شلیک به کولبران در بانه؛ «هه‌نگاو»: یک نفر کشته و دو تن زخمی شدند

25/10/1400 06:45 ب.ظ

🔺شلیک به کولبران در بانه؛ «هه‌نگاو»: یک نفر کشته و دو تن زخمی شدند ▪️یک سازمان حقوق بشری گزارش داد که بر اثر شلیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در شمال غربی ایران، یک کولبر به نام «مهران رحمانی، ۲۴ ساله» کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

یک سازمان حقوق بشری گزارش داد که بر اثر شلیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در شمال غربی ایران، یک کولبر کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.به گزارش «هه‌نگاو»، نیروهای هنگ‌مرزی «کیله» در شهرستان بانه در استان کردستان، شامگاه روز جمعه ۲۴ دی‌ماه به سوی شماری از کولبران شلیک کردند که در نتیجه آن یک کولبر که هویت او «مهران رحمانی، ۲۴ ساله» اعلام شده، جان باخت.

به گزارش «هه‌نگاو»، نیروهای هنگ‌مرزی «کیله» در شهرستان بانه در استان کردستان، شامگاه روز جمعه ۲۴ دی‌ماه به سوی شماری از کولبران شلیک کردند که در نتیجه آن یک کولبر که هویت او «مهران رحمانی، ۲۴ ساله» اعلام شده، جان باخت.

بنا بر گزارش سالانه هه‌نگاو که در روز جمعه ١٠ دی‌ماه منتشر شد، طی سال ٢٠٢١ میلادی در مجموع ۱۶۳ کولبر و کاسبکار کرد زخمی و ۵۲ نیز کشته شدند. یک نهاد حقوق بشری: ۵۲ کولبر در ایران در یک سال گذشته کشته شدند

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتصاب شش زندانی در اوین در اعتراض به «قصور آشکار» مسئولان در مرگ بکتاش آبتینشش تن از زندانیان سیاسی محبوس در اوین در اعتراض به قصور مقامات در مرگ بکتاش آبتین، شاعر و فیلمساز زندانی و عدم رسیدگی به مطالبات خود، از روز ۲۲ دی‌ماه دست به اعتصاب کامل زده‌اند. 💥💥💥بحث امشب موتا اختصاص دارد به چرایی شلیک به هواپیمای اوکراینی و همکاری توامان دولت و سپاه روسپیه در این فاجعه. موتا نشان می‌دهد تنها راه پیروزی جنبش براندازی، پاکسازی آن از وجود نحس خائنان، انحراف از شیوه مبارزات احمقانه و جهان‌سومی مسلکونات است.👇

فروش نزدیک به یک و نیم میلیون مسکن در سال گذشته در ترکیهطی سال گذشته یک میلیون و 492 هزار مسکن در ترکیه به فروش رسید که حدود چهار درصد آن متعلق به اتباع خارجی بود. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا یک نفر را به اتهام صادرات به بانک مرکزی ایران بازداشت کردوزارت دادگستری آمریکا از بازداشت یک شهروند ایرانی-آمریکایی به اتهام صادرات غیرقانونی تجهیزات و فناوری به بانک مرکزی ایران خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

اعتصاب غذای ۶ زندانی سیاسی در اعتراض به نقش مقامات در مرگ بکتاش آبتین

واشنگتن: روسیه یک بهانه دروغین برای حمله به اوکراین ساخته استجن ساکی، سخنگوی کاخ سفید شامگاه جمعه اعلام کرد گزارش‌ نهادهای اطلاعاتی آمریکا نشانگر آن است که روسیه پیشاپیش یک بهانه دروغین برای حمله به خاک اوکراین ساخته و عملیات شناسایی برای آغاز این تهاجم انجام داده است. خوب تازه میشه مثل خودتون که بهانه برای حمله به افغانستان و عراق ساختید! تازه باز روسیه که با اوکراین همسایه است! خدا هردوی شما کثافت ها رو لعنت کنه و آخر کارتون از آخر کار امپراطوری کثافت روم هم بدتر بشه.

چه گروهی مسئول حملات نژادپرستانه به پناهجویان در ترکیه است؟ - BBC News فارسیحضور یک گروه کوچک و حاشیه‌ای ترکیه در حملات نژاد‌پرستانه توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. این گروه نژاد‌پرست موسوم به 'اخوت آتامان' پس از گزارش مجموعه‌ای از حملات به مهاجران در ترکیه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. ArrestMohsenRezaei ترکای خر!!

یک سازمان حقوق بشری گزارش داد که بر اثر شلیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در شمال غربی ایران، یک کولبر کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش «هه‌نگاو»، نیروهای هنگ‌مرزی «کیله» در شهرستان بانه در استان کردستان، شامگاه روز جمعه ۲۴ دی‌ماه به سوی شماری از کولبران شلیک کردند که در نتیجه آن یک کولبر که هویت او «مهران رحمانی، ۲۴ ساله» اعلام شده، جان باخت.

بنا بر گزارش سالانه هه‌نگاو که در روز جمعه ١٠ دی‌ماه منتشر شد، طی سال ٢٠٢١ میلادی در مجموع ۱۶۳ کولبر و کاسبکار کرد زخمی و ۵۲ نیز کشته شدند.

یک نهاد حقوق بشری: ۵۲ کولبر در ایران در یک سال گذشته کشته شدند

شلیک نظامی‌ها به کولبران در حالی است که ابراهیم رئیسی، رئیس‌ جمهوری ایران، ۱۶ مهر گفته بود آوردن کالا در قالب شناور یا کولبر «مسئله» نیست و بخش‌های اطلاعاتی باید «جریان مافیایی»، «دست‌های پشت پرده» و «قاچاق سازمان‌یافته» را شناسایی کنند.