ویروس کرونا, سلامت, ایران

ویروس کرونا, سلامت

شمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۶ نفر رسید؛ مدارس تهران تعطیل شد

شمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۶ نفر رسید؛ مدارس تهران تعطیل شد

26/02/2020 01:16:00 ق.ظ

شمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۶ نفر رسید؛ مدارس تهران تعطیل شد

در حالی که طبق آخرین آمارها شمار قربانیان ایران ی ویروس کرونا به ۱۶ تن رسیده است، وزارت آموزش و پرورش ایران تمامی مدارس و مراکز آموزشی استان تهران را تا آخر این هفته تعطیل اعلام کرده است.

طبق آخرین آمار ارائه شده توسط مقامات دولت ایران شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به ۱۶ نفر رسیده است. همزمان، وزارت آموزش و پرورش ایران عصر روز سه‌شنبه تمامی مدارس و مراکز آموزشی استان تهران را تا آخر این هفته تعطیل اعلام کرده است.بنابر اعلام روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، تصمیم تعطیلی اخیر بنا بر مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاد شده است. مقامات این وزارتخانه تاکید کرده‌اند که از روز شنبه ۱۰ اسفند روال عادی بازخواهد گشت و مدارس و مراکز آموزشی دائر خواهند بود.

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم

ویروس کرونا و مقامات ایرانی؛ ربیعی: کرونا ندارمعلی ربیعی، سخنگوی دولت، با رد شایعات پیرامون ابتلای خود به ویروس کرونا گفت با وجود نداشتن علائم اولیه تست کرونا داده است که نتیجه آن تا دو روز دیگر مشخص خواهد شد.آقای ربیعی روز گذشته اقدام به برگزاری یک کنفرانس خبری مشترک با ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، کرده بود. امروز مقامات وزارت بهداشت ایران اعلام کردند آقای حریرچی خود به کرونا مبتلا شده است.

سخنگوی دولت اضافه کرده است که تا مشخص شدن نتیجه آزمایش از شرکت در جلسات خودداری خواهد کرد.در همین حال محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حساب توییتری خود اعلام کرد به ویروس کرونا مبتلا شده است. آقای صادقی با اشاره به اینکه پاسخ تست او مثبت اعلام شده است، اعلام کرد امیدی به ادامه زندگی در این دنیا ندارد. headtopics.com

این نماینده مجلس شورای اسلامی، در ادامه توییت خود از ابراهیم رئيسی، رئيس قوه قضائيه خواسته است به زندانیان سیاسی و امنیتی مرخصی بدهد تا در کنار خانواده‌های خود آنچه او «یک اپیدمی خوانده» را سپری کنند.این توییت صادقی در حالی مطرح شده است که پیش‌تر ایرج حریرچی هم از مثبت بودن تست کرونای خود خبر داده بود.

معاون کل وزارت بهداشت ایران کرونایی شدجواب تست کرونای معاون کل وزارت بهداشت ایران هم مثبت اعلام شد.ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران روز سه‌شنبه ۶ اسفند با انتشار ویدیویی از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد.آقای حریرچی که روز دوشنبه در کنار علی ربیعی سخنگوی دولت در یک نشست خبری حضور داشته است، حالا از آلودگی خود به این ویروس خبر داده است. او در بخشی از ویدیوی منتشر شده از خود خود می‌گوید: «من هم کرونایی شدم؛ از دیروز تب داشتم و تست اولی من آخر شب مثبت بود و از دیشب خود را در محلی ایزوله کردم. امروز به من گفتند که تست نهایی هم مثبت است و در حال شروع درمان هستم.»

ابتلای آقای حریرچی به ویروس کرونا در حالی صورت گرفته که او روز گذشته در یک نشست خبری به همراه علی ربیعی و جمعی از خبرنگاران حضور داشت و از تمهیدات دولت برای مبارزه با این ویروس کشنده سخن گفت.معاون کل وزیر بهداشت ایران در ادامه این ویدیو می‌گوید: «این ویروس، ویروس دموکراتی است و به فقیر و غنی رحم نمی‌کند. مواظب خود باشید. من هم سعی می‌کنم بر این ویروس پیروز شوم و دوباره به عرصه خدمت بازگردم.»

