صالحی: ظرف دو یا سه هفته آینده از زنجیره 30 تایی IR6 رونمایی می‌شود

07/10/2019 09:35:00 ب.ظ

صالحی: ظرف دو یا سه هفته آینده از زنجیره 30 تایی IR6 رونمایی می‌شود

برجام

صالحی: ظرف دو یا سه هفته آینده از زنجیره 30 تایی IR6 رونمایی می‌شود

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت ظرف دو سه هفته آینده زنجیره 30 تایی IR6 را رونمایی خواهیم کرد. - خبرگزاری آناتولی

07.10.2019استانبول/ خبرگزاری آناتولیعلی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با یادآوری اقدامات فنی انجام گرفته در گام‌های کاهش تعهدات برجام اظهار داشت: ظرف دو سه هفته آینده زنجیره 30 تایی IR6 را رونمایی خواهیم کرد.وی در گفت‌وگو با خبرگزاری"خانه ملت"، افزود:"این حرف برای ماشین‌های پیشرفته دیگر نیز صادق اما تعدادشان متفاوت است. لذا تحقیق و توسعه ماهیتا سر جایش است اما روی اعداد و تعداد ماشین‌های سانتریفیوژ که به کار می‌گیریم تفاهم کردیم که از منظر ما سازگار با زمانی که آنها برای برجام در نظر دارند".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

صالحی: ظرف سه هفته‌آینده قسمت ثانویه راکتور اراک راه‌اندازی می‌شودتهران-ایرنا- رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ظرف سه هفته‌ آینده قسمت ثانویه راکتور اراک راه اندازی خواهد شد.

جودو؛ گرند اسلم برزیل با دو طلای کشور میزبان استارت خورددانیل کارگنین، دومین مدال طلا را برای تیم ملی برزیل به ثبت رساند. جودوکار وزن منهای ۶۶ کیلوگرم کشور میزبان در مبارزه نهایی، مانوئل لومباردوی ایتالایی را با فن «سئوی اوتوشی» شکست داد تا صاحب نخستین عنوان نخست در مسابقات گرند اسلم شود.

مرگ دو نفر در زاهدان به خاطر تزریق سرم

شرایط دشوار یک زندانی گمنام دو تابعیتی در زندان وکیل‌آباد مشهدآقای عرفانی یکی از بهترین انسان‌هایی بود که در زندگیم دیدم. روزی که با قرار وثیقه آزاد شدم، این یادداشت رو به یادگار برام نوشتند امیدوارم هر چه زودتر آزاد بشن. خیلی رنج کشیدند در مدت حبس

پایان انتخابات پارلمانی تونس؛ دو حزب اعلام پیروزی کردندانتخابات پارلمانی سراسری تونس در کمتر از دو هفته بعد از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور برگزار شد.

دو نشست برای آینده ایران و FATFاگر پالرمو و سی‌اف‌تی‌ تصویب نشوند، چه می‌شود؟ در آستانه دو نشست مهم هستیم، یکی جلسه کارشناسی رم که گزارش عملکرد چهارماهه ایران را می‌بیند و به جلسه اصلی FATF گزارش می‌دهد و جلسه پاریس که نشست اصلی گروه ویژه اقدام مالی است و اواخر مهر ماه برگزار می‌شود. این راسته پفیوزا؟

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت ظرف دو سه هفته آینده زنجیره 30 تایی IR6 را رونمایی خواهیم کرد.به گزارش ایرنا «علی اکبر صالحی» عصر امروز دوشنبه پس از حضور در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت و گو با خبرنگاران گفت: ما ظرف حداکثر سه هفته آینده قسمت ثانویه راکتور آب سنگین اراک را راه اندازی خواهیم کرد.کارگنین مدال طلای خود را از دستان ژوئائو درلی، سفیر فدراسیون جهانی جودو و نماینده پارلمان برزیل دریافت کرد که خود دو عنوان قهرمانی جهان در این رشته را در کارنامه دارد.استان‌وایر- یک پسر ۷ ساله و جوان ۲۷ ساله که به دلیل سرماخوردگی به مطب یک پزشک «فاقد مجوز» مراجعه کرده بودند در اثر تزریق سرم فوت کردند.

07.10. وی افزود: دوستان توانستند در ۴ سال گذشته قسمت ثانویه را به جایی برساند که ما ظرف دو سه هفته آینده بتوانیم آن را راه اندازی کنیم و مهمتر از آن ماشین جایگذاری و جابجایی سوخت را هم که ناقص بود و یک بعد آن کامل نبود آن هم کامل شده و ظرف دو سه هفته آینده نصب می‌شود.2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با یادآوری اقدامات فنی انجام گرفته در گام‌های کاهش تعهدات برجام اظهار داشت: ظرف دو سه هفته آینده زنجیره 30 تایی IR6 را رونمایی خواهیم کرد. جیوفریدا که مدال نقره بازیهای المپیک ریو را در کارنامه دارد برای دومین بار مدال طلای مسابقات گرند اسلم را به گردن انداخت. وی در گفت‌وگو با خبرگزاری"خانه ملت"، افزود:"این حرف برای ماشین‌های پیشرفته دیگر نیز صادق اما تعدادشان متفاوت است.  صالحی با بیان اینکه  راکتور ۲ طبق زمان بندی جلو می رود،اظهارداشت:  الان بزرگترین کارگاه صنعتی کشور از نظر دلاری در بوشهر در دست اجراست این پروژه ۱۰ میلیارد دلار است و ما هیچ پروژه نداریم که به تنهایی ۱۰ میلیارد دلار باشد. لذا تحقیق و توسعه ماهیتا سر جایش است اما روی اعداد و تعداد ماشین‌های سانتریفیوژ که به کار می‌گیریم تفاهم کردیم که از منظر ما سازگار با زمانی که آنها برای برجام در نظر دارند".» به گفته وی «این پزشک آمپول‌هایی که در مطب برای بیماری سرماخوردگی از طریق سرم به افراد تزریق می‌کرده، داروهای بیمارستانی بوده که برای جلوگیری از شوک و تنگی نفس بیمار، حتما باید در بیمارستان تزریق شود.

صالحی گفت: 190 هزار سو در برنامه بلند مدت سازمان انرژی اتمی است. در حال حاضر این میزان تحقق پیدا نکرده است، در حقیقت 190 هزار سو برنامه‌ای است که جمهوری اسلامی ایران به آژانس اعلام کرده که 10 سال بعد از اجرای برجام این میزان به 190 هزار سو برسد. البته سازمان ظرف حداکثر یک ماه آینده یعنی تا پایان گام سوم کاهش تعهدات برجام، قریب 3 هزار 500 سو به ظرفیت 5 هزار و 60 سوی اضافه خواهد کرد، بنابراین 45 درصد به ظرفیت غنی سازی اضافه می‌کنیم. تولید اورانیوم غنی شده بالای 3 و نیم درصد نیز افزایش یافته و به روزی 5 تا 6 کیلو رسیده است. رئیس سازمان انرژی اتمی ایران افزود: ایران قبل از توافق برجام حدود 2 هزار و 300 کیلو غنی سازی اورانیوم داشت و اکنون به هزار و 700 تا 800 کیلو در سال رسیدیم لذا از نظر ظرفیت غنی سازی به قبل برجام بازگشتیم؛ البته در شرایط فعلی همه نسل ماشین‌های جدید هستند.

بنابراین تحقیقات ما کند و یا متوقف نشده است. ما تا دو سه هفته آینده با ماشین‌های نسل جدید به 2 هزار و 500 کیلو غنی سازی دست پیدا خواهیم کرد بنابراین آمادگی کامل و پیش بینی لازم اندیشیده شده که اگر برگشت پذیری مورد نظر بود، بتوانیم در اسرع وقت برگشت پذیری را انجام دهیم. .