صبا آذرپیک با قرار کفالت آزاد شد | DW | 08.02.2021

09/02/2021 12:31:00 ق.ظ

صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار و فعال در حوزه افشای فساد حکومتی، که یک روز پیش بازداشت شده بود، با قید کفالت آزاد شد. دستگیری او، به گفته همسرش، با اعمال خشونت مأموران توأم بوده است.

صبا_آذرپیک, صبا آذرپیک

صبا_آذرپیک ، روزنامه‌نگار و فعال در حوزه افشای فساد حکومتی، که یک روز پیش بازداشت شده بود، با قید کفالت آزاد شد. دستگیری او، به گفته همسرش، با اعمال خشونت مأموران توأم بوده است.

صبا آذرپیک ، روزنامه‌نگار و فعال در حوزه افشای فساد حکومتی، که یک روز پیش بازداشت شده بود، با قید کفالت آزاد شد. دستگیری او، به گفته همسرش، با اعمال خشونت مأموران توأم بوده است.

صبا آذرپیک روزنامه‌نگاری که در زمینه افشا و اطلاع‌رسانی فساد حکومتی فعالیت می‌کند روز یکشنبه ۱۹ بهمن از سوی پلیس فتا دستگیر شد. به گفته همسرش دستگیری او"از سوی چهار پلیس مرد و با خشونت" انجام شده است.صبا آذرپیک به طور مرتب درباره"فساد اداری و مالی" در میان مقامات جمهوری اسلامی اطلاع‌رسانی و افشاگری می‌کرده و مطالب خود را در توییتر با هشتگ"فسادیاب" انتشار می‌داده است.

او به دلیل همین افشاگری‌ها تا کنون دوبار بازداشت شده بود؛ یک بار در بهمن ۱۳۹۱ و بار دوم در خرداد ۱۳۹۳.آذرپیک آخرین بار در سال ۱۳۹۳ به مدت ۸۵ روز در سلول انفرادی بود و سپس با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

😂😂😂😂 پرستو هشت ساعت پیش آزاد شده! آزادیش هم تو همین توییتر اعلام شده، هشششت ساعت پیش عقب‌افتاده‌های عزیز! جالبه با اعمال خشونت مامورین باز داشت شد وبا قید کفالت آزاد پیدا کنید پرتقال فروش را نرفته آزاد شد 😂😂