شمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۶ نفر رسید؛ مدارس تهران تعطیل شد

26/02/2020 01:16:00 ق.ظ

شمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۶ نفر رسید؛ مدارس تهران تعطیل شد

ویروس کرونا, سلامت

شمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۶ نفر رسید؛ مدارس تهران تعطیل شد

در حالی که طبق آخرین آمارها شمار قربانیان ایران ی ویروس کرونا به ۱۶ تن رسیده است، وزارت آموزش و پرورش ایران تمامی مدارس و مراکز آموزشی استان تهران را تا آخر این هفته تعطیل اعلام کرده است.

ویروس کرونا و مقامات ایرانی؛ ربیعی: کرونا ندارمسخنگوی دولت اضافه کرده است که تا مشخص شدن نتیجه آزمایش از شرکت در جلسات خودداری خواهد کرد.این توییت صادقی در حالی مطرح شده است که پیش‌تر ایرج حریرچی هم از مثبت بودن تست کرونای خود خبر داده بود.ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران روز سه‌شنبه ۶ اسفند با انتشار ویدیویی از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد.

معاون کل وزیر بهداشت ایران در ادامه این ویدیو می‌گوید: «این ویروس، ویروس دموکراتی است و به فقیر و غنی رحم نمی‌کند. مواظب خود باشید. من هم سعی می‌کنم بر این ویروس پیروز شوم و دوباره به عرصه خدمت بازگردم.»به گزارش رسانه‌های داخل ایران، کلیه اعضای دفتر شبیری زنجانی، خود او و بستگان آنها تحت قرنطینه قرار گرفتند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اين امار احمقانه و دروغ رو از كجا مياري اخه ؟؟؟؟يورو نيوز احمق

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به بیش از 2500 نفر رسید

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران به 12 نفر رسیدسخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران در پی جلسه غیرعلنی مجلس درباره ویروس کرونا اعلام کرد طبق گزارش وزیر بهداشت کرونا تا کنون در کشور 12 قربانی گرفته است. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در جهان؛ شمار قربانیان در ایتالیا به ۴ نفر رسیدمقامات پیونگ یانگ نیز اعلام کردند حدود ۳۸۰ تبعۀ خارجی را در این کشور قرنطینه کرده‌اند. کرۀ شمالی می‌گوید برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به این کشور حدود ۳۸۰ نفر از کسانی که به تازگی از خارج وارد کرۀ شمالی شده‌اند، قرنطینه کرده‌اند. این بی کفایتان لیاقت توزیع ماسک را هم بین مردم ندارند؛ اگر واقعا می خواهند به مردم ماسک برسانند در همان ایستگاههایی که در راهپیمایی ها کیک و ساندیس توزیع می شود می توانند این کار را بکنند! و دیگر لازم نیست تقصیر را به گردن عده ای دزد بیاندازند که دستشان با خودشان تو یک کاسه هست. منظورشون از ۴۷ نفر ، همون ۴۷۰۰ نفره. آقا یکی بره ببینه مسئولین کدوم گوری قایم شدن

شمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۴ نفر افزایش یافت | DW | 25.02.2020طبق آخرین ارقام اعلام‌شده شمار کسانی که در ایران جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند، به ۱۴ مورد افزایش یافته است. همچنین امارات متحده عربی دست به محدود کردن پروازهای خود به ایران کرده است. تجربه میگه هر آماری از ج‌ا را باید ضربدر ۱۰۰ بکنی‌ تا امار واقعی‌ دستت بیاد، از بس که شفاف عمل میکنند کرونا_ویروس كرونا من میمیرم ، تو میمیری ، همه مون میمیریم بالای ۵۰۰ نفر تو قم فوت شدن 😒🙁😏

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران به 15 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در ایران به 15 نفر رسید

افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران

Aa طبق آخرین آمار ارائه شده توسط مقامات دولت ایران شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به ۱۶ نفر رسیده است.طی 24 ساعت گذشته 150 تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در چین جان باخته و بدین ترتیب شمار قربانیان آن در این کشور به 2594 نفر رسید.سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران در پی جلسه غیرعلنی مجلس درباره ویروس کرونا اعلام کرد طبق گزارش وزیر بهداشت کرونا تا کنون در کشور 12 قربانی گرفته است.Aa در ایتالیا در ۴۸ ساعت گذشته تعداد مبتلایان به کرونا افزایش چشمگیری یافت و به ۱۵۷ نفر رسید.

همزمان، وزارت آموزش و پرورش ایران عصر روز سه‌شنبه تمامی مدارس و مراکز آموزشی استان تهران را تا آخر این هفته تعطیل اعلام کرده است. بنابر اعلام روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، تصمیم تعطیلی اخیر بنا بر مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاد شده است.02. مقامات این وزارتخانه تاکید کرده‌اند که از روز شنبه ۱۰ اسفند روال عادی بازخواهد گشت و مدارس و مراکز آموزشی دائر خواهند بود.2020 تهران/ خبرگزاری آناتولی اسدالله عباسی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران درباره جزئیات جلسه غیرعلنی امروز مجلس با حضور وزیر بهداشت گفت: تقریبا 47 مورد در سراسر کشور مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شده‌اند که متاسفانه منجر به فوت 12 نفر شده است. ویروس کرونا و مقامات ایرانی؛ ربیعی: کرونا ندارم علی ربیعی، سخنگوی دولت، با رد شایعات پیرامون ابتلای خود به ویروس کرونا گفت با وجود نداشتن علائم اولیه تست کرونا داده است که نتیجه آن تا دو روز دیگر مشخص خواهد شد. تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا به 77 هزار و 150 نفر و تعداد افرادی که پس از درمان مرخص شده اند نیز 24 هزار و 734 اعلام شد. آقای ربیعی روز گذشته اقدام به برگزاری یک کنفرانس خبری مشترک با ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، کرده بود. در استان‌های شمالی ایتالیا همچون لمباردی و ونتو مدارس و دانشگاه‌ها حداقل برای یک هفته تعطیل شده است.

امروز مقامات وزارت بهداشت ایران اعلام کردند آقای حریرچی خود به کرونا مبتلا شده است. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در 31 دسامبر، اعلام کرد که 27 نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این"بیماری مرموز" مبتلا شده و این بازار بسته شده است. سخنگوی دولت اضافه کرده است که تا مشخص شدن نتیجه آزمایش از شرکت در جلسات خودداری خواهد کرد. در همین حال محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حساب توییتری خود اعلام کرد به ویروس کرونا مبتلا شده است. دولت چین برای پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در 13 شهر را موقتا متوقف کرد. آقای صادقی با اشاره به اینکه پاسخ تست او مثبت اعلام شده است، اعلام کرد امیدی به ادامه زندگی در این دنیا ندارد. این نماینده مجلس شورای اسلامی، در ادامه توییت خود از ابراهیم رئيسی، رئيس قوه قضائيه خواسته است به زندانیان سیاسی و امنیتی مرخصی بدهد تا در کنار خانواده‌های خود آنچه او «یک اپیدمی خوانده» را سپری کنند. وزارت دارایی چین پیشتر 144 میلیون دلار را برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است. بر اساس آمارهای رسمی چین دست‌کم ۴۰۹ مورد جدید از ابتلا به این ویروس نیز در این کشور ثبت شده است؛ به این ترتیب شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در چین به ۷۷۱۵۰ نفر رسید.

این توییت صادقی در حالی مطرح شده است که پیش‌تر ایرج حریرچی هم از مثبت بودن تست کرونای خود خبر داده بود. معاون کل وزارت بهداشت ایران کرونایی شد جواب تست کرونای معاون کل وزارت بهداشت ایران هم مثبت اعلام شد. در حالی که اولین علائم ویروس کرونا به صورت تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود. ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران روز سه‌شنبه ۶ اسفند با انتشار ویدیویی از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد. آقای حریرچی که روز دوشنبه در کنار علی ربیعی سخنگوی دولت در یک نشست خبری حضور داشته است، حالا از آلودگی خود به این ویروس خبر داده است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند. او در بخشی از ویدیوی منتشر شده از خود خود می‌گوید: «من هم کرونایی شدم؛ از دیروز تب داشتم و تست اولی من آخر شب مثبت بود و از دیشب خود را در محلی ایزوله کردم. با افزوده‌ شدن ۱۶۱ نفر دیگر به بیماران در صبح دوشنبه، شمار کل بیماران «کووید-۱۹» در کرۀ جنوبی به ۷۶۳ نفر رسید.

امروز به من گفتند که تست نهایی هم مثبت است و در حال شروع درمان هستم..» ابتلای آقای حریرچی به ویروس کرونا در حالی صورت گرفته که او روز گذشته در یک نشست خبری به همراه علی ربیعی و جمعی از خبرنگاران حضور داشت و از تمهیدات دولت برای مبارزه با این ویروس کشنده سخن گفت. معاون کل وزیر بهداشت ایران در ادامه این ویدیو می‌گوید: «این ویروس، ویروس دموکراتی است و به فقیر و غنی رحم نمی‌کند. مواظب خود باشید. من هم سعی می‌کنم بر این ویروس پیروز شوم و دوباره به عرصه خدمت بازگردم. پیونگ‌یانگ اشاره‌ای به هویت این افراد نکرده اما رسانه‌های کرۀ جنوبی مدعی هستند که اکثر قرنطینه‌شدگان دیپلمات‌هایی هستند که در پیونگ‌یانگ مستقر هستند و یا تاجرانی که از خارج برای امور اقتصادی و تجاری خود به کرۀ شمالی سفر کرده‌اند.

» قرنطینه شبیری زنجانی آیت‌الله شبیری زنجانی مرجع تقلید شیعیان، روز سه‌شنبه به دلیل احتمال ابتلا به کرونا تحت قرنطینه قرار گرفت. این اتفاق پس از آن روی داد که مجتبی فاضلی، مسئول اجرایی و مالی دفتر این مرجع تقلید به علت ابتلا به کرونا جان باخت. به گزارش رسانه‌های داخل ایران، کلیه اعضای دفتر شبیری زنجانی، خود او و بستگان آنها تحت قرنطینه قرار گرفتند. تغییر مسیر پرواز تهران - استانبول شرکت هواپیمایی ترکیش اعلام کرد پرواز تهران به استانبول این شرکت که از ایران به سمت ترکیه در حال پرواز بود، به دلیل نگرانی از حضور مسافران آلوده به ویروس کرونا به سمت آنکارا تغییر مسیر داده است. مسافران این هواپیما بلافاصله پس از فرود در فرودگاه آنکارا، با آمبولانس به بیمارستان منتقل شده‌اند.

به گزارش رسانه‌های محلی، مسافران این پرواز بعد از نشستن با همراهی کارکنان با پوشش‌های ویژه و بهداشتی به سمت آمبولانس هدایت شده‌اند. این مسافران، شهروندان ترکیه‌ای بودند که از سوی شرکت هواپیمایی ترکیش به کشور خود بازگردانده شدند. گفته می‌شود این مسافران برای مدت ۱۴ روز راهی قرنطینه می‌شوند. افزایش تعداد کشته‌های کرونا در ایران با افزوده شدن سه نفر جدید، تعداد جان‌باختگان در اثر ویروس کرونا در ایران به ۱۶ نفر رسید. رئيس روابط عمومی وزارت بهداشت ایران از ابتلای ۹۵ نفر به ویروس کرونا در کشور خبر داد.

کیانوش جهانپور روز سه‌شنبه ۶ اسفند به خبرگزاری ایسنا گفته است از این تعداد ۱۶ نفر از استان قم، ۹ نفر استان تهران، یک نفر استان فارس، ۲ نفر استان مازندران، ۲نفر استان گیلان، یک نفر نیشابور، دو نفر استان البرز و یک نفر جزیره قشم هستند. او همچنین تاکید کرده این افراد یا به قم سفر داشتند یا با کسانی که به این استان سفر کرده‌اند، تماس داشتند. خبرگزاری ایسنا به نقل از رئيس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه ساوه گزارش داده، دو خانم ۸۲ و ۸۷ ساله که در روزهای اخیر در این شهرستان فوت کرده‌اند به ویروس کرونا مبتلا بوده‌اند. این دو جان‌باخته هر دو با مشکلات حاد تنفسی، قلبی و کلیوی رو به رو بوده‌اند. عباس نیک روش رئيس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه ساوه می‌گوید دلیل تاخیر در اعلام این موضوع، زمان‌بر بودن نتیجه آزمایش‌های کرونا اعلام بوده است.

فرزند یکی از درگذشتگان اخیرا به قم سفر کرده است و احتمالا ویروس از این طریق به او منتقل شده است. بر این اساس تعداد کسانی که در اثر کرونا در ایران جان خود را از دست داده‌اند به ۱۵ نفر رسیده است. لغو جلسات مجلس خبرگان مجلس خبرگان ایران روز سه‌شنبه ۶ اسفند، در بیانیه‌ای اعلام کرد تا اطلاع ثانوی جلسات این مجلس برگزار نمی‌شود. در بخشی از این بیانیه که هیئت رئيسه مجلس خبرگان صادر کرده، آمده است: « بنا بر تصمیم هیئت رئیسه در راستای عمل به توصیه های پیشگیرانه، هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان که قرار بود در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند ۹۸ برگزار شود به زمان دیگری موکول گردید.» محدودیت پروازهای امارات به ایران فرودگاه بین المللی دبی صبح سه‌شنبه ۲۵ فوریه با انتشار بیانیه‌ای از اعمال محدودیت بر پروازهای شرکت هواپیمایی امارات به مقصد ایران و از مقصد ایران خبر داد.

به گزارش آسوشیتدپرس پروازهای هواپیمایی امارات از کلیه شهرهای ایران به استثنای تهران تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است. مسافران پروازهای مستقیم تهران نیز بلافاصله در بدو ورود به فرودگاه دبی معاینه خواهند شد. این اتفاق بعد از آن رخ می‌دهد که بحرین اعلام کرد به مدت ۴۸ ساعت تمام پروازها از و به دبی و شارجه را لغو می‌کند. روز گذشته دوشنبه ۲۵ ژانویه بحرین اعلام کرد یک مسافر آلوده به ویروس کرونا از دبی وارد این جزیره شده است. دو هواپیمایی امارات و اتحاد، از جمله محدود شرکت‌هایی هستند که هنوز به و از چین پرواز می‌کنند.

البته مقام‌های این دو شرکت اماراتی مدعی هستند، غربالگری و کنترل‌های لازم را در خصوص آلوده بودن یا نبودن مسافران خود را با دقت در دستور کار قرار می‌دهند. روز گذشته هواپیمایی عمان هم اعلام کرد تا اطلاع ثانوی پروازهای خود را از مبدا و به مقصد تهران تعلیق می‌کند. در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی دو کشور قطر و امارات، تنها کمپانی‌هایی هستند که همچنان در فرودگاه‌های ایران فرود می‌آیند. این در حالیست که بر اساس آخرین اخبار رسمی در ایران، تاکنون ۱۴ نفر از میان ۶۱ فردی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، جان خود را از دست داده‌اند. روحانی: از کرونا عبور می‌کنیم روز سه‌شنبه همچنین حسن روحانی، رئيس جمهوری ایران در مراسم افتتاح قطعه یک آزادراه تهران - شمال به گسترش ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: «این ویروس جدید تا کنون ۴۰ کشور را در دنیا مبتلا کرده و همه کشورها را هم مبتلا می‌کند.

این ویروس مسافر بی‌دعوت و نامیمون برای خودش سفر می‌کند و به همه جا می‌رود.» رئيس جمهوری ایران همچنین افزود: «ما نباید از این مشکل بترسیم و باید از آن عبور کنیم. این ویروس از آنفولانزای نوع B سخت‌تر نیست ما از آن عبور کردیم و از کرونا هم عبور می‌کنیم.خدای ناکرده کسی نباید از این حوادث سوءاستفاده کند و جیب‌ بدوزیم برای روزی که مردم در سختی هستند.» وی اضافه کرد: «آن جیب‌هایی که برای غم مردم و برای سختی مردم دوخته می‌شود بسیار خطرناک است و برای زندگی دنیا و آخرتشان جز خسارت هیچ‌ به همراه ندارد.

در حالی که مردم برای یک قرص، یا شوینده و ماسک گرفتار هستند، ما بخواهیم از شرایط سواستفاده کنیم، بسیار خطرناک است.» از سوی دیگر میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دوشنبه شب از پیشنهاد مجلس برای تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان تعطیلات نوروزی خبر داد. آقای میرزاده گفته است این پیشنهاد از سوی نمایندگان به معاونین وزارت بهداشت مطرح شده است و قرار است در دولت مورد بررسی قرار گیرد. .