برجام

برجام

صالحی: ظرف دو یا سه هفته آینده از زنجیره 30 تایی IR6 رونمایی می‌شود

صالحی: ظرف دو یا سه هفته آینده از زنجیره 30 تایی IR6 رونمایی می‌شود

07/10/2019 09:35:00 ب.ظ

صالحی: ظرف دو یا سه هفته آینده از زنجیره 30 تایی IR6 رونمایی می‌شود

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت ظرف دو سه هفته آینده زنجیره 30 تایی IR6 را رونمایی خواهیم کرد. - خبرگزاری آناتولی

07.10.2019استانبول/ خبرگزاری آناتولیعلی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با یادآوری اقدامات فنی انجام گرفته در گام‌های کاهش تعهدات برجام اظهار داشت: ظرف دو سه هفته آینده زنجیره 30 تایی IR6 را رونمایی خواهیم کرد.وی در گفت‌وگو با خبرگزاری"خانه ملت"، افزود:"این حرف برای ماشین‌های پیشرفته دیگر نیز صادق اما تعدادشان متفاوت است. لذا تحقیق و توسعه ماهیتا سر جایش است اما روی اعداد و تعداد ماشین‌های سانتریفیوژ که به کار می‌گیریم تفاهم کردیم که از منظر ما سازگار با زمانی که آنها برای برجام در نظر دارند".

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 سعید ملایی جودوکار ایرانی برای مغولستان مدال نقره کسب کرد | DW | 27.07.2021

صالحی گفت: 190 هزار سو در برنامه بلند مدت سازمان انرژی اتمی است. در حال حاضر این میزان تحقق پیدا نکرده است، در حقیقت 190 هزار سو برنامه‌ای است که جمهوری اسلامی ایران به آژانس اعلام کرده که 10 سال بعد از اجرای برجام این میزان به 190 هزار سو برسد. البته سازمان ظرف حداکثر یک ماه آینده یعنی تا پایان گام سوم کاهش تعهدات برجام، قریب 3 هزار 500 سو به ظرفیت 5 هزار و 60 سوی اضافه خواهد کرد، بنابراین 45 درصد به ظرفیت غنی سازی اضافه می‌کنیم. تولید اورانیوم غنی شده بالای 3 و نیم درصد نیز افزایش یافته و به روزی 5 تا 6 کیلو رسیده است.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

صالحی: ظرف سه هفته‌آینده قسمت ثانویه راکتور اراک راه‌اندازی می‌شودتهران-ایرنا- رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ظرف سه هفته‌ آینده قسمت ثانویه راکتور اراک راه اندازی خواهد شد.

جودو؛ گرند اسلم برزیل با دو طلای کشور میزبان استارت خورددانیل کارگنین، دومین مدال طلا را برای تیم ملی برزیل به ثبت رساند. جودوکار وزن منهای ۶۶ کیلوگرم کشور میزبان در مبارزه نهایی، مانوئل لومباردوی ایتالایی را با فن «سئوی اوتوشی» شکست داد تا صاحب نخستین عنوان نخست در مسابقات گرند اسلم شود.

مرگ دو نفر در زاهدان به خاطر تزریق سرم

شرایط دشوار یک زندانی گمنام دو تابعیتی در زندان وکیل‌آباد مشهدآقای عرفانی یکی از بهترین انسان‌هایی بود که در زندگیم دیدم. روزی که با قرار وثیقه آزاد شدم، این یادداشت رو به یادگار برام نوشتند امیدوارم هر چه زودتر آزاد بشن. خیلی رنج کشیدند در مدت حبس

پایان انتخابات پارلمانی تونس؛ دو حزب اعلام پیروزی کردندانتخابات پارلمانی سراسری تونس در کمتر از دو هفته بعد از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور برگزار شد.

دو نشست برای آینده ایران و FATFاگر پالرمو و سی‌اف‌تی‌ تصویب نشوند، چه می‌شود؟ در آستانه دو نشست مهم هستیم، یکی جلسه کارشناسی رم که گزارش عملکرد چهارماهه ایران را می‌بیند و به جلسه اصلی FATF گزارش می‌دهد و جلسه پاریس که نشست اصلی گروه ویژه اقدام مالی است و اواخر مهر ماه برگزار می‌شود. این راسته پفیوزا؟