سیل در جاکارتای اندونزی زندگی مردم را مختل کرده است

25/02/2020 09:53:00 ب.ظ

سیل در جاکارتا، پایتخت اندونزی، هزاران نفر را درگیر کرده و فعالیت روزمره آنها را فلج کرده است. شرایط سیل روز سه شنبه، ۶ اسفند، وخیم‌تر شد و هزاران خانه و ساختمان، از جمله کاخ ریاست جمهوری، دچار آبگر

سیل, اندونزی

سیل در جاکارتای اندونزی زندگی مردم را مختل کرده است گزارش شده است که تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی بزرگترین بیمارستان کشور که سیپتو مانگونکوسومو نام دارد و توسط دولت اداره می شود، بر اثر باران خسارت دیده است.

سیل در جاکارتا، پایتخت اندونزی ، هزاران نفر را درگیر کرده و فعالیت روزمره آنها را فلج کرده است. شرایط سیل روز سه شنبه، ۶ اسفند، وخیم‌تر شد و هزاران خانه و ساختمان، از جمله کاخ ریاست جمهوری، دچار آبگر

ایلان برمن، کارشناس سیاسی آمریکایی: رضا پهلوی می‌تواند «فرمانروای آینده ایران» باشد«ایلان برمن» معاون ارشد رئیس اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا در واشنگتن، مقاله‌ای با عنوان «این شخص می‌تواند فرمانروای آینده ایران باشد» و زیرعنوان «پهلوی برای ایران ایده‌هایی دارد» را درباره دیدگاه‌های سیاسی شاهزاده رضا پهلوی منتشر کرده است.

برمن در مقاله‌اش در مجله «نشنال اینترست» می‌گوید: «دیدگاه پهلوی، مقاومت بدون خشونت در برابر رژیم مذهبی ایران است.» وی تاکید می‌کند که ولیعهد پیشین ایران «اکنون برجسته‌ترین رهبر اپوزیسیون دموکراتیک سکولار در برابر جمهوری اسلامی است.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

گفتم ایرانیا نرن اندونزی گوش نکردن همش تقصیر رژیم ایرانه که اندونزی سیل اومد

کرونا در ایران: وزیر بهداشت استعفای خود را تکذیب کرد | DW | 24.02.2020روحانی: برای کنترل و ریشه‌کنی بیماری کرونا همه امکانات بسیج شود حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در تماس تلفنی با استانداران قم و گیلان گفت 'برای کنترل و ریشه‌کنی بیماری کرونا در این دو استان'، دستورات لازم صادر شده است. اینم همشه همینو میگه هیچ گهیم نمیخوره نگفتند نگران نباشید ؟! ریشه کنی؟ ایران بسیج؟

آتش خشم در شیلی؛ معترضان بزرگ ترین جشنواره موسیقی را بر هم زدندکانون اعتراض‌های ضد دولتی در این شهر محله‌ای بود که مهمانان جشنواره از جمله ریکی مارتین، خواننده معروف در آنجا اقامت دارند.

وزیر بهداشت ترکیه مشاهده ویروس کرونا در استان وان را تکذیب کرد🔴فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه با انتشار پیامی در توئيتر گزارش و تصاویر در رسانه‌های اجتماعی درباره مشاهده کرونا در استان وان را تکذیب کرد.

جنگنده‌های روسی 18 منطقه مسکونی در ادلب سوریه را بمباران کردند

امیرآبادی مجلس را ترک کرد/ ضدعفونی صندلی نماینده قم در مجلس/ کریدور خانه ملت بسته شدجلسه علنی امروز دوشنبه ۵ اسفند مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست مسعود پزشکیان پایان یافت.

زاکانی ادعای فوت ۵۰ بیمار کرونایی در قم را رد کردقم-ایرنا- منتخب مردم قم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با رد ادعای کشته شدن ۵۰ بیمار کرونایی در قم گفت: ویروس کرونا تاکنون ۹ قربانی در قم برجا گذاشته است. خواهش مردم عزیز بهداشت عمومی خودشونو رعایت کنن تا به دیگرانم سرایت نکنه دلسوزانه رفتار کنیم

اسفند ۰۶, ۱۳۹۸ ایلان برمن، کارشناس سیاسی آمریکایی: رضا پهلوی می‌تواند «فرمانروای آینده ایران» باشد «ایلان برمن» معاون ارشد رئیس اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا در واشنگتن، مقاله‌ای با عنوان «این شخص می‌تواند فرمانروای آینده ایران باشد» و زیرعنوان «پهلوی برای ایران ایده‌هایی دارد» را درباره دیدگاه‌های سیاسی شاهزاده رضا پهلوی منتشر کرده است.[۱۴:۴۷] وزیر بهداشت استعفای خود را تکذیب کرد سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران خبر استعفای خود را جعلی خواند و آن را تکذیب کرد.تظاهرات ضد دولتی از ۴ ماه پیش در شیلی آغاز شده و همچنان ادامه دارد.وزیر بهداشت ترکیه گزارش و تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی درباره شیوع ویروس کرونا در استان وان را تکذیب کرد.

برمن در مقاله‌اش در مجله «نشنال اینترست» می‌گوید: «دیدگاه پهلوی، مقاومت بدون خشونت در برابر رژیم مذهبی ایران است.» وی تاکید می‌کند که ولیعهد پیشین ایران «اکنون برجسته‌ترین رهبر اپوزیسیون دموکراتیک سکولار در برابر جمهوری اسلامی است. وزیر بهداشت گفت: «سوگند می‌خورم تا آخرین لحظه حیاتم و با تمام وجودم از خدمتگزاری صادقانه و بی‌وقفه به نازنین‌ترین مردم جهان دریغ نورزم.» به گفته برمن، امروز پهلوی در بسیاری از محافل ایرانیان خارج از کشور، و نیز در «خیابان‌‌» ایران - جایی که شعارهایی در هواداری از پهلوی در اعتراضاتی که از اواخر سال ۲۰۱۷ در سراسر کشور روی داده، به شکل چشمگیری جلوه کرده است - همچنان فردی بااهمیت و به شدت بانفود است. برمن اذعان می‌کند که رضا پهلوی «در میان سیاستگذاران و کارشناسان ایالات متحده که بدون شک نام او را می‌دانند و عموما آشنایی اندکی با دیدگاه‌های او دارند، اهمیت کمتری دارد»؛ اما به تازگی، پهلوی و حامیانش «به چند برابر کردن تلاش‌هایشان برای تعامل» با محافل سیاسی در واشنگتن - جایی که «ولیعهد در ملاقات با اندیشکده‌ها و گروه‌های سیاسی گوناگون، دیدگاه‌هایش درباره آینده ایران و جایگاه آن در جهان را با جزئیات بیان کرده است» پرداخته‌اند. وزیر بهداشت به دلیل شیوع سریع کرونا و عدم چاره‌اندیشی برای مقابله با این بیماری در ایران به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. به گفته برمن، پهلوی «بر این باور است که عناصر اصلی رژیم - شامل عناصر ارتش عادی و نیز ارتش مذهبی، موسوم به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – با ادامه وضعیت موجود کنار نیامده‌اند و می‌توان آنها را در مسیر تغییر رژیم قرار داد؛ البته به شرط آن که ۱) یک ‌«راهبرد خروج» به روشنی تعریف شده باشد تا به این ترتیب آنها بدانند که خود را درگیر چه کاری می‌کنند، و ۲) دست‌کم از برخی از دارایی‌هایشان (اقتصادی و سیاسی) تحت نظام جدید محافظت شود. 2- این تصاویر جدید نیست و یک ماه پیش در جای دیگری فیلم برداری شده است.

» برمن می‌گوید: «به گفته پهلوی، ایالات متحده برای نیل به این مقصود باید تمرکزش را بر اقدامات هدفمند مانند مسدود کردن اموال و اِعمال ممنوعیت سفر، به عنوان راهی جهت هدف قرار دادن رهبری و طبقه خواص رژیم، تمرکز کند. استانداران قم و گیلان نیز در این تماس‌های تلفنی گزارشی از اقدامات انجام شده برای کنترل و ریشه‌کنی بیماری کرونا ارائه کردند.» وی تاکید می‌کند که «دیدگاه پهلوی اساسا بر مبنای مقاومت بدون خشونت در برابر رژیم مذهبی ایران استوار است.» برمن، که شخصا با ولیعهد سابق ملاقات کرده است، دیدگاه خودش را نیز بیان می‌کند و می‌گوید که «اگر از پهلوی درخواست شود که بر ایران فرمانروایی کند، او احتمالا با این ایده مخالت نخواهد کرد. نماینده قم در مجلس شورای اسلامی تعداد فوت شدگان را ۵۰ نفر اعلام کرد که معاون وزیر بهداشت بلافاصله آن را تکذیب کرده است.» برمن می‌گوید: «او این ایده که ایرانیان عادی باید بر ضد آیت‌الله‌ها اسلحه به دست بگیرند را قویا رد می‌کند و به جای آن باور دارد که ایجاد یک «انفجار کنترل شده» (درونی) از طریق ابزارهای غیرخشونت‌آمیز که می‌تواند رهبری جدید را روی کار بیاورد، امری ممکن است.» او می‌افزاید که «در این روند ولیعهد خودش را در کسوتی مشابه یک 'وکیل صادق' می‌بیند -- یک شخصیت قدرمند پشت صحنه که می‌تواند گرانش چشمگیر خود را برای حمایت از نهادهای نوظهور یک ایران پسامذهبی به کار بندد. به گفته حریرچی افراد مبتلا به کرونا که تست آن‌ها مثبت شده نیز ۵۹ الی ۶۱ نفر است. 3-Kamuoyunu kasten tedirgin etmek ahlaki bir problemdir.

» برمن، که شخصا با ولیعهد سابق ملاقات کرده است، دیدگاه خودش را نیز بیان می‌کند و می‌گوید که «اگر از پهلوی درخواست شود که بر ایران فرمانروایی کند، او احتمالا با این ایده مخالت نخواهد کرد.» اما برمن این نکته را نیز می‌افزاید که «اما تمام این‌ها صرفا به صورت مفهومی باقی می‌ماند. حریرچی آمار نماینده قم را تکذیب کرد.» برمن می‌گوید: «در حال حاضر پیام پهلوی این است که ایالات متحده باید طرز تفکر خود نسبت به ایران را به شکل بنیادین تغییر دهد. از نگاه او، هیچ چیز نمی‌تواند جای جدیت رهبران آمریکا را بگیرد.»   ممنوعیت دو هفته‌ای تردد اتباع ایران و عراق عراق تردد متقابل شهروندان خود و ایران را برای ۱۵ روز ممنوع کرد. و اگر این جدیت در حقیقت نمود پیدا کند، در آن صورت ولیعهد مطمئن است که ایالات متحده در«خیابان»های ایران متحدان زیادی را خواهد یافت.

» . طبق آمارهای رسمی کرونا در ایران تاکنون به مرگ ۱۲ نفر و ابتلای ۴۷ نفر انجامیده است.