صبا_آذرپیک, صبا آذرپیک, فسادیاب

صبا_آذرپیک, صبا آذرپیک

صبا آذرپیک با قرار کفالت آزاد شد | DW | 08.02.2021

صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار و فعال در حوزه افشای فساد حکومتی، که یک روز پیش بازداشت شده بود، با قید کفالت آزاد شد. دستگیری او، به گفته همسرش، با اعمال خشونت مأموران توأم بوده است.

09/02/2021 12:31:00 ق.ظ

صبا_آذرپیک ، روزنامه‌نگار و فعال در حوزه افشای فساد حکومتی، که یک روز پیش بازداشت شده بود، با قید کفالت آزاد شد. دستگیری او، به گفته همسرش، با اعمال خشونت مأموران توأم بوده است.

صبا آذرپیک ، روزنامه‌نگار و فعال در حوزه افشای فساد حکومتی، که یک روز پیش بازداشت شده بود، با قید کفالت آزاد شد. دستگیری او، به گفته همسرش، با اعمال خشونت مأموران توأم بوده است.

صبا آذرپیک روزنامه‌نگاری که در زمینه افشا و اطلاع‌رسانی فساد حکومتی فعالیت می‌کند روز یکشنبه ۱۹ بهمن از سوی پلیس فتا دستگیر شد. به گفته همسرش دستگیری او"از سوی چهار پلیس مرد و با خشونت" انجام شده است.صبا آذرپیک به طور مرتب درباره"فساد اداری و مالی" در میان مقامات جمهوری اسلامی اطلاع‌رسانی و افشاگری می‌کرده و مطالب خود را در توییتر با هشتگ"فسادیاب" انتشار می‌داده است.

اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد» دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد

او به دلیل همین افشاگری‌ها تا کنون دوبار بازداشت شده بود؛ یک بار در بهمن ۱۳۹۱ و بار دوم در خرداد ۱۳۹۳.آذرپیک آخرین بار در سال ۱۳۹۳ به مدت ۸۵ روز در سلول انفرادی بود و سپس با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

😂😂😂😂 پرستو هشت ساعت پیش آزاد شده! آزادیش هم تو همین توییتر اعلام شده، هشششت ساعت پیش عقب‌افتاده‌های عزیز! جالبه با اعمال خشونت مامورین باز داشت شد وبا قید کفالت آزاد پیدا کنید پرتقال فروش را نرفته آزاد شد 😂😂