شماری از سناتورهای آمریکا از تصویب قانون باب لوینسون برای پاسخگویی کشورها در خصوص گروگان‌گرفتن شهروندان آمریکایی تقدیر کردند

03/10/1399 06:44:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سناتور مارکو روبیو با صدور بیانیه‌ای به همراه شماری دیگر از اعضای سنای آمریکا، از تصویب قانون باب لوینسون برای پاسخگویی در خصوص گروگانگیری تقدیر کرد.

در این بیانیه که شامگاه سه‌شنبه دوم دی‌ ماه منتشر شد، مارکو روبیو سناتور جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا گفت: این قانون که به نام باب لوینسون، شهروند فلوریدا و مامور سابق اف‌بی‌آی که ناعادلانه توسط رژیم ایران دستگیر شده و طولانی‌ترین گروگان تاریخ آمریکا شد، نامگذاری شده، طرحی با حمایت هر دو حزب است و به دولت آمریکا منابعی می‌دهد تا گروگان‌های آمریکایی را به خانه بازگرداند.

این مصوبه کنگره، نهادها و راهکارهایی را برای رسیدگی به وضعیت شهروندان آمریکایی که در خارج از کشور به ناحق دستگیر و زندانی می‌شوند، پایه‌گذاری می‌کند. این طرح قانونی همچنین به رئیس جمهوری آمریکا و نماینده ویژه در امور گروگان‌ها اختیارات بیشتری می‌دهد تا امور مرتبط به بازپس‌گیری و آزادی گروگان‌ها را دنبال کنند.

این قانون جدیدترین تلاش قانونگذاران آمریکایی برای پاسخگو کردن حکومت‌هایی است که شهروندان آمریکایی را گروگان می‌گیرند. جمهوری اسلامی از جمله کشورهایی است که چندین شهروند آمریکایی را به بهانه‌های امنیتی زندانی کرده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.