شمار کشته‌شدگان اعتراضات اخیر به شش نفر رسید – DW – ۱۴۰۱/۶/۳۰

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شش کشته در شهرهای مختلف کردستان، ده‌ها بازداشتی، قطعی و اختلال در اینترنت بسیاری از شهرها و همچنان ادامه اعتراضات در شهرها و دانشگاه‌های ایران به دنبال مرگ مشکوک مهسا_امینی.

https://www.dw.com/fa-ir/%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%B4%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%B4-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF/a-63191565منابع خبری کردستان نام شش نفر را که در اعتراضات به مرگ مشکوک مهسا امینی کشته شده‌اند، اعلام کردند. در میان کشته‌شدگان یک نوجوان ۱۶ ساله نیز هست.

فواد قدیمی و محسن محمدی در دیواندره، رضا لطفی در دهگلان، فریدون محمودی در سقز و فرجاد درویشی درارومیه کشته شدند. دانشگاه‌های علم و صنعت تهران، شهید بهشتی، علوم پزشکی تبریز، علم و فرهنگ، دانشگاه یزد، خوارزمی کرج، دانشگاه تهران، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران و دانشگاه صنعتی شریف از جمله دانشگاه‌هایی هستند که در آنها اعتراضات و تجمعات صورت گرفته است. این در حالی است که هنوز سال تحصیلی در ایران آغاز نشده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همین یه ماه پیش پلیس آلمان زد یه جوون سیاهو کشت

گور پدر مهسا! چرا تا دیروز کسی نمی دانست مهیا خر کیه!؟ ولی بعد از مرگش همه دارن ازش بت درست می کنند.

مرگ مشکوک؟؟؟؟ کدوم پوفی.زی این متن رو نوشته؟ بیش.ف های بی وطن. قیام_برای_آزادی_ایران

مرگ مشکوک چیه دیگه؟؟ تا دیروزم که مینوشتید کشته شدن مشکوک!!

یکم هم درمورد کشته های اعتراضات آلمان و ایتالیا برای برق و گاز بذار برخورد پلیس رو ببینیم:)

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار قربانیان درگیری در مرز قرقیزستان و تاجیکستان به 59 نفر رسیدشمار شهروندان قرقیزستان که در درگیری میان مرزبانان این کشور و تاجیکستان کشته شدند، به 59 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مهسا امینی؛ گسترش اعتراضات به شهرهای بزرگ، تشدید سرکوب پلیس – DW – ۱۴۰۱/۶/۲۸در سومین روز اعتراضات به مرگ مهسا_امینی، تظاهرات به شهرهای بزرگ ایران کشیده شد. گزارش ها حاکی از حضور شدید نیروهای ضدشورش در بلوار کشاورز و اطراف خیابان 'حجاب' است. در دیواندره ۴ نفر طی تیراندازی ماموران کشته شدند. مهسا_امینی سال 1357 شمسی که با خدعه خمینی و شورش مردم سلطنت شاه سرنگون شد ، به همه گفته بودم ایرانی لباس عربی را نمی پذیرد . آخوند ایرانی که به حکومت رسیدند بجای سخنان خداوند و ترجمه قرآن ، از کتابهای آخوندهای قدیم سخن می گفتند و خرافات جعل ، حدیت و روایات به مردم تحمیل کردند .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اعتراضات کردستان؛ بازداشت دو فعال مدنی در مریوانطبق اطلاع ایران‌وایر ، ربوار کامرانی پور و امجد ساعدی‌ دو فعال مدنی شهر مریوان بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند. مهسا_امینی اعتراضات_سراسری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراضات کردستان؛ بسیاری از مجروحان سقز بینایی خود را از دست داده‌اندشامگاه سه‌شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ دستکم ۱۴ نفر از معترضان شهر سقز عموما از ناحیه چشم هدف شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای و پلاستیکی نیروهای یگان ویژه قرار گرفته‌اند. تعداد زیادی از آن‌ها بینایی هر دو یا یک چشم خود را از دست داده‌اند. مهسا_امینی اعتراضات_سراسری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فرار مغزها؛ ۱۱ هزار ایرانی سال گذشته به کانادا مهاجرت کردند – DW – ۱۴۰۱/۶/۳۰در سال گذشته ۱۱ هزار نفر از ایران به کانادا مهاجرت کردند. بنا به گفته مسئولان یکی از عوامل اصلی مهاجرت ایرانیان فساد اداری گسترده است. اوضاع اقتصادی در ایران شرایطی را ایجاد کرده است که نخبگان راهی جز مهاجرت ندارند. اونا خواستن تو زندگیشون پیشرفت کنن دویچه ووله چرا خودشو پاره میکنه؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »