شمار قربانیان بیماری تنفسی کرونا از مرز ۲۰۰۰ نفر گذشت | DW | 19.02.2020

19/02/2020 11:15:00 ق.ظ

کارشناسان اوج ابتلا به کرونا را در روزهای پایانی فوریه پیش بینی کرده‌اند.شمار مبتلایان ۷۴ هزار نفر اعلام شده است. همزمان اعلام شده است که نخستین گروه از مسافران کشتی تفریحی 'دایمانود پرینسس' در ژاپن از کشتی خارج شده‌اند.

کرونا, چین

کارشناسان اوج ابتلا به کرونا را در روزهای پایانی فوریه پیش بینی کرده‌اند.شمار مبتلایان ۷۴ هزار نفر اعلام شده است. همزمان اعلام شده است که نخستین گروه از مسافران کشتی تفریحی 'دایمانود پرینسس' در ژاپن از کشتی خارج شده‌اند.

کارشناسان اوج ابتلا به کرونا را در روزهای پایانی فوریه پیش بینی کرده‌اند.شمار مبتلایان ۷۴ هزار نفر اعلام شده است. همزمان اعلام شده است که نخستین گروه از مسافران کشتی تفریحی 'دایمانود پرینسس' در ژاپن از کشتی خارج شده‌اند.

شمار قربانیان بیماری تنفسی کرونا از مرز ۲۰۰۰ نفر گذشتکارشناسان اوج ابتلا به کرونا را در روزهای پایانی فوریه پیش بینی کرده‌اند.شمار مبتلایان ۷۴ هزار نفر اعلام شده است. همزمان اعلام شده است که نخستین گروه از مسافران کشتی تفریحی"دایمانود پرینسس" در ژاپن از کشتی خارج شده‌اند.

انتقال مسافران کشتی"دایاموند پرینسس"، یوکوهاما، ۱۹ فوریه ۲۰۲۰کمیسیون بهداشت و درمان دولت چین روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن (۱۸ فوریه) شمار قربانیان بیماری تنفسی کرونا را ۲۰۰۴ نفر اعلام کرده است. به این ترتیب، ۱۳۶ نفر دیگر در آن روز در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند. اکثر قربانیان همچنان در استان هوبئی ثبت شده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به بیش از 1800 نفر افزایش یافت

انتشار اولین گزارش جامع درباره کرونا از سوی چین؛ شمار قربانیان به ۱۸۸۶ نفر رسید🔺انتشار اولین گزارش جامع درباره کرونا از سوی چین ؛ شمار قربانیان به ۱۸۸۶ نفر رسید ⚡️در حالی که گزارش‌ جامع چین حاکی است که ۸۰ درصد از موارد ابتلا به کرونا خفیف بوده است، اما روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن ماه آمار قربانیان این ویروس به هزار و ۸۶۸ نفر رسیده است. تو ایران چند نفر مبتلا شدن؟!

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به بیش از 2000 نفر افزایش یافت

شمار قربانیان ویروس جدید کرونا از ۲ هزار نفر فراتر رفتهر چند نگرانی‌ها از شیوع بیماری کووید ۱۹ ادامه دارد اما سازمان جهانی بهداشت تاکید می‌کند که بیش از ۸۰ درصد مبتلایان تنها به نوع خفیفی از این بیماری مبتلا شده‌اند.

وزیر کشور ایران: تا برگزاری انتخابات از اعلام آمار مبتلایان کرونا خودداری کنیددر فضای مجازی نامه‌‌ای منتشر شده که وزیر کشور ایران خطاب به وزیر بهداشت نوشته و از او خواسته تا پیش همه فهمیدن چیو میخواین اعلام نکنین هر موقع ج ا تکذیب کرد قشنگ برعکسش از آب در میاد... اینم تاییدش... وزیر بهداشت که میگفت به من اعتماد کنید با زندگی مردم بازی نمیکنم.هیچ موردی توی ایران نیس.... وقاحت_جمهوری_اسلامی رای_بی_رای رای_من_براندازی_است رای_نمیدهم چالش_فالو_براندازان دغل بازان دروغگو

اپل از شیوع ویروس کرونا ۴ میلیارد دلار ضرر می‌کندشرکت اپل روز ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن) هشدار داد اختلال روی‌داده در بازار تولید و فروش محصولات این شرکت در چین به دلیل شیوع ویروس کرونا می‌تواند ضرری ۴ میلیارد دلاری را متوجه این شرکت کند. خواستی رای بدی این طفل معصوم رو هم به یاد داشته باش یه روز آهش دامنتو میگیره...

جهان شمار قربانیان بیماری تنفسی کرونا از مرز ۲۰۰۰ نفر گذشت کارشناسان اوج ابتلا به کرونا را در روزهای پایانی فوریه پیش بینی کرده‌اند.طی 24 ساعت گذشته در چین 98 تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند و شمار قربانیان این بیماری در این کشور به 1869 نفر افزایش یافت.بهمن ۲۸, ۱۳۹۸ سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه در کرمانشاه مجموعا به بیش از ۱۷ سال زندان محکوم شدند خلیل اسدی بوژانی (راست) و صحبت امیدی خلیل اسدی بوژانی، صحبت امیدی، و مهدی ابدالی، سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه، از سوی دادگاه انقلاب به ۱۷ سال و ۶ ماه زندان محکوم شده‌اند.طی 24 ساعت گذشته در چین 136 تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند و شمار قربانیان این بیماری در این کشور به 2005 نفر افزایش یافت.