قرنطینه شبیری زنجانیآیت‌الله شبیری زنجانی مرجع تقلید شیعیان، روز سه‌شنبه به دلیل احتمال ابتلا به کرونا تحت قرنطینه قرار گرفت. این اتفاق پس از آن روی داد که مجتبی فاضلی، مسئول اجرایی و مالی دفتر این مرجع تقلید به علت ابتلا به کرونا جان باخت.به گزارش رسانه‌های داخل ایران، کلیه اعضای دفتر شبیری زنجانی، خود او و بستگان آنها تحت قرنطینه قرار گرفتند. headtopics.com

روحانی می گوید در هشت سال گذشته «بخشی از واقعیت» را به مردم نگفته است گسترش حریق‌های موسمی در جنوب اروپا؛ شمار قربانیان آتش‌سوزی در ترکیه به ۸ تن رسید «کشتار در سپین بولدک»؛ نگرانی اتحادیه اروپا، آمریکا و بریتانیا از تهدیدات روزافزون طالبان

تغییر مسیر پرواز تهران - استانبولشرکت هواپیمایی ترکیش اعلام کرد پرواز تهران به استانبول این شرکت که از ایران به سمت ترکیه در حال پرواز بود، به دلیل نگرانی از حضور مسافران آلوده به ویروس کرونا به سمت آنکارا تغییر مسیر داده است.مسافران این هواپیما بلافاصله پس از فرود در فرودگاه آنکارا، با آمبولانس به بیمارستان منتقل شده‌اند. به گزارش رسانه‌های محلی، مسافران این پرواز بعد از نشستن با همراهی کارکنان با پوشش‌های ویژه و بهداشتی به سمت آمبولانس هدایت شده‌اند.

این مسافران، شهروندان ترکیه‌ای بودند که از سوی شرکت هواپیمایی ترکیش به کشور خود بازگردانده شدند.گفته می‌شود این مسافران برای مدت ۱۴ روز راهی قرنطینه می‌شوند.افزایش تعداد کشته‌های کرونا در ایرانبا افزوده شدن سه نفر جدید، تعداد جان‌باختگان در اثر ویروس کرونا در ایران به ۱۶ نفر رسید.

رئيس روابط عمومی وزارت بهداشت ایران از ابتلای ۹۵ نفر به ویروس کرونا در کشور خبر داد. کیانوش جهانپور روز سه‌شنبه ۶ اسفند به خبرگزاری ایسنا گفته است از این تعداد ۱۶ نفر از استان قم، ۹ نفر استان تهران، یک نفر استان فارس، ۲ نفر استان مازندران، ۲نفر استان گیلان، یک نفر نیشابور، دو نفر استان البرز و یک نفر جزیره قشم هستند.

او همچنین تاکید کرده این افراد یا به قم سفر داشتند یا با کسانی که به این استان سفر کرده‌اند، تماس داشتند.خبرگزاری ایسنا به نقل از رئيس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه ساوه گزارش داده، دو خانم ۸۲ و ۸۷ ساله که در روزهای اخیر در این شهرستان فوت کرده‌اند به ویروس کرونا مبتلا بوده‌اند. headtopics.com

این دو جان‌باخته هر دو با مشکلات حاد تنفسی، قلبی و کلیوی رو به رو بوده‌اند. عباس نیک روش رئيس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه ساوه می‌گوید دلیل تاخیر در اعلام این موضوع، زمان‌بر بودن نتیجه آزمایش‌های کرونا اعلام بوده است.فرزند یکی از درگذشتگان اخیرا به قم سفر کرده است و احتمالا ویروس از این طریق به او منتقل شده است.

بر این اساس تعداد کسانی که در اثر کرونا در ایران جان خود را از دست داده‌اند به ۱۵ نفر رسیده است.لغو جلسات مجلس خبرگانمجلس خبرگان ایران روز سه‌شنبه ۶ اسفند، در بیانیه‌ای اعلام کرد تا اطلاع ثانوی جلسات این مجلس برگزار نمی‌شود.در بخشی از این بیانیه که هیئت رئيسه مجلس خبرگان صادر کرده، آمده است: « بنا بر تصمیم هیئت رئیسه در راستای عمل به توصیه های پیشگیرانه، هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان که قرار بود در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند ۹۸ برگزار شود به زمان دیگری موکول گردید.»

بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی دو هفته ای کشور تظاهرات اعتراضی در واکنش به حمله مرگبار به اعضای یک خانواده کرد در ترکیه برگزار شد چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

محدودیت پروازهای امارات به ایرانفرودگاه بین المللی دبی صبح سه‌شنبه ۲۵ فوریه با انتشار بیانیه‌ای از اعمال محدودیت بر پروازهای شرکت هواپیمایی امارات به مقصد ایران و از مقصد ایران خبر داد. به گزارش آسوشیتدپرس پروازهای هواپیمایی امارات از کلیه شهرهای ایران به استثنای تهران تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است. مسافران پروازهای مستقیم تهران نیز بلافاصله در بدو ورود به فرودگاه دبی معاینه خواهند شد.

این اتفاق بعد از آن رخ می‌دهد که بحرین اعلام کرد به مدت ۴۸ ساعت تمام پروازها از و به دبی و شارجه را لغو می‌کند. روز گذشته دوشنبه ۲۵ ژانویه بحرین اعلام کرد یک مسافر آلوده به ویروس کرونا از دبی وارد این جزیره شده است.دو هواپیمایی امارات و اتحاد، از جمله محدود شرکت‌هایی هستند که هنوز به و از چین پرواز می‌کنند. البته مقام‌های این دو شرکت اماراتی مدعی هستند، غربالگری و کنترل‌های لازم را در خصوص آلوده بودن یا نبودن مسافران خود را با دقت در دستور کار قرار می‌دهند.

روز گذشته هواپیمایی عمان هم اعلام کرد تا اطلاع ثانوی پروازهای خود را از مبدا و به مقصد تهران تعلیق می‌کند. در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی دو کشور قطر و امارات، تنها کمپانی‌هایی هستند که همچنان در فرودگاه‌های ایران فرود می‌آیند.این در حالیست که بر اساس آخرین اخبار رسمی در ایران، تاکنون ۱۴ نفر از میان ۶۱ فردی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، جان خود را از دست داده‌اند.

روحانی: از کرونا عبور می‌کنیمروز سه‌شنبه همچنین حسن روحانی، رئيس جمهوری ایران در مراسم افتتاح قطعه یک آزادراه تهران - شمال به گسترش ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: «این ویروس جدید تا کنون ۴۰ کشور را در دنیا مبتلا کرده و همه کشورها را هم مبتلا می‌کند. این ویروس مسافر بی‌دعوت و نامیمون برای خودش سفر می‌کند و به همه جا می‌رود.»

رئيس جمهوری ایران همچنین افزود: «ما نباید از این مشکل بترسیم و باید از آن عبور کنیم. این ویروس از آنفولانزای نوع B سخت‌تر نیست ما از آن عبور کردیم و از کرونا هم عبور می‌کنیم.خدای ناکرده کسی نباید از این حوادث سوءاستفاده کند و جیب‌ بدوزیم برای روزی که مردم در سختی هستند.»

وی اضافه کرد: «آن جیب‌هایی که برای غم مردم و برای سختی مردم دوخته می‌شود بسیار خطرناک است و برای زندگی دنیا و آخرتشان جز خسارت هیچ‌ به همراه ندارد. در حالی که مردم برای یک قرص، یا شوینده و ماسک گرفتار هستند، ما بخواهیم از شرایط سواستفاده کنیم، بسیار خطرناک است.»

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

اين امار احمقانه و دروغ رو از كجا مياري اخه ؟؟؟؟يورو نيوز احمق

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به بیش از 2500 نفر رسید

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران به 12 نفر رسیدسخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران در پی جلسه غیرعلنی مجلس درباره ویروس کرونا اعلام کرد طبق گزارش وزیر بهداشت کرونا تا کنون در کشور 12 قربانی گرفته است. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در جهان؛ شمار قربانیان در ایتالیا به ۴ نفر رسیدمقامات پیونگ یانگ نیز اعلام کردند حدود ۳۸۰ تبعۀ خارجی را در این کشور قرنطینه کرده‌اند. کرۀ شمالی می‌گوید برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به این کشور حدود ۳۸۰ نفر از کسانی که به تازگی از خارج وارد کرۀ شمالی شده‌اند، قرنطینه کرده‌اند. این بی کفایتان لیاقت توزیع ماسک را هم بین مردم ندارند؛ اگر واقعا می خواهند به مردم ماسک برسانند در همان ایستگاههایی که در راهپیمایی ها کیک و ساندیس توزیع می شود می توانند این کار را بکنند! و دیگر لازم نیست تقصیر را به گردن عده ای دزد بیاندازند که دستشان با خودشان تو یک کاسه هست. منظورشون از ۴۷ نفر ، همون ۴۷۰۰ نفره. آقا یکی بره ببینه مسئولین کدوم گوری قایم شدن

شمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۴ نفر افزایش یافت | DW | 25.02.2020طبق آخرین ارقام اعلام‌شده شمار کسانی که در ایران جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند، به ۱۴ مورد افزایش یافته است. همچنین امارات متحده عربی دست به محدود کردن پروازهای خود به ایران کرده است. تجربه میگه هر آماری از ج‌ا را باید ضربدر ۱۰۰ بکنی‌ تا امار واقعی‌ دستت بیاد، از بس که شفاف عمل میکنند کرونا_ویروس كرونا من میمیرم ، تو میمیری ، همه مون میمیریم بالای ۵۰۰ نفر تو قم فوت شدن 😒🙁😏

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران به 15 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در ایران به 15 نفر رسید

افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران