شریک اصلی ایرانسل، فروش سهام خود را در اسنپ 'مدنظر قرار می‌دهد' - BBC News فارسی

19/05/1399 08:13 ق.ظ

شریک اصلی ایرانسل، فروش سهام خود را در اسنپ 'مدنظر قرار می‌دهد'

با تصمیم گروه 'ام‌تی‌ان' آفریقای جنوبی برای خروج از خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی علاوه بر ترک کنسرسیوم ایران سل، می‌خواهد سهام خود در تاکسی اینترنتی اسنپ را هم واگذار کند. آفریقای جنوبی برای خروج از خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی علاوه بر ترک کنسرسیوم ایران سل، می‌خواهد سهام خود در تاکسی اینترنتی اسنپ را هم واگذار کند.

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از رالف موپیتا، مدیر ارشد مالی این گروه گفته با اینکه اسنپ در حمل و نقل مسافر در ایران بالاترین جایگاه را دارد ولی "ام‌تی‌ان" سهمی عمده در این کسب و کار ندارد.

هفته پیش این گروه گفته بود با "افزایش پیچیدگی" از خاورمیانه، ایران و افغانستان خارج می‌شود و فعالیت‌های خود را به آفریقا معطوف می‌کند. به دلیل تحریم‌های آمریکا انتقال این پول‌ها از ایران برای ام‌تی‌ان سخت شده است.

تاکسی‌های اینترنتی در ایران؛ برنده جنگ بین سنتی و مدرن کیست؟ بنابر اعلام مدیر ارشد مالی، این شرکت آفریقای جنوبی، حدود سه میلیارد رند آفریقای جنوبی (معادل ۱۷۰ میلیون دلار) متعلق به این شرکت در قالب وام و سود سهام در ایران مانده؛ این شرکت توانسته بود تا پیش از دور جدید تحریمهای آمریکا علیه ایران تا ماه مه ۲۰۱۸ حدود یک میلیارد دلار از ایران خارج کند.اسنپ با اینکه در ایران فعالیت دارد دارای ترکیب متنوعی از سهامداران غیرایرانی است. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

پنج هنرمند خود را در اتاقک‌های شیشه‌ای قرنطینه کردندمخاطبان و علاقمندان می‌توانند به‌طور شبانه روزی این هنرمندان قرنطینه شده را تماشا کند. این اجرا از اول اوت آغاز شده است و تا ۱۵ اوت (هفته آینده) ادامه خواهد داشت.

چین خود را مقید نمی‌داند در هر شرایطی با ایران تعامل داشته باشدمهدی مطهرنیا گفت: نوع نگاه ایدئولوژی جمهوری اسلامی به سمت یک جهت‌گیری کلام‌محورانه سوق داده شده است؛ یعنی آنچه در این ایدئولوژی ستون فقرات را تشکیل می‌دهد مبارزه با ایالات متحده آمریکا و رد این کشور است که این مبارزه قداست ایدئولوژیک پیدا کرده است.

همسر سفیر هلند که در انفجار بیروت زخمی شده بود، جان خود را از دست دادهمسر سفیر هلند که در انفجار بیروت زخمی شده بود، جان خود را از دست داد

در پی افزایش آمار ابتلا به کرونا در جهان، آلمان بر محدودیت‌های مرزی خود افزودفهرست جدید قرنطینه‌ها در حالی از سوی مقام‌های آلمان اعلام شده است که پیش از این از پنج اوت (۱۵ مرداد) افرادی که از شهر آنتروپ بلژیک و از ۳۱ ژوئیه از مناطق کاتالونیا، نابارا و آراگون در اسپانیا رهسپار این کشور می‌شدند، در این فهرست قرار داشتند.

تشکیل گروهی علیه نابرابری بدست مردی که مخالف خود را نجات داد - BBC News فارسیشاید پاتریک هاچینسون او کسی بود که جان یکی از مخالفان اعتراضات ضد نژاد پرستی را در جریان کشمکش‌ها نجات داد.

سربازان ترکیه غذای خود را با مردم سوریه تقسیم می‌کنندوزارت دفاع ترکیه عکسی را منتشر کرد که در آن سربازان کشور غذای خود را با سوری‌ها تقسیم می‌کنند. - خبرگزاری آناتولی