شورای امنیت، مسئولیت یوناما در افغانستان را تمدید کرد

27/12/1400 12:28:00 ق.ظ

اعضای شورای امنیت سازمان ملل تصمیم گرفتند برای نخستین بار از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، ماموریت سیاسی این سازمان در افغانستان را تمدید نمایند بیشتر بخوانید🔽

اعضای شورای امنیت سازمان ملل تصمیم گرفتند برای نخستین بار از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، ماموریت سیاسی این سازمان در افغانستان را تمدید نمایند. شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه ماموریت سیاسی این نهاد (یوناما) را در افغانستان تمدید کرد.

هرچند در این قطعنامه نامی از طالبان برده نشده اما به هیات و نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان اجازه می‌دهد تا کار خود را با مشورت نزدیک و همکاری با همه بازیگران و ذینفعان سیاسی مرتبط با افغانستان از جمله در صورت لزوم با مقام‌های مربوطه پی بگیرد.

برخی از ناظران سیاسی این قطعنامه که بر اساس آن ماموریت یوناما را تا ۱۷ مارس ۲۰۲۳ تمدید کرده، نوعی به رسمیت شناختن طالبان از سوی سازمان ملل تفسیر کرده‌اند. این نخستین بار است که از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان سازمان ملل ماموریت یوناما را تمدید می‌کند. در این رای‌گیری ۱۴ کشور رای مثبت دادند و تنها روسیه تصمیم گرفت از رای ممتنع استفاده کند. واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل از شورای امنیت به دلیل عدم مشورت با کشور میزبان در خصوص حضور سازمان ملل در این کشور انتقاد کرد و ابراز امیدواری نمود که سازمان ملل بتواند به اهداف خود دست یابد و امنیت را برای افغانستان تضمین نماید. با این حال دیپلمات روسی تاکید کرد که این کشور نمی‌خواهد در صورتی که یوناما نتواند به اهداف خود دست یابد، مسئولیتی در این ناکامی داشته باشد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

همکاری با عمارت_اسلامی_افغانستان بدون هیچ مانعی باید ادامه یابد، سازمان_ملل حقوق_بشر شواری_امنیت باید به فرهنگ و تمدن متافیزیک خاورمیانه با عینک جدید نگاه کند. برادران_اسلامی امتاسلامی . در ضمن ما معتقدیم یازده_سپتامبر سناریوی پنتاگون بود، این پنبه را از گوشتان درآورید.

سازمان ملل: جنگ در اوکراین نباید باعث «فراموشی» بحران افغانستان شوداز زمان روی کار آمدن طالبان در ماه اوت سال گذشته میلادی، افغانستان در یک بحران مالی عمیق فرو رفته است و این بحران، وضعیت انسانی حاکم بر کشور را آنهم پس از سال‌ها جنگ و خشکسالی وخیم کرده است. چه چیزی در ایران ایراد داره ؟؟ بله درسته؛؛ قوانین مربوط به اینکه اگر پدری دخترشو بکُشه قصاص نمیشه و دست همه پدرهای (((روانی))) رو باز گذاشته تا براحتی قتل کنن و دخترشونو بکُشن !! 😬😬🔥😬😬🔥🔥🔥🔥🔥 باشه

بازتاب نقض گسترده حقوق بشر در ایران در نشست تازه سازمان مللجاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، روز پنج‌شنبه ۲۶ اسفند خواستار پاسخگویی مقام‌های جمهوری اسلامی به جامعه جهانی در قبال نقض گسترده حقوق بشر در... پس چرا عربستان نه در حکومت دینی، فقط «بنده» و برده وجود دارد. سازمان ملل تلاش می‌کند به عوام بباوراند که احکام توحش دین، با حقوق انسانی هیچ تضادی ندارد. گوه خوردن با کارمندان کونی رادیو فردا 🍆🍆🍆

فراخوان 6 کشور برای برگزاری نشست شورای امنیت در مورد «جنایت جنگی» روسیه در اوکراینآمریکا و شش کشور اروپایی خواستار برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد «جنایت جنگی» روسیه در اوکراین شدند. - خبرگزاری آناتولی

مدفون شدن دست‌کم ۱۵ خانه در خاک در پی ریزش دامنه کوه در پروپس از این حادثه ساکنان تلاش کردند تا با تخریب دیوارهای چندین خانه، افراد گرفتار شده را نجات دهند.

سازمان ملل: فاجعه یمن نباید تحت‌الشعاع جنگ در اوکراین قرار بگیردسازمان ملل روز چهارشنبه ۲۵ اسفند هشدار داد که یمن در آستانه فاجعه است و نباید تحت‌الشعاع جنگ در اوکراین قرار بگیرد. خاک بر سر بایدن سازمان ملل فعلان توی کون اوکراینه چون چشم آبی هستن تمامش پروژه های امریکاست بخاطر جمع آوری پول.

درخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیتدرخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیت هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست شورای امنیت برای بررسی حمله موشکی ایران به یک مرکز صهیونیستی در اربیل شد.