارآیی دارد و چقدر اعتمادپذیر است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طالبان گذرگاه مرزی تورخم را به روی رفت و آمد مسدود کردطالبان مرز تورخم بین افغانستان و پاکستان را بر روی رفت و آمد مردم مسدود کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پرونده انحصار اپل‌استور؛ اپیک گیمز اپل را به دادگاه تجدید نظر می‌بردشرکت اپیک گیمز روز یکشنبه ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) اعلام کرد به حکم صادره توسط دادگاه در پرونده شکایت از انحصار اپل بر روی فروشگاه محصولات دیجیتالی‌اش اعتراض خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خطیب‌زاده: منتظریم رویکردهای طالبان به مطالبات را ببینیم | DW | 13.09.2021سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید افغانستان برای صلح و ثبات پایدار به دولتی فراگیر نیاز دارد اما کابینه طالبان چنین نیست. سعید خطیب‌زاده نحوه تعامل با طالبان را به رویکرد آنها در قبال مطالبات بین‌المللی منوط کرد. زکی، این عقب افتاده ژنتیکی، شلوار خودش رو نمیتونه سفت نگه داره، حالا داره به طالبان درس اخلاق میده. خودشون تو تمام دنیا بمب گذاشتن و ترور کردن، حالا به یک مشت عقب افتاده ذهنی دیگه، داره روابط بین‌الملل یاد میده. کوری عصا کش کور دگری است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

چطور وکالتنامه‌ای را که به فردی داده‌ام، باطل کنم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »