شمار مبتلایان ویروس‌کرونا از ۲۳ میلیون نفر گذشت؛ وضعیت ایران در جدول جهانی چیست؟

22/08/2020 12:37:00 ق.ظ

شمار مبتلایان ویروس‌کرونا از ۲۳ میلیون نفر گذشت؛ وضعیت ایران در جدول جهانی چیست؟

ایران, ویروس کرونا

شمار مبتلایان ویروس‌کرونا از ۲۳ میلیون نفر گذشت؛ وضعیت ایران در جدول جهانی چیست؟

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا روز جمعه ۲۱ اوت (۳۱ مرداد) از ۲۳ میلیون نفر گذشت.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان در روز جمعه ۲۱ اوت (۳۱ مرداد) از ۲۳ میلیون نفر و شمار قربانیان آن از ۸۰۰ هزار نفر گذشت. ایران چهارمین کشور با بالاترین شمار بیماران در وضعیت بحرانی است.آمارهای جهانی حاکی از آن است که تا کنون بیش از ۱۵ میلیون و ۵۵۸ هزار نفر از مبتلایان این بیماری نیز در سراسر جهان بهبود یافته‌اند.

هم اکنون در جدول جهانی کشورهای گرفتار به کووید۱۹، ایالات متحده آمریکا با بیش از ۵ میلیون و ۷۴۷ هزار مبتلا در صدر قرار دارد و پس از این کشور، به ترتیب کشورهای برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، کلمبیا، اسپانیا و شیلی جایگاه دوم تا دهم جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 23 میلیون نفر فراتر رفت

شمار بهبودیافتگان از ویروس کرونا در ترکیه به 235 هزار و 569 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از ویروس کرونا در ترکیه به 235 هزار و 569 نفر رسید در طول 24 ساعت گذشته 1203 تن دیگر در ترکیه به ویروس کرونا مبتلا شده و مجموع مبتلایان به 255 هزار و 723 نفر رسید. شمار قربانیان کرونا نیز با مرگ 22 نفر دیگر در این بازه زمانی به 6080 نفر رسید

شمار بهبود یافتگان از کرونا در ترکیه به 234 هزار و 797 نفر رسیدشمار بهبود یافتگان از کرونا در ترکیه به 234 هزار و 797 نفر رسید

کرونا در کانادا؛ شمار قربانیان به 9 هزار و 44 تن افزایش یافتشمار قربانیان ویروس کرونا در کانادا با فوت 50 بیمار طی هفته یک گذشته به 9 هزار و 94 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

کاهش شدید شمار مسافران پروازها؛ تاثیر ناگوار کرونا بر کسب‌وکار شرکت‌های هواپیماییکاهش شدید شمار مسافران پروازها؛ تاثیر ناگوار کرونا بر کسب‌وکار شرکت‌های هواپیمایی آمار صنعت مسافرت هوایی در جهان نسبت به یک سال قبل، کاهشی معادل قبل ۸۵ درصد را نشان می‌دهد، که این عواقب سنگینی برای شرکت‌های هواپیمایی در بر دارد.

افزایش شمار قربانیان کرونا در آمریکای لاتین

Aa شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان در روز جمعه ۲۱ اوت (۳۱ مرداد) از ۲۳ میلیون نفر و شمار قربانیان آن از ۸۰۰ هزار نفر گذشت.شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به 23 میلیون و 6 هزار و 235 نفر افزایش یافت.21.20.

ایران چهارمین کشور با بالاترین شمار بیماران در وضعیت بحرانی است. آمارهای جهانی حاکی از آن است که تا کنون بیش از ۱۵ میلیون و ۵۵۸ هزار نفر از مبتلایان این بیماری نیز در سراسر جهان بهبود یافته‌اند.08. هم اکنون در جدول جهانی کشورهای گرفتار به کووید۱۹، ایالات متحده آمریکا با بیش از ۵ میلیون و ۷۴۷ هزار مبتلا در صدر قرار دارد و پس از این کشور، به ترتیب کشورهای برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، کلمبیا، اسپانیا و شیلی جایگاه دوم تا دهم جهان را به خود اختصاص داده‌اند. در طول 24 ساعت گذشته 1203 تن دیگر در ترکیه به ویروس کرونا مبتلا شده و مجموع مبتلایان به 255 هزار و 723 نفر رسید. بیشترین شمار قربانیان این ویروس نیز بار دیگر در ایالات متحده به ثبت رسیده است. آمریکا از لحاظ تعداد بیماران کرونایی در جایگاه اول جهان قرار دارد. شمار جان باختگان کووید۱۹ در این کشور به ۱۷۷ هزار و ۴۵۷ نفر رسیده است و پس از آن به ترتیب برزیل (بیش از ۱۱۲ هزار قربانی)، مکزیک (بیش از ۵۹ هزار)، هند (بیش از ۵۵ هزار)، بریتانیا (بیش از ۴۱ هزار)، ایتالیا (بیش از ۳۵ هزار)، فرانسه (بیش از ۳۰ هزار)، اسپانیا (بیش از ۲۸ هزار)، پرو (بیش از ۲۷ هزار) و ایران (بیش از ۲۰ هزار قربانی) در جایگاه دوم تا دهم جدول جهانی قرار دارند.9 درصد فراهم است.

چگونه در دوران شیوع کرونا به سالمندان کمک کنیم؟ کرونا در ایران ایران در حال حاضر در جدول جهانی کشورهایی که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند، رتبه یازدهم را از لحاض شمار بالای مبتلایان، رتبه دهم را از لحاظ شمار بالای مرگ و میر و رتبه چهارم را در موضوع شمار بالای بیمارانی دارد که در وضعیت بحرانی به سر می‌برند. طبق این آمار برزیل با 3 میلیون و 513 هزار و 39 نفر، هند 2 میلیون و 969 هزار و 125 نفر، روسیه 946 هزار و 976 نفر، آفریقای جنوبی 599 هزار و 940 نفر، پرو 567 هزار و 59 نفر، مکزیک 543 هزار و 806 نفر، کملمبیا 513 هزار و 719 نفر، اسپانیا 404 هزار و 229 نفر، شیلی 391 هزار و 849 نفر، ایران 354 هزار و 764 نفر در رده‌های بعدی قرار دارند. آمار امروز بهبودیافتگان نیز کمتر از موارد جدید ابتلا به این بیماری است. بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران طی ۲۴ ساعت منتهی به نیمروز جمعه، تعداد ۲ هزار و ۲۰۶ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در این کشور به ثبت رسیده است که با احتساب این آمار شمار کل مبتلایان به کرونا در ایران به ۳۵۴ هزار و ۷۶۴ نفر می‌رسد. در شبانه‌روز گذشته ۱۱۲ نفر نیز از این بیماری جان باخته‌اند که به این ترتیب آمار کل قربانیان کووید۱۹ به ۲۰ هزار و ۳۷۶ نفر افزایش می‌یابد. در سراسر جهان تاکنون 15 میلیون و 613 هزار و 151 بیمار مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته‌‌اند و 799 هزار و 570 نفر نیز بر اثر این بیماری جان باخته‌اند. مجموع کل بهبودیافتگان این بیماری در ایران به عدد ۳۰۵ هزار و ۸۶۶ نفر و در مقابل، شمار بیمارانی که در وضعیت بحرانی به سر می‌برند به رقم ۳ هزار و ۷۹۴ نفر رسیده است. وضعیت قرمز، وضعیت هشدار بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران، در حال حاضر استان‌های تهران، مازندران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز هستند..

استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد نیز در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند. سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت تعداد شهرهایی که در آنها وضعیت قرمز حاکم است را ۱۱۴ و تعداد شهرهایی که در وضعیت هشدار قرار دارند را ۱۳۳ اعلام کرد. او همچنین درباره کاهش میزان استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی هشدار داد و افزود: «فراموش نکنیم که هر تغییر رفتاری در برابر ویروس، یک تا دو هفته بعد در تعداد موارد بستری و حدود ۴ تا ۶ هفته بعد در تعداد موارد مرگ و میر مشخص می‌شود. بنابراین وضعیت اکنون بیماری در کشور، بازتاب نوع رفتار ما و رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی هفته‌های گذشته بوده است.» هم‌رسانی این مطلب: .