شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا در مکزیک

22/10/1399 08:57:00 ق.ظ

11.01.2021 بوگوتا/خبرگزاری آناتولی گلوریا مولینا گامبوا، مسئول اداره بهداشت ایالت تامائولیپاس مکزیک اعلام کرد: در مسافری که در تاریخ 29 دسامبر سال 2020 از خارج آمده‌بود، نوع جهش یافته ویروس کووید-19 که سرعت انتقال بیشتری دارد شناسایی شد.

وی اذعان داشت: این مسافر، مردی 56 ساله است که تحت درمان و مراقبت‌های بهداشتی قرار گرفته‌است. تا کنون در مکزیک یک میلیون و 524 هزار و 36 نفر به ویروس کرونا مبتلا و 133 هزار و 204 تن جان باخته‌اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

شناسایی نخستین مورد انتقال ویروس آنفولانزای مرغی به انسان در روسیه | DW | 20.02.2021در روسیه نخستین مورد انتقال ویروس آنفولانزای مرغی به انسان شناسایی شد. طبق گفته مقامات روس، ویروس آنفولانزای مرغی از نوع H5N8 برای اولین بار در یک مرغداری در جنوب این کشور به انسان منتقل شده است.

شناسایی نخستین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در مشهد- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم | Tasnimاولین مورد ابتلا به کرونای_انگلیسی در مشهد معاون علوم پزشکی مشهد: نخستین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در مشهد که فردی ۷۰ ساله است در حال حاضر تحت مراقبت و بستری است تمامی افراد در تماس با این بیمار در حال انجام آزمایش هستند کرونای انگلیسی چجوریه تستش فرق داره؟از کجا میفهمن انگلیسیه؟

نتیجه نخستین «نه» گفتن بایدن در مورد ایران؛ افزایش قیمت نفت و گرانی ۵۰۰ تومانی دلارامتناع آمریکا از لغو تحریم‌های ایران با هدف آغاز مذاکرات دو جانبه موجب شد تا قیمت جهانی نفت به بالاترین حد در یکسال گذشته برسد و در بازار آزاد تهران نیز هر دلار آمریکا در اوج ۲۷ روز گذشته خود معامله شود. از اول هم معلوم بًود بايدن به سادگي امتياز نميده بهتر، هم سود اقتصادی داره نه گفتنش ، هم سود روانی و امنیتی ، هم ظریف و روحانی پوکیدن ! امیدوارم تا یکسال اینده روی این نه بمونه ! چون حالا حالا ها باهاش کار داریم کلمه کوچک دو حرفی No که بایدن گفت از وقتی اختراع شده تا الان اینقدر معنی نداشته خیلی حرفش بزرگ بود امیدواریم عملکردش هم همینطور باشه

اخترشناسان برای نخستین بار یک کهکشان در حال زوال را مشاهده کردندنور این کهکشان پس از ۹ میلیارد سال به کره زمین رسیده است. این امر به این معنا است که آنچه دانشمندان اکنون از وضعیت کهکشان در حال زوال مشاهده می‌کنند مربوط به زمانی است که تنها چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون سال از پیدایش جهان هستی گذشته بود.

برای نخستین بار در جهان؛ پیوند همزمان دست ها و شانه‌ها در لیون فرانسهمرد ایسلندی که این پیوند‌ها را دریافت کرده است ۴۸ سال سن دارد و در ۲۶ سالگی و پس از برق‌گرفتگی در یک خط انتقال برق فشار قوی دستانش از بازو قطع شد.