شمار مبتلایان ۷۴ هزار نفر اعلام شده است. همزمان اعلام شده است که نخستین گروه از مسافران کشتی تفریحی"دایمانود پرینسس" در ژاپن از کشتی خارج شده‌اند.02. انتقال مسافران کشتی"دایاموند پرینسس"، یوکوهاما، ۱۹ فوریه ۲۰۲۰ کمیسیون بهداشت و درمان دولت چین روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن (۱۸ فوریه) شمار قربانیان بیماری تنفسی کرونا را ۲۰۰۴ نفر اعلام کرده است. به گفته مصفی احمدیان، وکیل مدافع دو تن از این فعالان مدنی، مصادیق اتهامات عنوان‌شده علیه آقای اسدی بوژانی «حضور در اعتراضات آبان‌ماه» و «ارسال اخبار و تصاویر برای سایر افراد» عنوان شده است. به این ترتیب، ۱۳۶ نفر دیگر در آن روز در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند. تعداد افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا به 6 هزار و 242 نفر کاهش یافته است. اکثر قربانیان همچنان در استان هوبئی ثبت شده‌اند. گفتنی است ویروس جدید کرونا (2019-nVoC) برای اولین بار 12 دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد.

شمار موارد جدید ثبت شده ابتلا به ویروس بیماری"کووید-۱۹" (کرونا) نیز حدود ۱۷۵۰ نفر افزایش یافته و به بیش از ۷۴ هزار نفر رسیده است. گفتنی است ویروس جدید کرونا (2019-nVoC) برای اولین بار 12 دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد. مهدی ابدالی نیز در جریان اعتراضات آبان‌ماه در حالی که هدف اصابت گلوله قرار گرفته بود بازداشت و پس از سپری کردن ۲۸ روز بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات و زندان دیزل‌آباد کرمانشاه با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان محاکمه آزاد شده بود. این در حالی است که موارد ثبت شده ابتلا به ویروس"سارس-کوو-۲" (ویروس بیماری کرونا) در خارج از مرزهای چین به یک هزار نفر رسیده است. اخبار تایید نشده‌ای حکایت از مرگ یک نفر دیگر در خارج از مرزهای چین دارد. ویروس کرونا در بیشتر شهرهای چین مشاهده شد. گفته می‌شود که فردی در هنگ‌کنگ در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده است. طی دو روز گذشته اخبار و ویدئوهای مختلفی تجمع های اعتراضی و شعارهای مردم علیه حکومت در شهرهای مختلف منتشر شده است. در صورت صحت داشتن این خبر، تعداد قربانیان کرونا در خارج از مرزهای چین به شش نفر افزایش یافته است. همچنین تعداد زیادی از مراکز توریستی مانند اماکن تاریخی و موزه‌ها در پکن نیز به روی گردشگران بسته شده است. وزارت دارایی چین پیشتر اعلام کرد که 144 میلیون دلار برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید افزون بر آن، شمار پزشکان و امدادگرانی که خود مبتلا به این بیماری شده‌اند، به‌شدت در حال افزایش است. مقامات چین روز سه‌شنبه ۱۸ فوریه خبر از ابتلای ۳۰۰۰ پزشک و امدادگر داده‌اند. - ویروس کرونا علائم این ویروس 80 درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند. این در حالی است که در گزارش‌های پیشین از ابتلای ۱۷۰۰ نفر سخن رفته بود. اوضاع در کشتی تفریحی"دایاموند پرینسس" با به پایان رسیدن دوره دوهفته‌ای قرنطینه برای مسافران کشتی تفریحی"دایاموند پرینسس" حدود ۵۰۰ نفر از مسافران این کشتی موفق به خروج از آن شد‌ه‌اند. واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است. در بین این گروه از مسافران نشانه‌هایی دال بر ابتلا به این بیماری تنفسی مشاهده نشده بود.. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت و نگرانی‌هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ است.

مسافرانی که موفق به ترک کشتی تفریحی"دایاموند پرینسس" شدند این در حالی است که سایر مسافران این کشتی همچنان باید در قرنطینه در داخل کشتی بمانند. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت و نگرانی‌هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ است. این موضوع از جمله شامل خدمه این کشتی می‌شود. باید یادآور شد که ۵۴۲ نفر از مسافران این کشتی مبتلا به بیماری کرونا شده‌اند. کشتی تفریحی"دایاموند پرینسس" در مجموع حامل ۳۷۷۱ مسافر بود. پس از مشاهده موارد ابتلا به بیماری کرونا، از روز پنجم فوریه، مسافران این کشتی برای مدت دو هفته در حالت قرنطینه قرار گرفتند.

دست‌کم هشت شهروند آلمانی نیز در شمار مسافران این کشتی بودند. دولت آلمان اعلام کرده است که مقدمات انتقال هرچه سریع‌تر این افراد به آلمان فراهم شده است. این در حالی است که ۳۰۰ مسافر آمریکایی این کشتی به کشور خود بازگشته‌اند. در بین مسافران آمریکایی کشتی"دایاموند پرینسس" ۴۰ مورد از ابتلا به بیماری کرونا ثبت شده است. این افراد برای مداوا باید همچنان در بیمارستان‌های ژاپن بمانند.

در همین زمینه: .