شرکت‌هایی وارد بورس شدند که واقعی نبودند/ نمی‌توان برای تقویت بورس از صندوق توسعه ملی استفاده کرد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه دولت بعضی شرکت‌ها را وارد بورس کرد که شرکت‌های واقعی نبودند؛ یعنی نه تنها زیان‌ده بودند بلکه سرمایه‌شان هم به آن حدی که در بورس اعلام شد، نبود!

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره وضعیت بازار بورس کشور و اینکه مجوزی داده شده است تا صندوق توسعه ملی یک درصد از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سپرده‌گذاری کند، گفت: زمانی که مردم به سرعت به بازار بورس ورود کردند، همه تحلیل‌های اقتصادی بر این بود که یک حبابی ایجاد شده و احتمال دارد این حباب بترکد و مشکلی در این بازار به وجود بیاید.

وی ادامه داد: مردم با توجه به اعتمادی که به بخش اقتصادی کشور داشتند فکر کردند این شرکت‌ها سودده هستند و ممکن است سرمایه‌گذاری روی این شرکت‌ها به نفع‌شان باشد، بنابراین سهام آن‌ها را خریداری کردند تا سرمایه‌شان روز به روز افزایش پیدا کند اما بعد از مدتی مشخص شد که واقعا این شرکت‌ها سودهی ندارند و همین امر مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است.

وی با بیان این‌که امروز هم اینگونه نیست که از صندوق توسعه ملی برداشت کنند تا سقوط بازار بورس و سرمایه جبران شود، خاطرنشان کرد: برداشت از صندوق توسعه ملی در وهله اول مجوز رهبری را می‌خواهد و اگر مجوز بگیرند باید مصوبه مجلس را داشته باشد. وی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر این‌که بورس یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است و مردم باید صبر داشته باشند، گفت: امروز صف فروش بازار بورس یک صف طولانی شده است که این امر که امر یک خطر جدی برای این بازار محسوب می‌شود و نشان از عدم اعتماد مردم به سخنان رئیس دولت دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شاخص بورس 27 هزار واحد رشد کرد- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimشاخص بورس ۲۷ هزار واحد رشد کرد شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۷ هزار واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۸۳ هزار واحد قرار گرفت
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

صادرات خامه ممنوع شدصادرات خامه ممنوع شد دبیر ستاد تنظیم بازار از ممنوع شدن صادرات خامه خبر داد و اعلام کرد که سازمان توسعه تجارت مکلف شده برای صادرات شیرخشک عوارض تعیین کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شاخص بورس 27 هزار واحد رشد کرد- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimشاخص بورس ۲۷ هزار واحد رشد کرد شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۷ هزار واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۸۳ هزار واحد قرار گرفت
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مسئولان برای فرار از مسئولیت، مردم را مقصر گرانی‌ها می‌دانند/ اگر همه از ایران بروند؛ شاید آقایان راحت شوند!/ بررسی افزایش قیمت ارز، خودرو و مسکن در مجلسیک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت بورس و افزایش قیمت مسکن، خودرو و ارز در جلسه هفته آینده مجلس خبر داد و گفت: مسئولان برای فرار از مسئولیت وقتی مسکن گران می‌شود می‌گویند مردم مقصر هستند، بورس ریزش می‌کند باز هم می‌گویند مردم مقصر هستند، خودرو گران می‌شود همین را می‌گویند! خب مردم از ایران بیرون بروند تا بعضی از مسئولان راحت باشند!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

در صورت تداوم وضعیت کرونایی، از تجربیات امروز برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ استفاده می‌کنیم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عبدالله: از طالبان تشکر می‌کنم که به خواست ما برای گفت‌وگوهای صلح پاسخ مثبت دادندعبدالله: از طالبان تشکر می‌کنم که به خواست ما برای گفت‌وگوهای صلح پاسخ مثبت دادند - خبرگزاری آناتولی عبدالله: از طالبان تشکر می‌کنم که به خواست ما برای گفت‌وگوهای صلح پاسخ مثبت دادند. جمهوری اسلامی افغانستان متعهد به صلح است مایک پومپئو، در نشست افتتاحیه مذاکرات صلح افغانستان در قطر: مردم ما یازده سپتامبر را فراموش نخواهند کرد و جلوگیری از فعالیت‌‌های القاعده در افغانستان توسط طالبان مورد استقبال آمریکا است. خواهان یک افغانستان امن هستیم که به نمایندگی از همه شهروندان خود آرامش را تامین کند. ملاعبدالغنی برادر، رئيس هیئت طالبان در نشست افتتاحیه مذاکرات صلح افغانستان در دوحه: خواهان یک افغانستان پیشرفته، مستقل و دارای یک نظام اسلامی هستیم که تمام شهروندان افغانستان در آن به صورت برادرانه زندگی کنند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »