صدور کیفرخواست علیه «حبیب اسیود»؛ او دو سال پیش از ترکیه ربوده و به ایران منتقل شده بود

30/08/1400 06:16 ب.ظ

بنا بر اخبار منتشر شده از سوی برخی رسانه‌های ایران کیفرخواست حبیب فرج‌الله چعب، معروف به حبیب اسیود که آبان سال ۹۸ از خاک ترکیه ربوده و به ایران منتقل شده بود صادر شد.

بنا بر اخبار منتشر شده از سوی برخی رسانه‌های ایران کیفرخواست حبیب فرج‌الله چعب، معروف به حبیب اسیود، که آبان سال ۱۳۹۹ از خاک ترکیه ربوده و به ایران منتقل شده بود، صادر شد.

خبرگزاری ایرنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد،‌ روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه جلسه صدور کیفرخواست حبیب فرج‌الله چعب برگزار و کیفرخواست صادره توسط دادسرای عمومی و انقلاب تهران به وی ابلاغ شده است. بنا بر این گزارش، در این کیفرخواست اتهام آقای چعب، اداره گروه «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» و طراحی و اجرای «عملیات‌های بمب‌گذاری و تروریستی متعدد» در استان خوزستان و تخریب اموال عمومی به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام شده است .

خبرگزاری ایرنا افزوده است،‌ در جریان جلسه ابلاغ این کیفرخواست به این زندانی سیاسی تاکید شده است که وکیل او باید در دادگاه حضور داشته باشد. مقامات جمهوری اسلامی ایران پیشتر این زندانی سیاسی را رئیس گروه «الاحوازیه» و «طراح عملیات» مرگبار در رژه نظامی سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق که ۳۱ شهریور ۹۷ در اهواز برگزار شد معرفی کرده بودند. ایران می‌گوید در حمله به این رژه تعدادی از حاضران، از جمله چند نیروی سپاه پاسداران، کشته شدند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

saveafghanjournalists برای حمایت از خبرنگاران کشورما این هشتک و پوستر را نشر کنید. شما قلم به مزدها و همه خائنان بدانند که هیچ کجای این کره خاکی برای جواسیس و خائنین امن نیست ، حتی در آغوش شیطان . اگر ثابت شود او در کشتن سربازان بی گناه کشور دست داشته باید به اشد مجازات برسد

رابرت مالی: ایران به نقطه بی‌بازگشت به احیای توافق هسته‌ای نزدیک شده استرابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، هشدار داد که تهران در حال نزدیک شدن به نقطه بی‌بازگشتی در مسیر احیای توافق هسته‌ای است، او این امر را ناشی

برای صادرات انرژی نسخه‌های جدید بپیچیم/ عراق به زودی از برق ایران بی‌نیاز می‌شودعضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: عراق در سال‌های آینده از برق ایران بی‌نیاز خواهد شد، بنابراین ما باید به فکر تغییر روند تولید برق برای این کشور باشیم و با ایجاد پایگاه خاص در تامین برق این کشور سهمی باشیم تا بتوانیم منتفع باشیم.

ساعات اجرای طرح ترافیک از فردا به روزهای قبل از کرونا باز می‌گرددرئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به این‌که ترافیک تهران ناراحت‌کننده است از تشکل کارگروه‌هایی با حضور اساتید دانشگاه‌ها برای پیدا کردن راه‌حل این مشکل خبر داد و گفت: ساعات اجرای طرح ترافیک از فردا به روزهای قبل از کرونا باز می‌گردد. به زودی ماهم مثل کشورهای اروپایی با این ندانم کاری های شما با موجی سهمگین کرونا مواجه خواهیم بود

هشدار فرانسه به ایران درباره بازگشت ساختگی به مذاکرات وین | DW | 19.11.2021وزیر خارجه فرانسه نسبت به بازگشت نمایشی و ساختگی جمهوری اسلامی به مذاکرات احیای برجام در وین هشدار داد. جمهوری اسلامی برای مذاکرات وین هدف‌هایی تعریف کرده که کارشناسان داخلی نیز تحقق آنها را ناممکن می‌دانند. مامان کجاست فرانسه فاحشه سیاسیه حق غلط کردن نداره فقط😡 یجورایی اعتراف میکنید که امتیاز بده نیستید. شیرینی بده-نستون قبلی به دهنتون مزه کرده. همون بهتر این مذاکرات، نمایشی (صفر) باشه تا اینکه بخواد دوباره فرصت سوزی بشه و هیچی گیر نیاد (منفی)

چرایی تاخیر ایران در بازگشت به میز مذاکرات؛ آیا می‌توان به احیای برجام امیدوار بود؟سعید جعفری، خبرنگار یورونیوز در این گزارش به موضوع چرایی تعلل ایران در بازگشت به مذاکرات وین پرداخته و در ادامه بررسی می‌کند که با توجه به حجم زیاد اختلافات طرفین می‌توان به احیای دوباره توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ امیدوار بود؟ نه مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی برجام باید در غالب یک معاهده همونطور که یکی از سناتورهای امریکایی گفت تنظیم شود تا دیگر ریس جمهوری خواه امریکایی یا غیر قدرت پاره کردن یک معاهده بین المللی را نداشته باشد. و تحریمهایی که بواسطه تولید انرژی هسته ای برای ایران وضع شده باید رفع شود. نه و نباید بود

امر‌ به معروف و نهی از منکر به دوچرخه‌سواری بانوان، نگهداری از حیوانات خانگی و حجاب محدود شده است/ نباید امر به معروف و نهی از منکر را ابزار یکدست‌سازی جامعه تلقی کرددبیر کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: متأسفانه در بسیاری از موارد امر‌ به معروف و نهی از منکر به دوچرخه سواری بانوان و نگهداری حیوانات خانگی و حجاب محدود می‌‌شود در صورتی که قطعاً امر به معروف و نهی از منکر ساحتی اخلاقی و انسان دوستانه و فراتر از این موارد است و باید در مجرای صحیح خود و در جهت کارکرد سازنده و اثربخش برای ایرانی بهتر با تولید ناخالص ملی بیشتر و بهره‌وری افزون‌تر و با رعایت الگوهای درست مصرف وجود داشته باشد.