شش کشته و ۱۲ زخمی در پی حمله‌ای انتحاری در کنگو | DW | 26.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در یک حمله انتحاری در جمهوری دموکراتیک کنگو شش نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند. تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است، اما مقامات کنگویی یک گروه شبه نظامی 'متحد داعش' را مسئول این حمله می‌دانند.

در یک حمله انتحاری در جمهوری دموکراتیک کنگو شش نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند. تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است، اما مقامات کنگویی یک گروه شبه نظامی"متحد داعش" را مسئول این حمله می‌دانند.

سخنگوی ارتش در استان کیوو شمالی واقع در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام کرد، مأموران امنیتی مانع ورود عامل انتحاری به رستورانی در شهر بنی شدند اما او خود را در ورودی رستواران منفجر کرد. در پی این اقدام انتحاری شش نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند. مجروحان این حادثه به بیمارستان انتقال یافته و تحت درمان قرار گرفته‌اند.با این حال مقامات کنگو شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک متحد را که با"دولت اسلامی" متحد هستند، مقصر و مسئول می‌دانند.

کیوو شمالی و استان ایتوری در جمهوری دموکراتیک کنگو از ماه مه سال جاری رسما تحت یک"محاصره" قرار گرفته است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک متحد در ابتدا علیه دولت اوگاندا در همسایگی کنگو جنگیدند. اما در دهه ۹۰ از آنجا رانده شده و به سمت کنگو عقب‌نشینی کردند. در اواخر نوامبر ۲۰۲۱ دو کشور جمهوری دموکراتیک کنگو و اوگاندا عملیات مشترکی را علیه نیروهای دموکراتیک متحد انجام دادند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

الآذان الصغيرة هي جرائم قتل للأطفال والأطفال ، أسوأ أنواع المفاتيح فعلها الشيطان والساتال لأن الموت امتلكهما لكنهما لا يزالان لا ينتميان إلى أجساد البشر. الله

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در یک تصادف زنجیره‌ای در جاده اهواز به خرمشهر دست‌کم ۹ نفر کشته شدنددر یک تصادف زنجیره‌ای که روز شنبه، چهارم دی، در جاده اهواز به خرمشهر رخ داد دست کم ۹ نفر کشته و ۵ نفر مصدوم شدند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تشدید تنش‌ها در پی حمله به کنسولگری روسیه در اوکرایندر پی حمله با بمب‌ آتش‌زا به کنسولگری روسیه در شهر لووف اوکراین و به‌دنبال آن احضار کاردار سفارت اوکراین در مسکو، روسیه بی‌اعتنا به نگرانی‌ها و هشدارهای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فوت 10 نفر در تصادف زنجیره‌ای در استان خوزستانفرمانده پلیس راه خوزستان از کشته شدن 10 نفر در تصادف زنجیره‌ای جاده قدیم اهواز به خرمشهر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جو امنیتی در گالیکش در پی حضور مولوی گرگیج در مسجد فاروقیه | DW | 24.12.2021ویدئوهای منتشره در شبکه‌های اجتماعی حاکی از برقراری جو امنیتی در گالیکش استان گلستان در پی حضور مولوی محمدحسین گرگیج، امام جمعه عزل‌شده اهل سنت در مسجد فاورقیه این شهرستان است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشت میلیون نفر هنوز واکسن نزده‌اندوزارت بهداشت ایران روز جمعه، سوم دی، از جان باختن ۴۴ نفر دیگر بر اثر کرونا و شناسایی حدود دو هزار بیمار جدید در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بیش از 50 فلسطینی در حمله نظامیان اسرائیل زخمی شدندنظامیان اسرائیل با یورش به تجمع فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی 53 نفر را مجروح کردند. - خبرگزاری آناتولی İran maşğul elir
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »