شلیک نیروی نظامی روسیه به ناو جنگی بریتانیا در آب‌های کریمه | DW | 23.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

یک ناو نیروی دریایی بریتانیا که در آب‌های سواحل کریمه در حال حرکت بود، با شلیک نیروی نظامی روسی روبرو شد که قصد داشتند به این ناو جنگی هشدار دهند وارد حریم آبی روسیه نشود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

روز چهارشنبه دوم تیر (۲۳ ژوئن) نیروهای مسلح روسیه به سوی یک ناو جنگی نیروی دریایی بریتانیا که وارد آبهای سواحل شبه جزیره کریمه شده بود، شلیک کردند تا این ناو را وادار به تغییر مسیر کنند. طرف روسی اعلام کرده است که ناو وارد آب‌های سرزمینی روسیه شده و به هشدارها پاسخ نداده است.

وزارت دفاع روسیه از نقض حریم آب‌های سرزمینی خود سخن گفته، اما بریتانیا این را رد کرده است. در بیانیه وزارت دفاع بریتانیا آمده است که این ناو تنها در حال عبور از آب‌های اوکراین بوده است. هیچ شلیک یا موشکی به طور مستقیم به سمت ناوشکن انجام نشده است. وزارت دفاع روسیه گمان می‌زند که ناو جنگی بریتانیا قصد داشته در یک مانور نظامی بین‌المللی تحت رهبری آمریکا شرکت کند.

ایالات متحده آمریکا یک مانور دو هفته‌ای به نام"نسیم دریا" در دریای سیاه را آغاز می‌کند. در این مانور ۳۲ کشور از شش قاره با ۵۰۰۰ سرباز، ۳۲ کشتی جنگی، ۴۰ هواپیما و همچنین ۱۸ تیم ویژه عملیات و غواصی شرکت می‌کنند.مهم‌ترین کشتی‌های جنگی جهان"یو اس اس جرالد فورد" با هزینه ساخت ۱۳ میلیارد دلار گران‌ترین ناو هواپیمابر تاریخ آمریکا است. در شرایط عادی ۱۶۰ پرواز و در شرایط جنگی روزی ۲۲۰ پرواز از عرشه این ناو امکان‌پذیر است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جنگنده روسی به سوی ناو انگلیسی در دریای سیاه تیر اخطار شلیک کردجنگنده_روسی به سوی ناو انگلیسی به دلیل ورود آن به آب‌های سرزمینی روسیه در دریای سیاه تیر اخطار شلیک کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جداول خاموشی های منتشره توسط شرکت های توزیع نیروی برق در کشور احتمالی استتوانیر: جداول خاموشی های منتشر شده توسط شرکت های توزیع نیروی برق در سراسر کشور احتمالی ست، به این معنا که در صورت رعایت راهکارهای مدیریت مصرف، ساعات اعلام شده در جداول مذکور، اجرا نخواهد شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انگلیس ادعای شلیک هشدار جنگنده روسی به سوی ناو این کشور را تکذیب کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جنگنده روسی به سوی ناو انگلیسی در دریای سیاه تیر اخطار شلیک کردجنگنده_روسی به سوی ناو انگلیسی به دلیل ورود آن به آب‌های سرزمینی روسیه در دریای سیاه تیر اخطار شلیک کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در شمارش تکمیلی تعداد آرا رئیسی بیشتر شد | DW | 23.06.2021ستاد انتخابات جمهوری اسلامی با اعلام جزئیاتی تازه، شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری را تکمیل کرد. طبق اعلام این ستاد نتایج قبلی انتخابات با شمارش ۹۱ صندوق باقیمانده تکمیل و آرا ابراهیم رئیسی بیشتر شده است. در دیزی بازه ، حیای گربه کجا رفته؟ ریسی بهترین حالت با همه تقلبات و تهدید ها و جعلیات اسلامی حفظ نظام اوجب واجبات است بیش از شش میلیون رای ندارد حمایت ابراهیم_رئیسی از رأی دهندگان ایرانی خارج از کشور و محکوم کردن حمله ی وحوش وطن فروش به آنها 🙄نه بابا فکر کردم کم شده 😬
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عکس روز: غرق در گلستان شناور | DW | 23.06.2021عکس روز: غرق در گلستان شناور این پروژه هنری ژاپنی 'گلستان شناور' نام دارد. در آثاری که در این پروژه ارائه شده‌اند، انسان و گل‌وگیاه در هم تنیده‌اند و باید به دقت به این آثار نگریست تا بتوان انسانی را که در این گلستان شناور'غرق' شده است، کشف کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »