شیوع کرونا؛ سوئد برای نخستین بار تجمع بیش از ۸ نفر را ممنوع کرد

26/08/1399 11:01 ب.ظ

شیوع کرونا؛ سوئد برای نخستین بار تجمع بیش از ۸ نفر را ممنوع کرد جزئیات بیشتر🔽

سوئد برخلاف دیگر کشورهای اروپایی هیچگاه سیاست قرنطینه را در پیش نگرفت. این تصمیم دولت سوئد از ۲۴ نوامبر (۸ روز دیگر) و برای مدت یک ماه اجرا می‌شود. اعمال این محدودیت جدید پس از افزایش شدید شمار مبتلایان به کووید-۱۹ اتخاذ شده است.

از زمان شیوع جهانی ویروس کرونا تاکنون، برگزاری اجتماعات در سوئد بسته به شرایط به حداکثر ۵۰ تا ۳۰۰ نفر محدود بود. ماسک زدن در سوئد اجباری نیست.

استفان لوون، نخست وزیر سوئد روز دوشنبه با اعلام این خبر از شهروندان این کشور خواست تا دیگر به باشگاه‌ ورزشی و کتابخانه‌ نروند و شام و دورهمی و جشن را هم تعطیل کنند. براساس آخرین آمار اداره بهداشت سوئد که روز جمعه منتشر شد، در روزهای گذشته ۶ هزار مبتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور شناسایی و ۴۲ مورد مرگ ناشی از کووید-۱۹ ثبت شده است.

کارنامه ایمنی گله‌ای در سوئد؛ رشد اقتصادی کمتر از انتظار، همزمان با موج دوم کرونا از ماه مارس سال ۲۰۲۰ تا کنون، ۱۷۷هزار نفر در سوئد به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶ هزار و ۱۶۴ نفر جان خود را به علت ابتلای به کووید-۱۹ از دست داده‌اند. بیشتر قربانیان، ساکنان خانه‌های سالمندان بوده اند. headtopics.com

سوئد برخلاف بیشتر کشورهای جهان آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را به‌شکل روزانه منتشر نمی‌کند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آلمان مرزهای خود را با پنج کشوری که بیشترین آسیب را از کرونا دیده‌اند، می‌بنددبر اساس بیانیه وزارت بهداشت، این ممنوعیت تا ۱۷ فوریه برقرار خواهد بود و هدف از آن «محدود کردن شیوع گونۀ جدید ویروس کرونا و محافظت از جمعیت آلمان» است. واااااییییی ینی الان نمیتونم برم آلمان؟ایش باستری ژیخزهایزن

شیوع کرونا تعداد دانشجویان خارجی در آلمان را کمتر کرده است | DW | 29.01.2021تعداد دانشجویانی که در آلمان در سال ۲۰۲۰ تحصیلاتشان را آغاز کرده‌اند نسبت به سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است. این ریزش بیش از هرچیز به دلیل کاهش تعداد دانشجویان خارجی پس از شیوع کروناست. سهمیه خارجی را کم کنید و جا بدید به بچه های داخل. به جای دوره های کارآموزی، جوانان را بفرستید دانشگاه. اینقدر سخته؟

روحانی: برخی نمی‌خواستند شیوع کرونا در ایران را به مردم اطلاع دهند | DW | 20.02.2021رئیس جمهوری ایران در نخستین سالگرد ورود ویروس کرونا به ایران گفت آمار کرونا همیشه دقیق و به موقع به اطلاع مردم رسانده شده است. روحانی اتهامات مربوط به دیر اعلام شدن کرونا به خاطر انتخابات را دروغ دانست. سالگرد ورود ویروس عظما دوازده بهمن پنجاه و هفت است. دوستان توده ای و شورشی پنجاه و هفتی و خائن دویچه وله فارسی ، لطفن در تاریخ دست نبرید. با تشکرویژه؛ خال زن ننتون ناقلا🙃 تا ديروز روضه ميخوندن، الان يه مملكت مفت افتاده دستشون و حمايت اروپاي كثيف هم پشتشونه. معلومه كه هر چي دلشون بخواد ميگن. متن: «روحانی افزود برخی افراد قصد داشتند که شیوع کرونا در ایران را، به خاطر نزدیک بودن انتخابات، از مردم پنهان کنند» تیتر: «روحانی اتهامات مربوط به دیر اعلام شدن کرونا به خاطر انتخابات را دروغ دانست» قضاوت با مخاطب.

پایان ماه‌ها انکار؛ رئیس جمهوری تانزانیا سرانجام شیوع ویروس کرونا در این کشور را پذیرفتجان موگوفولی با برپایی مراسم «دعای همگانی» که در برخی از مواقع دو یا سه روز بطول می انجامد،‌ در چندین ماه گذشته، بارها ادعا کرده است که «دعاها مستجاب شده است و ویروس کرونا از این کشور رخت بربسته است.» زحمت کشید، حماقت تا کجا.

در پی شیوع نوع جدید بیماری کرونا؛ ایران پروازها به مقصد بریتانیا را متوقف کرددر پی انتشار اخباری درباره شیوع نوع جدید بیماری کرونا در بریتانیا و مشاهده این نوع جدید بیماری در اگر به مقصد حضرت چین بود ،سپاه آغا نمی‌گذاشت متوقف شود،

سوئد، کشوری که به اتخاذ سیاست‌های کم‌تر سخت‌گیرانه‌ کرونایی در اروپا مشهور است، برای نخستین بار اعلام کرد که مراسم عمومی با حضور بیش از ۸ نفر در این کشور ممنوع است.

این تصمیم دولت سوئد از ۲۴ نوامبر (۸ روز دیگر) و برای مدت یک ماه اجرا می‌شود.

اعمال این محدودیت جدید پس از افزایش شدید شمار مبتلایان به کووید-۱۹ اتخاذ شده است. از زمان شیوع جهانی ویروس کرونا تاکنون، برگزاری اجتماعات در سوئد بسته به شرایط به حداکثر ۵۰ تا ۳۰۰ نفر محدود بود. ماسک زدن در سوئد اجباری نیست.

استفان لوون، نخست وزیر سوئد روز دوشنبه با اعلام این خبر از شهروندان این کشور خواست تا دیگر به باشگاه‌ ورزشی و کتابخانه‌ نروند و شام و دورهمی و جشن را هم تعطیل کنند.

براساس آخرین آمار اداره بهداشت سوئد که روز جمعه منتشر شد، در روزهای گذشته ۶ هزار مبتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور شناسایی و ۴۲ مورد مرگ ناشی از کووید-۱۹ ثبت شده است.

کارنامه ایمنی گله‌ای در سوئد؛ رشد اقتصادی کمتر از انتظار، همزمان با موج دوم کرونا

از ماه مارس سال ۲۰۲۰ تا کنون، ۱۷۷هزار نفر در سوئد به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶ هزار و ۱۶۴ نفر جان خود را به علت ابتلای به کووید-۱۹ از دست داده‌اند. بیشتر قربانیان، ساکنان خانه‌های سالمندان بوده اند.

سوئد برخلاف بیشتر کشورهای جهان آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را به‌شکل روزانه منتشر نمی‌کند.

از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا، سوئد برخلاف بسیاری دیگر از کشورهای جهان و به‌ویژه کشورهای اروپایی سیاست تعطیلی و قرنطینه عمومی را در پیش نگرفت. باوجود تشویق دورکاری، رعایت فاصله اجتماعی و موازین بهداشتی، زندگی عادی از ماه مارس گذشته تا کنون در این کشور ده میلیون نفری ادامه دارد.

آمار بعدی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در سوئد احتمالا روز سه‌شنبه منتشر می‌شود.