شبی نیست که معیشت مردم شب هنگام از خواب بیدارم نکند/ تأمین اعتبارات آب هرگز در بودجه دولت جای نمی‌گیرد

21/01/1401 02:28:00 ب.ظ

استاندار یزد: شبی نیست که معیشت مردم شب هنگام از خواب بیدارم نکند/ تأمین اعتبارات آب هرگز در بودجه دولت جای نمی‌گیرد

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، مهران فاطمی در نشست با خبرنگاران استان با اشاره به وضعیت استان و...

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، مهران فاطمی در نشست با خبرنگاران استان با اشاره به وضعیت استان و بهره برداری از انرژی های تجدیدپذیر اظهار داشت: برای تولید دو هزار مکاوات برق خورشیدی برنامه‌ریزی شده که حدود ۸۰ مگاوات آن تاکنون عملیاتی شده ولی تحقق کامل آن نیازمند ورود بخش خصوصی است و استان نیز حمایت‌های دولتی از سرمایه‌گذاران این بخس را گاهاً بدون تشریفات اداری انجام می‌دهد تا کار سرعت بگیرد.

عودت بخشی از حقوق دولتی معادن به صندوق پیشرفت و عدالت وی با اشاره به تعیین سهم یک درصد و ۲۰ درصدی معادن و برنامه‌ریزی برای وصول آنها، افزود: امسال براساس مصوبات دولت، صندوق پیشرفت و عدالت در استان‌ها ایجاد می‌شود که مصوب شد، بخشی از حقوق دولتی معادن به این صندوق در استان عودت شود.

فاطمی یکی دیگر از مطالبه استان در بخش معادن را براساس مصوبه دولت، بازگشت حسابهای مالی معادن به داخل استان ذکر کرد و گفت: مقرر شده در صورت عمل نکردن معادن در موعد مقرر خدماتی به این معادن در استان ارائه نخواهد شد. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کاهش ۱۵ درصدی نرخ خودرو با تورم ۴۰ درصدی امکان‌پذیر نیست/ بازار به چه سمتی می‌رود؟یک کارشناس صنعت خودرو گفت: احتمال بالارفتن قیمت خودرو بسیار بیشتر از ثابت ماندن آن است و چالش‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد که متاسفانه مسئولان در این زمینه فقط دستورهای تک بعدی می‌دهند.

استاندار تهران: مدارس و ادارات تهران شنبه تعطیل نیستاستاندار تهران اعلام کرد با توجه به وزش باد و بهبود کیفیت هوا، مدارس و ادارات استان، فردا (شنبه) باز خواهند بود. مدارس بخاطر کرونا بسته خواهد شد حالا دیر یا زود😁😁😁

سهمیه حج ایران هنوز معلوم نیستبه دنبال موافقت عربستان با برگزاری عمومی حج با حضور جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر، معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت کشورمان گفت: سهمیه حج کشورها هنوز تعیین نشده است. سهمیه ایران نیز پس از انجام مذاکرات و امضاء تفاهم‌نامه اعلام می‌شود.

صیانت از زنان اولویت اصولگرایان نیست!خشونت علیه زنان و دختران یکی از رایج‌ترین موارد نقض حقوق بشر در جهان است که هر روز به عناوین مختلف در همه دنیا، به‌ویژه کشورهای جهان سوم در حال رخ‌دادن است. خشونتی که اگرچه در همه ادوار اتفاق می‌افتاده است اما امروزه به لطف فضای مجازی زودتر از آنچه تصور شود، جامعه در جریان آن قرار می‌گیرد. از جمله مصادیق این خشونت که اخیرا رخ داد و جامعه را در بهت و حیرت فروبرد، قتل فجیع دختر اهوازی و گرداندن سر بریده توسط همسرش در ملأ عام، بریده‌شدن سر مبینا با داس توسط پدرش در تالش، حتی تشدید خشونت‌های جنسی و جسمی در سینما که اخیرا زنان سینماگر نسبت به آن واکنش نشان داده و دست به افشاگری زده‌اند. ازاین‌رو امروزه بیش از هر زمان دیگری نیازمند تصویب قوانینی برای منع و توقف خشونت علیه زنان و دختران هستیم. فرقی هم ندارد این قانون تحت عنوان «لایحه حمایت از زنان و دختران» باشد یا لایحه «صیانت از زنان» یا حتی «حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت»، آنچه مهم است توقف قطار خشونت علیه زنان در ایستگاه زن‌ستیزی است.‌در این گزارش قصد داریم به بررسی سرنوشت لایحه موسوم به «منع خشونت علیه زنان» بپرداریم. لایحه‌ای که بعد از گذشت سال‌ها از تدوین، همچنان معطل تصویب و تبدیل‌شدن به قانون است. اولین زمزمه‌های تدوین این لایحه در سال ۱۳۸۹ و در دولت دوم احمدی‌نژاد آغاز شد. اصولگرا فقط دلار میخواد فقط به هر وسیله و شکل . با توجه به آمارهای شوهرکشی، فرزندکشی و خشونت خانگی علیه مردان اگر بجای طرح صیانت از زنان، طرح صیانت از قربانیان خشونت فارغ از جنسیتی که دارند اجرایی شود، به مراتب طرحی عدالت محورتر خواهد بود (البته با توجه به دیدگاه فمینیستی غالب بر نگاه سیاست گذاران، بعید است) خشونت_علیه_زنان ؟؟؟! مگه داریم ؟مگه میشه ؟؟!

توسعه صنعتی کشور از سرعت کافی برخوردار نیست/ لزوم اصلاح مسیرهای گذشته و ترسیم نقشه راه دقیق و درستمعاون اول رییس جمهور در جلسه کمیته علمی طرح تدوین نقشه راهبردی صنعتی کشور و ارتقاء تولید داخل: توسعه صنعتی کشور از سرعت کافی برخوردار نیست لزوم اصلاح مسیرهای گذشته و ترسیم نقشه راه دقیق و درست Excellent work! اولن به قول حضرت آقا مخاطب این حرفها خود آقایان دولت هستن، دومن از نتایج کار از این به بعد بیان صحبت کنن نه اهداف و نواقص، اینو که همه بلد هستن و دولت قبل هم میگفتن، ملت از این دولت نتایج و به ثمر رسیدن میخواهند نه سخنرانی و ابهام گویی یک دولت خبیث با رویکرد های غیر انسانی.

آمدن «طرح صیانت» از کمیسیون مشترک به صحن به معنی تصویب آن نیست/ خیلی‌ها حاضر به پذیرش مسئولیت تصویب این طرح نیستند/ می‌خواهند همچنان توپ در زمین مجلس بماندرشیدی کوچی در گفت‌وگو با ایلنا؛ آمدن «طرح صیانت» از کمیسیون مشترک به صحن به معنی تصویب آن نیست/ خیلی‌ها حاضر به پذیرش مسئولیت تصویب این طرح نیستند/ می‌خواهند همچنان توپ در زمین مجلس بماند